Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yönetmelik Yapalım!

Yönetmelik Yapalım! 23 Haz 2017 09:51 #17

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Öncelikle fikir beyan eden arkadaşlara çok teşekkür ederim. Nedeni ise son derece saygılı bir şekilde yazdıklarımın cevap bulması.

Şimdi gelelim meseleye:

1- Gidişat, gelecek sistemin ve devamında olacakların zamanını değil de sonucunu şimdiden gösteriyor. Bir defa buna nasıl bir uygulama kolaylığı sağlanır nasıl bir yönetmelik uygun olur bunu tartışmamız gerekir. Bizim aklımız, bir şeyler geldikten veya değiştikten sonra itiraz etmekten başka bir çözüm üretmiyor ne yazık ki.

2- Kota gelecek (daha önce yazdıklarımın buna örnektir) bu kota aşamayla gelecek. O aşamalardan birincisi BKDS.

Fikirlerinize saygı duyuyorum ama kota uygulaması şart. En azından kurumların denetimi ve öğrenci rekabetini bitirip Hastane olayını vs. eğitim dışı öğrenci kazanma işlemini de ortadan kaldıracaktır.

Şimdi gelelim Sn. Barış Ltd. yazdıklarınıza;
Amaç kesinlikle eğitimse 100 öğrenciden 40 öğrenciye düşülmesi kurum için avantaj diğer öğrenciler için sıkıntıdır. Ama Ramların sanki anlaşmışlar gibi sürekli Ret vermeleri o ay 10 öğrenci ret alsa zor bela idare eden kurumların o ay ödemelerinde yaşadıkları kabus sanırım sizin hiç başınıza gelmemiş.

Rekabet eğitim kalitesini arttırmak için olursa muhakkak herkes iyi der. Ama rekabet maalesef ülkemizde çoğu yerde öğrenci kapma yarışı (ne olursa olsun) oluyor.

Zaman her şeyi gösterecek. Biz sadece 'kara göründü' kısmındayız. O karaya ayak öyle ya da böyle basacağız. Ama o karada başımıza gelecekler için şimdiden önlem almazsak iyi niyetli şu olacak bu olacak düşüncelerimiz havadan ibaret olur.

Saygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Yönetmelik Yapalım! 23 Haz 2017 12:35 #18

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Personel sorunu başlığı altında bazı duyumlar varmış. Türkçe- marematik-beden eğitimi öğretmenlerine uzaktan eğitimle sertifika verip çalıştıracaklarmış.

Personel sorununu kimler yaşıyor anlamıyorum akşama kadar onlarca başvuru var çalışmak isteyen çok kişi var.

İşi dürüst yapmak doğru olmak gerekiyor. Kurum sahiplerinin bahsettiği personel sorunu aslında "asgari ücretle 6 gün çalıştırabileceği" personel bulamama sorunu. Devlette 6 saat derse giren ücretli öğretmen bile asgari ücret civarlarında aylık maaş alıyor. İşi bu kadar sömürüye çevirip eğitimden hak ve emekten uzaklaşmak etik değil. O ücrete çalıştıracağın personeldende çok bişey beklememek lazım.

Sertifikalıyı yada okul öncencini bir kenara bırak yüzlerce boşta özel eğitim alan mezunları var. Ama ucuz işçi arayıp maaşları aşağı çekme zihniyetinde olanlar için bu personel sorunu hiç bitmez.

Yönetmelik Yapalım! 23 Haz 2017 12:38 #19

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
girme şu tartışmalara diyorum her seferinde kendime ama konu yüzbinlerce engelli bireyin eğitim hakkı olunca dayanamıyorum yazıyorum, sinir oluyorum, yine yazıyorum.
arkadaşlar siz neyi tartışıyorsunuz "yönetmelik yapalım" başlığı altında, yönetmelik yazıldı bitti, MEB bayram öncesi üzmemek için önce bir bayramı görün diyor; bayramdan sonra ellerinizden öper; ama siz alternatif bir yönetmelik hazırlayıp, onu gölge yönetmelik olarak uygulayacaksanız onu bilemem. ne kadar da çok seviyoruz havanda su dövmeyi...
evet kurum sayısı 200 adet daha arttı ve yılbaşına kadar en az 1000 adet daha artacak. NEDEN?
çünkü MEB etüt merkezlerinin ocağına inciri dikti, ardından yeni yayımlanan yönetmelik de onların sonu oldu ve n'oldu? şimdi hepsi arayışta, en kolay ne onlar için "rehabilitasyon", yani bu enflasyonun nedeni etüt merkezlerinin kapatılması... yani 1 eylülden sonra şenlik başlıyor, rekabet, serbest piyasa, kota, bırakınız yapsınlar/bırakınız geçsinler ve bilumum enstrüman ve aktörler (tv kanallarında bu terimleri kullanıyor liberal şarlatanlar) türkiye sinemalarında... HEPİMİZE İYİ SEYİRLER!!!

Yönetmelik Yapalım! 23 Haz 2017 14:23 #20

• kurs2
  • kurs2 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 428
  • Teşekkür Sayısı: 256
  • Başarı: 4
garip kardeşim bende moralim bozuldukça sırf moral bulup gülmek için bu siteye girip senin yazılarını okuyorum.Bayram sana erken gelmiş :lol: esen kall
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: egemenege

Yönetmelik Yapalım! 23 Haz 2017 18:08 #21

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
senin bu anlamsız gülüşlerinin 1 eylül'den sonra daha da katlanarak süreceğini tahmin ediyorum. ben hep burada olacağım. sen MEB yem, sap, saman verdiği sürece; bugün etütlere yapılan yarın senin de başına gelmesin yarın gece bunun için dua et!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.313 saniye
Sistem Kunena Forum