Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kıdem tazminatı ve ihbar

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 12:11 #17

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: -2
barisltd yazan:
hida yazan:
Ciddi oldugunu ogrendim evet ama bu kod icerigindeki hiçbir söylenen beni bağlamayan haller yani yapmadım yapmam da ama şunu söylediler dava Acarsan yalancı sahitler tutar biz kazanıriz kaybeden sen olursun gel anlaşmaya bak diyorlar ama bu.cikis kodu ile anlaşma nasıl olur çelişki değilmi 2 şunu çıkışı olmuş davayı iyi niyetimden açmiyirum bekliyorum bu bekleme ne kadar olmalı.

Öyle yalancı şahit işi falan pek tutmaz. İşverenin kendi şahitliği bu konuda işe yaramaz. Ancak iş arkadaşlarınız şahitlik ederse sorun olabilir.

Bekleyip durmanızın faydası yok. Ya noterden ihtarname çekin ve haksız yere 29 koduyla işten çıkartıldığınızı, kıdem ve ihbar tazminatlarınızı istediğinizi bildirin, ya da kısa sürede bir avukatla görüşün.

Çok teşekürler noterden ihtar yolladım .Şubat ayında sözleşme bitti yenisini imzaladım onayım geldikçe milli eğitime gittim çıkış olarak tek taraflı fesh yapilmis
Dava durumunda sizin kaybedeceğiniz karşı tarafın kaybedeceğinden çok daha az. Davayı kazanırsanız sadece kıdem ve ihbar tazminatı almakla kalmaz, işsizlik ödeneğinden yararlanamadığınız her ayın ücretini, artı avukatlık ücretini, artı, mahkeme masraflarını, artı manevi tazminat vs. gibi şeyler isteyebilirsiniz. Yani işveren davayı kaybederse bu iş ona pahalıya patlar.
Siz kaybederseniz avukat, mahkeme masrafı ve vekalet ücreti ödemekle kalırsınız.

Bu tür davalarda ispat mükellefiyeti işverendedir. İşverenin gerçekten iyi niyet ve ahlak kurallarını istismar ettiğinizi şüphe bırakmayacak şekilde ispatlaması lazım.

Ancak burada yazdığımız her şey varsayım üzerine... İş sözleşmenizi, çalışma şartlarınızı vs. bilmiyoruz. Bence bir kaç gün içinde olumlu bir sonuç alamazsanız bir an önce avukatla görüşün.
Sev Kardeşim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 12:18 #18

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Cok teşekürler noterden ihtar yolladım .Şubat ayında sözleşme bitti yenisini imzaladım onayım geldi ilce milli eğitime gittim çıkışın tek taraflı fesh diye bildirmiş burda bir usulsüzlük varmı peki dediğiniz gibi birkaçını daha bekliyorum çok tesekurler lütfen para babaları bu işi yapmasına ne oldu şimdi o çocuklara yapılırdı benimde zam almadım burdan bide bakmak gerek iyi niyet çok teşekür ediyorum sagolum
Sev Kardeşim

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 12:31 #19

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
cemkilinc yazan:
size 2 tavsiyem var;
1-Haklıysanız dava açın KAZANIRSINIZ.
2-Haksızsanız dava açın KAZANIRSINIZ.
Haksız olduğumu dusunsem emin olun bu kadar stresli bir islere yorulmam. Özel eğitim kendi başına çok zor öğrenci veli kaprisi . Müdürün egosu ve cikarlari çalışanların dalkavuklugu işverenin ben olmasam siz nerde calisirdiniz havaları ve geçim sıkıntısı işsizlik gibi birçok etken unsurlara birde bunu eklemezdim.hala onları düşündüğüm için bekliyorum.iyi kötü bir hayatımı geçirdim. Bu ayrı çok badireler atlattı kurum ve ben o.tasin altına elimi koydum performans hazırlamasıni bilen 5kisidwn biriydim.yani görevden ve sorumluluktan çok fedakâr çalıştığım biliuorum.velileri evinde ziyareti kim mesai bitiminde veli ziyaretleri yapar.bunlari canı gonulden yaptim.ama karşılığı bu olmamali
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 28 Şub 2017 12:41 yazan hida.

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 14:17 #20

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
hida yazan:
ilce milli eğitime gittim çıkışın tek taraflı fesh diye bildirmiş burda bir usulsüzlük varmı

Burada bir usülsüzlük yok. Fesih her şekilde olabilir. Bunun nasıl olduğu da milli eğitimi ilgilendirmez. Dediğim gibi bu konu iş kanunuyla ilgili. MEB'i ilgilendirmez. MEB bu konuda bir şey yapamaz. En fazla şikayet edebilirsiniz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 15:00 #21

• ilkgunisigi
  • ilkgunisigi Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Sayın hida,arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar zaten ancak,eğitimcisiniz, şu dilbilgisi kuralları ve ifade becerisine biraz daha dikkat ederseniz iyi olur bence.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sefkatt

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 21:20 #22

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
ilkgunisigi yazan:
Sayın hida,arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar zaten ancak,eğitimcisiniz, şu dilbilgisi kuralları ve ifade becerisine biraz daha dikkat ederseniz iyi olur bence.
Haklisiniz;işte otomatik sözlük kullaninca birde telefon arızalı üstüne üstlük stres eklenince böyle oldu.kirlilik oluyor.ama barisltd ve Cem ve tartanc beyler leblebi dediğimi anladıklari için onların anlayışına çok tesekurler başarılar sizlerin olsun
Sev Kardeşim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

kıdem tazminatı ve ihbar 28 Şub 2017 22:45 #23

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
ilkgunisigi yazan:
Sayın hida,arkadaşlar gerekli yorumları yapmışlar zaten

tahammülü nuz neden yok !!?beni iftira ,yalanci sahitlerle mesleki onuruma hakaret eden is ahlakından nasibini almayan şahıs sizmisiniz yoksa
Sev Kardeşim
Son Düzenleme: 28 Şub 2017 22:47 yazan hida.

kıdem tazminatı ve ihbar 02 Mar 2017 09:30 #24

• fazli
  • fazli Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Başarı: 0
Sayın Hira hiç bir kurum iyi bir öğretmeninin işine son vermez. Ancak elinde güçlü argümanı olması lazım. Belki müdürün cahilliğine denk gelmiş olabilirsiniz. Bu durumda tavsiyeyle iş görmemeniz hemen bir avukatla görüşmeniz ve vekalet vermeniz sizin lehinize olacaktır. Mahkeme yoluyla gerçek ücretinizi tespit ettirip ihbar ve kıdem tazminatınızı alır ilaveten sözleşmenizin kalan aylarındaki maaş tutarını da alırsınız. Sözleşmeniz şubatta yenilendi ve mebden de olur geldiyse bu da demektir ki bir yıllık maaş tutarınızı alırsınız. Bunu fark eden kurum sizinle uzlaşma yoluna gidecektir. Bu süreçleri bir avukatla yürütmeniz sizin muhatap olmamanız yararınıza olacaktır. Ayrıca adınızın lekelendiğini öne sürüp amnevi tazminat da talep edebilirsiniz.

Ancak yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum, bir eğitimcinin kamuya açık bir platformda gerekçesi ne olursa olsun kendisini iyi ifade etmesi beklenir. Geçmiş olsun ve kolaylıklar dilerim.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.289 saniye
Sistem Kunena Forum