Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Toplantı hkkk.

Toplantı hkkk. 02 Mar 2017 13:04 #9

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
waramiral yazan:
çok şükür.

gerçekten emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. iyi iş yapan kurumların maddi anlamda sıkıntı yaşamamaları ve kurumun yüzünü bilmeyen öğrencilerden para alan kurumların farkı ortaya çıkmalı. inşallah da yapılacak olan düzenlemeler yapıcı ve sorun giderici olur.

saygılar
bunun için toplantılara yayın yasağı getirmenin anlamı yok. kurum yüzü görmeyen çocuklardan para alanları önlemenin en iyi yolu damar okuma ya da kamera sistemidir. buna karşı çıkılmasın, ak koyun kara koyun belli olsun.
hem damar okumaya karşı çık hem işini düzgün yapanların yanında ol, en büyük çelişki budur. işini düzgün yapanların yolunu açmanın birinci koşulu iyi bir denetim sistemidir. yalnızca öğrenciler için değil çalışanlar için de... sonrasında da 2018 ocaktan itibaren seans ücretlerinde iyileştirme...
selametle...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

Toplantı hkkk. 02 Mar 2017 13:54 #10

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
emeği geçenlere teşekürler
sgk en az 10 yıl geriye dönük inceleme başlatıp kurumları incelelemelıdır vergıdenkacmak için kesilen faturaların karşılığı arastırılmalıdır maası yuksek odeyıp ssk sını az gosteren kurumlara gerıye donuk inceleme başlatılmalıdır.....
bunlrda kesinlikle yapılmalıdır

Toplantı hkkk. 02 Mar 2017 14:09 #11

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
denetim yapılmaz sorunlar dağ gibi olur yine denetim yapılmaz.. yapılmaz.. yapılmaz..
sonra;
vicdanını!! rahatlatmak için de polisiye/robotik tedbirler al..

biz bunu yemeyiz..

2018 yılı zammını da peşinen açıklayayım

%5 ile 7 arası (yaşadığımız onca yılın tecrübesi:)

amaç üzüm yemek olsaydı üzümü çoktan yermiştik..

Toplantı hkkk. 02 Mar 2017 14:10 #12

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
esinti yazan:
emeği geçenlere teşekürler
sgk en az 10 yıl geriye dönük inceleme başlatıp kurumları incelelemelıdır vergıdenkacmak için kesilen faturaların karşılığı arastırılmalıdır maası yuksek odeyıp ssk sını az gosteren kurumlara gerıye donuk inceleme başlatılmalıdır.....
bunlrda kesinlikle yapılmalıdır
sn. esinti,
maalesef ülkemizde işin sgk boyutu o şekilde olmuyor. bizzat sgk izmir il müdürüyle konuştum konuyu. aynı havuzdan aynı hakedişleri alıyoruz, biz tam gösteriyoruz, ama a,b,c,d,e....x,y,z kurumları asgari ücretin 100-150 TL üzerinde gösteriyor ve hem çalışanı hem de devleti kazıklıyor; bu duruma siz sgk olarak neden el atmıyorsunuz?
il müdürünün verdiği yanıt:
-ülkemizde işsizlik zaten had safhada, işverenlerin yüzde 90'ı sgk primlerini ödeyemiyor, yapılandırıyor, bozuluyor 2 yılda bir. bir de biz üstüne gitmeyelim, bilhassa sağlık ve eğitim sektöründe kaçak çok fazla biz biliyoruz, bırakın sizin sektör gibi öğretmenlern asgariden gösterilmesini,özel hastanelerde 9-10.000 TL alan doktorları 2500 TL'den gösteriyorlar. ancak orada çalışan şikayette bulunursa biz yasal işlem yapıyoruz.yasal işlem yapıldığında da o kurumun aldığı ceza hastaneyi kapattıracak kadar büyük boyutta oluyor, ama işveren bu rus ruletini oynamaya devam ediyor...
yani kıssadan hisse...

Toplantı hkkk. 02 Mar 2017 15:20 #13

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
öğretmen, fizyoterapist maaşları zaten yerlerde asgari ücretle maaşlar arasında ki makas iyice kapandı. asgari ücretin 1000 lira olduğu zamanlar için haklısınız ama şu an düşük göstermek kurumlar için çok mantıklı değil.kurumların büyük çoğunluğuda verdiği maaş üzerinden gösteriyordur eminim. 10000 liraya konuşma terapisti çalıştırıyorsanız başka

Toplantı hkkk. 03 Mar 2017 08:57 #14

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Sürekli bir şeylerden şikayet etmek, sürekli "Bazı kurumlar" diyerek suçlamalarda bulunmak burada alışkanlık olmuş. Sektör adına güzel şeylerin olabilmesi ihtimali bu sitenin " Bazı" üyelerini neden bu olumlu gelişmelere katkıda bulunmak için harekete geçirmiyor da söylenmeye yönlendiriyor? Herkesten çok rica ediyorum. Sektörümüz için iyi gelişmeler olması adına biraz olumlu, biraz inançlı olalım ve birlikte hareket edelim. Nasıl ki damar tanıma gibi hepimizi zarara sokacak bir uygulamada hem dürüst kurumları koruyacak hem de gereken kontrollerin yapılmasını sağlayacak gelişmeler oluyorsa, diğer konularda da olacaktır. Tek koşul birlikte çaba göstermektir. Ama olumsuz bir havada değil veya ilgisi olmayan başlıkların altına "Bazı kurumlar şöyle yapıyor" diyerek değil. Derneklere üye olalım, bu rahatsızlıklarımızı dernekler aracılığıyla dile getirelim. Hep birlikte, hizmet kalitemizi arttıracak, hayırlı, helal kazançlar sağlamanın yollarını geliştirelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: NergisOzelEgitim

Toplantı hkkk. 04 Mar 2017 09:05 #15

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
'bazı kurumlar' kavramına emin olalım ki bazı kurumlar diyen arkadaşların da çoğu giriyor. belki ben de giriyorum.

inanıyorum ki bu kavram bkds sonra ortadan kalkacak.

bazı kurumlar : gelen öğrenci sayısının oranı kesilen fatura oranının yanında sürünen, amcaoğlu dayıoğlu dıdısının dıdısı diye eğitimden umudunu kesmiş ve istismarı hak sayan velilerin çarşı pazar işlerini halleden, verilen paraların senet karşılığında çocuk ret alana kadar borç! verilen, öğretmenlerin kimilerinin öğrencisinin yüzünü bile bilmeyen, sgk prımleri + diğer personelin eğitimcinin patronu gibi davrandığı, 'şu çocuğu derse al hoca' diye çat kapı bireysel odaya girdiği, ilkokul mezunu tarama personelinin lisans mezununa bilirkişilik tasladığı, müdürlerin çoğunun yerine imza atılan ve göstermelik müdürlük yaptırıldığı, rehber öğretmenin ayda bir gelip aile görüşme formu doldurduğu, öğretmenlerin 2000 tl den aşağı çalıştığı, iyi niyetle çalışan personel yerine 100 tl az maaşa çalışan personel bulduğunda emektarmış değilmiş diye bakmayıp istifaya zorlayan, bkds nin çocuklara uygun değil radyasyon yayıyor elini okutamıyoruz gibi eksiklerini bahane edip gelmesin diye uğraşan, parayı eğitimin çok çok önünde tutan, öğrencisi ret aldığında RAM ile kavga eden, (ret almasının nedeni vermediği eğitimi bağımsızmış gibi göstermesi veya gerçekten birey gelişim gösterdi ve yapacağı kazanım kalmamış diye sevinmesi gerekirken)....türlü şikayetlere rağmen ek4 formunu zaten imzalatmış olduğu velinin, imza atan öğretmenin şahitliği ile her zaman şikayetleri boşa çıkaran, denetimsizliğin en büyük dostu olan gibi gibi gibi...bunların bir ya da birkaçını yapan kurumlar için söylenmiş eksik kalmış ve okunduğunda, zihinde hemen bulunduğunuz ilin veya ilçenin içinde olup bununla özdeşleştirilen kurumlara söylenmiş bir isimdir.

saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: EMREYAVUZHAN, rassmuss

Toplantı hkkk. 07 Mar 2017 09:47 #16

• Kilikya
  • Kilikya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 121
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: -2
Sn waramiral. Söylediğiniz uygulamaları yapan kurumların olması ve bunların sektör içinde rahatsızlık yaratması gayet anlaşılır bir şey. Ben de siz ve bunlardan rahatsızlığını dile getiren diğer arkadaşlar gibi bu kurumların bu uygulamalardan ivedilikle vazgeçmesini istiyorum. Benim yukarıdaki yazımda anlatmaya çalıştığım şey ise bu yanlış uygulamaların bir çoğuna engel olacak ve aynı zamanda da dürüst çalışan kurumların zararını engelleyecek bir takım yönetmeliklerin çalışmasının yapıldığı dönemde, buralarda birlik içerisinde o çalışmaları yapan derneklere nasıl destek olunması gerektiği konuşulması gerekirken, burada olumsuz bir hava estirecek konuşmaların olması. Tekrar rica ediyorum sayın hocam, derneklerle iletişime geçiniz, her birimizin yanlış uygulamalarda bulunmasını engelleyecek diğer taraftan da işimizi dürüstçe yaparken bizi mağdur etmeyecek bir yönetmelik için elimizden gelen desteği verelim. Bakanlıkla olumlu bir hava yakalanmış, bu rüzgarı sektörün geleceği için arkamıza alalım. Dürüst çalışırken, öğrencilerimiz için daha verimli olacağımız ve hakkımızı da sonuna kadar alacağımız yeni bir çalışma ortamı için lütfen hep birlikte mücadele edelim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mkirilmaz, waramiral
Sayfa oluşturma zamanı: 0.233 saniye
Sistem Kunena Forum