Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: KURUM DEVRALMAK

KURUM DEVRALMAK 12 Ağu 2017 08:17 #1

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Şuan alım satım açım kapatım işlemleri maşallah iyi arttı. Sanırım bitmeyen kaos ortamı voltaj arttığında bizim sektör iyice alevleniyor.

Şimdi içinden çıkamadığım bir durum söz konusu. Avukatlar bile farklı farklı konuşuyor. İl M.E.M biz orasına karışamayız diyor falanlar filanlar.

Arkadaşlarla bir kurum devralmaya kalktık. Normal eğitime devam eden bir kurum 130 öğrencisi var. Fiyatta anlaştık.Hatta ön ödeme bile yaptık. Ben olaya sonradan dahil olduğum için kafamda bazı soru işaretleri vardı. Bunu araştırma yoluna gittim fakat sağlam bir bilgiye ulaşamadım. Birçok durum var fakat sorum şu;

Hali hazırda eğitim veren kurum 15 temmuz dan sonra da hiçbir sıkıntı yaşamamıştır. Fakat kurum sahibinin sağlık yönünden geçirdiği hastalık nedeniyle yurt dışında tedavi olması gerektiğinden kurumu gerçekten eğitimcilere devreteyi istemektedir. Buraya kadar güzel. Fakat kurum binasının sahibi FETÖ den dolayı cezaevindedir ve tüm mal varlığına tedbir konmuştur. Bizden de istenen belgeler arasında tapu örneği ve kira sözleşmesi isteniyor. Bu durumda biliyorum uzak durmak en iyisi fakat tedbir konulan bir taşınmaz kiralanabilir mi? yarın birgün sıkıntı karşımıza çıkar mı? bilgisi olan arkadaşlardan acil cevap beklemekteyim. şimdiden teşekkürler

Saygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

KURUM DEVRALMAK 12 Ağu 2017 20:59 #2

• waramiral
  • Platin Uye
?

KURUM DEVRALMAK 13 Ağu 2017 13:20 #3

• mamoste1979
  • mamoste1979 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 9
  • Başarı: 0
1- ya mahkemeye başvurup kurum binası üzerindeki tedbir kararını kaldırın kaldırabilirseniz. ama bunun çok sıkıntısı olacağından eminim. hiç tavsiye etmem
2- kurumu devir almak istediğiniz kişiden(eski kurucu) kurumun bütün işleri ile ilgili vekalet alıp devir işlemlerini yapmadan kurumu onun üzerinden siz yönetebilirsiniz.kurum onun adına olmaya devam eder. ama siz işletirsiniz. bunu da asla tavsiye etmem.
3- verdiğiniz kaparoyu alıp bu işten vazgeçebilirsiniz. bunu tavsiye ederim.
4- verdiğiniz kaparonun üstünü çizip bu işten vazgeçersiniz. bunu tavsiye ederim.
5- yeni bir kurum açıp burdaki öğrencileri kendi yeni kurumunuza alabilirsiniz. bunu tavsiye edebilirim.
6- özel eğitimden tamamen vazgeçer kendinize hindi çiftliği açarsınız. rahat edersiniz.kesinlikle tavsiye ederim. :) :) :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

KURUM DEVRALMAK 16 Ağu 2017 19:58 #4

• experr
  • experr Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
tapuda mahkemenin koyduğu tedbirin müzekkeresine baktırın. o müzekkereyi milli eğitim müdürlüğüne gösterin onlar yorumlasın.
diğer yolu alacağınız kurum şirketin üstünüyse direk şirketi devralın ya da başka bi şirket bünyesine sokun tabi bu dediğim eğer şahıs adına değilde şirket üzerineyse olabilir.
"Eğitimde feda edilecek birey yoktur."
Son Düzenleme: 16 Ağu 2017 20:03 yazan experr. Sebep: ekleme
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral

KURUM DEVRALMAK 19 Ağu 2017 08:21 #5

• waramiral
  • Platin Uye
çok teşekkür ederim
Sayfa oluşturma zamanı: 0.415 saniye
Sistem Kunena Forum