Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK.

ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK. 24 Şub 2017 12:30 #1

• mercan23
  • mercan23 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 60
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
DEĞERLİ ARKADAŞLAR BAŞKA BİR ARKADAŞIM SORDU ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI YAPACAKMIŞ.ANCAK ÖĞRENCİNİN BAĞLI OLDUĞU KURULUŞ YÜKSEK ÜCRET VERİYORMUŞ.ARKADAŞIN KURUMU ÖĞRENCİYİ FATURANLANDIRACAK AMA BİLDİĞİM KADARIYLA ÜCRET İLANINA GÖRE YÜKSEK ÜCRET ALMASI SIKINTI OLURMU DİYE BANA SORDU.BUNUNLA İLGİLİ MEVZUAT NEDİR BİLEN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK. 24 Şub 2017 12:48 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
1-Olur.

2-Öğrencinin o kurumda kayıtlı olması gerekli.

ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK. 25 Şub 2017 09:45 #3

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
mercan23 yazan:
DEĞERLİ ARKADAŞLAR BAŞKA BİR ARKADAŞIM SORDU ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI YAPACAKMIŞ.ANCAK ÖĞRENCİNİN BAĞLI OLDUĞU KURULUŞ YÜKSEK ÜCRET VERİYORMUŞ.ARKADAŞIN KURUMU ÖĞRENCİYİ FATURANLANDIRACAK AMA BİLDİĞİM KADARIYLA ÜCRET İLANINA GÖRE YÜKSEK ÜCRET ALMASI SIKINTI OLURMU DİYE BANA SORDU.BUNUNLA İLGİLİ MEVZUAT NEDİR BİLEN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ.

anladığım kadarıyla kurumunuzda ücretli ders vermek istemektesiniz. eğer doğru anladıysam cevabım şu;

1- öğrencinin ram raporunun olması gerekiyor
2- sizin kurumunuzda kayıt olması gerekiyor
3- belirlediğiniz ücretinizi girmeniz gerekmekte. eğer en son zam oranındaki gibi bir ücret girişi yapıldıysa o ücretten fazlasını veremezsiniz. verdiğiniz dersin 8 saatten fazla olan bireysel ücretini veliden fatura karşılığında alırsınız.
4- gayrıresmi iş yapacaksanız kesinlikle uzak durun derim. bu durumda sadece milli eğitime değil maliyeye de karşı olarak sorumlu olursnuz ve de 1 şikayette tespit edilmesi halinde kurum kapama işlemi yapılır.

umarım doğru anlamışım ve yardımcı olabilmişimdir
saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mercan23

ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK. 27 Şub 2017 11:44 #4

• mkirilmaz
  • mkirilmaz Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Niyet hayır, akıbet hayır.
  • Gönderiler: 122
  • Teşekkür Sayısı: 88
  • Başarı: 1
Bence ram raporunun olmasına gerek yok. Hastane raporu ile eğitimini verip faturasını da ilan ettiği ücretin üstünde olmamak kaydıyla kesebilir. Özel eğitim kurumlarında her yıl ilan etmiş olduğumuz ücret ile devletin bize ödediği ücreti karıştırmayalım.
Son Düzenleme: 27 Şub 2017 11:46 yazan mkirilmaz.

ÜCRETLİ ÖĞRENCİ KAYITI HK. 27 Şub 2017 12:50 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
MADDE 22 – (1) Özel eğitim okulları, öğrenim ücretlerini Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim
Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre belirler.
(2) Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon birimi ile özel eğitim ve rehabilitasyon
merkezleri, Maliye Bakanlığınca belirlenen destek eğitim tutarı karşılığı bir aylık sürede verecekleri 8
saat bireysel ve/veya 4 saat grup eğitimi için ders ücreti belirlemezler. Ancak, velinin isteği üzerine
(Değişik ibare:RG-24/5/2013-28656) engelli bireye daha fazla ders verilmesi durumunda, bu derslere
ilişkin ücret Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre belirlenir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.299 saniye
Sistem Kunena Forum