Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: kıdem tazminatı ve ihbar

kıdem tazminatı ve ihbar 03 Mar 2017 09:36 #25

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
İlk sayfadan sonrasını okumadan cevap yazmışım. Benim yazdıklarımdan daha ayrıntılısı zaten yazılmış. Mesajı silmeyi bulamadığım için bu şekilde düzeltme yaptım ::))
Son Düzenleme: 03 Mar 2017 09:45 yazan Kilikya.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kıdem tazminatı ve ihbar 17 Mar 2017 20:21 #26

• hida
  • hida Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
  • Gönderiler: 124
  • Teşekkür Sayısı: 12
Çok teşekkürler herkese.tavsiyeleriniz için kurumun işleyişi biraz değişik.herkese sevgiler
Sev Kardeşim

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 14:47 #27

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Merhabalar adil olan yönetici kuruculara öncelikle bana yardimlariniz icin cok teşekkür ediyorum.cem bey bratilis tayanç.. beylere özellikle sukranlarimi borç bilirim.hakli olarak acmis olduğum davayı kazandım fakat kurum sahibi benim baska biryerde calismama engel olmaktadir.benim bir dolandırıcı olduğumun iftirasını yaymaktadır artik böylesi bir kurumla uğraşmak istemiyorum. Ve beni cok yıpratmakta ben haksızlık yapan biri asla olmadım asla haksız kazanç elde etmedim.simdi ben bu mahkemeye verdiğim kurumun birçok illegal işini biliyorum.ben bunları kullanarak başka türlü de şikayet edebilirdim fakat ben bana yapılan haksızlıkla mücadele ettim.sap ile samanı karistirmadim.azicik onuru olsa ki yok bari hukuka saygısı olsun.ben bu kisiye ne yapayim simdi siz bana söyleyin.2 yıldır sürekli işsizlik ve mobbing uygulaması yaşadım.kurumlar bir derneğe bağlıymış o derneğe bağlı kurumlar kendi aralarında anlasmislarcasina beni arayıp görüşmeye çağırıp.2 ay sonunda işime son verdiler.ve son çalıştığım yerde ise asgari ücretten biraz fazla maaşa çalıştım.ev geçindirmek zorunda oldugumu bile bile bu tür iğrenç oyunlari hala sürmekteler daha bir-çok olaylar
Sev Kardeşim

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 15:21 #28

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Barisltd. tartanc.ve cem bey ve adini yazamadığım.diger adil kurum yoneticileri hepinize cok tesekurler
Sev Kardeşim
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 16:55 #29

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Geçmiş olsun.
Ne yazık ki artık çalıştığınız yerlerde kıdem tazminatı veya ihbar tazminatı hakkınız da yok. Yargıtay bu konuda son çıkardığı içtihatla sözleşmeli öğretmenlerin kıdem tazminatı hakkını ortadan kaldırdı.

Öyle dernek kurumları falan çalışmanızı engelleyemez. Öyle bir yapı yok. Kimse bu tür şeyleri çok fazla ciddiye almaz.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 18:23 #30

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Geçmiş olsun.

Bu öğretmen yokluğunda iş bulamamanız çok zor hocam. Yakın zamanda her şey gönlünüze göre olur umarım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 19:15 #31

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Peki 8 yıl ayni kurumda çalışmış biri ayrılırken bu bahsettiğiniz tazminat haklarını nasil.elde edecek bunun bir yaptırımı olmalı diye düşünüyorum. Ihbar olmasada kidem tazminatı bir şekilde ödenmeli ki zaten emeklilik denen şey rehabilitasyon kurumlarında pekte mümkün gözükmüyor
sadece ihbar tazminatı ile düzenleme yapildigini sanıyordum.
Derneğe bağlı bütün kurumlardan bahsetmiyorum. Sadece bu dernege bağlı ve ayni bölgede islevselligini yürüten kurumlardan bshsetmek istemistim biraz genelleme yapmışım.duzeltiyirum.bu kurumlar kendi aralarında küçük hesaplar yaparak küçük rekabet pesinde iken bir öğretmen uzerinden birliği sağlamaları cok komik.boyle birsey var barış hocam.nerden mi biliyorum şuan çalışmakta olduğum kurum sahibi bana kendisi söyledi.su gerçek var ki her iyi niyetli öğretmen olmadığı gibi kurumlar da var.ben sadece ciddi manada özel gereksinimli cocuklara hizmet eden kurumlarda da çalıştım.ve halada gönül bağım var hersey icin tesekurler
Sev Kardeşim

kıdem tazminatı ve ihbar 04 Mar 2019 19:37 #32

• hida
  • Tecrubeli Uye
  • oldum diyen solmustur
Çok teşekkürler.gercekten üzülerek bu yola başvurdum.ve kendilerine defalarca kez söylememe rağmen uzlaşmaya girmediler mahkemeye vermek durumunda kalmıştım. Bu mahkemenin diger tarafida var elbetteki.hocam zaten o kadar iğrenç bi durum varki simdi bulunduğum yerde o kadar iş teklifi aldim ki bu kadar insanı hissiyatlar kaybedilmez.yani ben yine aynı kisiyim.ayni 2 yıl evvel almadığınız öğretmen yine aynı öğretmen bu demek oluyor ki benim davam haklıymış.neyse ama ben bu durumu asla fırsata çevirmem çevirmem de şuan çalıştığım kuruma devam ediyorum hemde 4 yıl önceki maaşımla.yani öğretmen olsa yine küçük hesaplar ve yine ali cengiz oyunları olacak oylemi peki neden en ağır öğrencileri ve kurumun dürüst elemanı iken isten ayrılırken en kötü insanı nasil oluyor ve bu kötü insan yine neden tekrar talep ediliyor. Ben ciddi manada cok hırpaladım.hocam istanbul gibi biryerde 45 gün issiz ve 7 kurum tarafından .iş görüşmesi ile cagirilip ve red cevabini almak ne rencide edici ve bu 7 kurumun 2 si 2 er ay çalıştırıp hicbir gerekçe göstermeden çıkardılar.sunu da ekliyeyim ayrıldığım kurumla mahkemelik olduğumu söylememe rağmen gelin görüşelim bizim icin onemli degil demelerine rağmen gittim.ve görüşme esnasında ayrıldığım kurumun kurucusunu telefonla yanimda aradilar arayabilirler elbette fakat öncesinde ararsın benide cagirmazsiniz bu nasil bir işleyişte nedir.Allah var gam yok rizki veren Allah gerisi figüran emeklerinize sağlık diliyorum.Allah sizlerinde rızkınızı genisletsin ve çocuklarınızı ailenizi sizlere bağışlasın.birde şunu diyeyim gecen bir kurum sahibi "biz olmasak sizler açsınız demiş " bu nasil bir zihniyettir parası olup kurum açan kişi bir egitim ordusu ile aynı yerde olup asıl kendisine bu itibari sağlayan öğretmenlerdir acaba sosyal hayatta aynı yerde olamayacağı insanları küçümsemek nedir.hocam kurumlarda kendine lütfen çeki düzen versin kıraathane de oturan tir şoförleri degiliz sevgiler saygilar
Sev Kardeşim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.486 saniye
Sistem Kunena Forum