Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeni Kurs, 10+6 falan filan

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 04 Kas 2017 02:08 #1

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Değerli arkadaşlar,

Farkındaysanız şu aralar her güne yeni bir söylenti ile uyanıyoruz.

Önce "yeni yönetmelik vs." konuları gündeme geldi. Seanslar artacak, 10+6 olacak deniliyor.

Diğer taraftan bakanlık müfettişlerince kurumlar denetlenmeye başladı.

Şimdi de uzman öğretici kursu açılacağı ama bunun bir dernek tarafından yürütüleceği, kursa sadece o derneğe üye kurumların personel göndereceği falan söyleniyor.

Geçen yılı da yok damar tanıma çıktı çıkacak vs. diye geçirdik.

Biraz "kuşa bak kuşa" durumunda mıyız bilemiyorum?

Ekonomik verileri takip edenler var mı? Enflasyon %12 üstüne çıktı! Yıl sonunda %15'e yaklaşacağı tahmin ediliyor. Sokaktaki enflasyon %20'lerde... Geçen yıl ne kadar artış yapıldığını hatırlayın. Şimdiden o artışı yiyip tükettik ve cepten harcamaya başladık.

Sizce bu yıl ne kadar ücret artışı olur? %15 olur mu? Bütçenin açıkları nedeniyle çeşitli vergi kalemlerinde ciddi artışlar yapılırken sizce devlet bizim bütçemizi çok da umursar mı?

Sürekli birbirimizle didişip duruyoruz. O dernek şöyle yaptı, bu dernek böyle yaptı, sen damar tanıma istedin, ben istemedim, sen hırsızsın, sen çok dürüstsün... vs vs. vs bir türlü işin özüne gelemiyoruz! Bizi batırmak için başkasının çabasına gerek yok. Biz zaten birbirimize yeterince kötülük yapıyoruz.

Bundan 1 ay sonra... 3 aralıkta yine engellilerle ilgili güzel sözleri dinleyeceğiz. Ama nereye doğru gittiğimizin farkında olan kaç kişi var merak ediyorum.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, mart, waramiral

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 05 Kas 2017 11:11 #2

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
şimdi bu olayın söylentiden de öte olduğunu biliyorum artık. çok karamsar olmak istemiyorum fakat düzenlemeler şimdiye kadar berbat olduğu için 'kıstas' olarak başka bişey belirlenebilir mi bilemiyorum.

elimizdekileri inceleyecek olursak;

68.715 x 10 dersek = 687.15 tl bireysel
38.61 x 6 dersek = 231.66 tl grup

687.15 + 231.66 = 918.81 bireysel + grup dersi olan öğrencilerden toplamda alınacak miktar.
918.81 - 704.16 = 214.65 tl artışa 4 saat fazla ders vereceğiz.
üstüne sn. barışltd nin örneğinde olduğu gibi kurtarmasa da % 15 zam dersek ( ki kesinlikle kurtarmaz ) 1057 tl civarı yapar hemen hemen. bu da 353 tl lik artış demek.

şimdi gelelim 'aklımdan' geçenlere;

daha eskilere göre ;

1- ders saati artar 3 aralıkta arttırdık derler
2- zam oranı olmaz
3- kota gelir aspb engelli bakım merkezi gibi
4- sektör dumura uğrar
5- dernek yetkilileri baskılara dayanamaz ve bakanlıktan söz alır.
6- damar okuma gelir ve yine ağızlara bal çalınır.

sonuç; alınan ücret eski ödeneklere göre artar. millet para kazanıyorum zanneder. ödemeler gelince de aslında eskisine göre daha fazla zarara uğrar. farkına geç varır. iş işten her zamanki gibi geçmiş olur.

Gelelim yeni kurs olayına ;

dernek ; 'kişilerin, para kazanma amacı dışında olmak üzere, belirli bir ereği gerçekleştirmek için kurdukları yasal örgüt.'

1- peki aynı amaçla kurulmuş farklı derneklerin herhangi birine özellik sağlanarak diğerine haksızlık yapmak hangi kitaba sığar
2- ben dernek üyesi değilim ve haliyle de olmak için küçük bir isteğim vardı. onu da yok ettiler.
3- dernekler sektörün iyi olması için görüşlerini üyelerinden bilgi alarak verirler fakat verilen haklar üye olan olmayan herkesi ilgilendirmesi lazımdır.
4- eğer yazıldığı gibi olursa ve diğer dernek eli boş kalırsa kim üye olacak o derneğe?

saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 05 Kas 2017 12:27 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış;

Mevlana Celaleddin-i Rûmî “Sen ne söylersen söyle, söylediğin, karşındakinin anladığı kadardır.” der.

...

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 05 Kas 2017 14:03 #4

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
  • Başarı: -1
Ekonomik verileri takip edenler var mı? Enflasyon %12 üstüne çıktı! Yıl sonunda %15'e yaklaşacağı tahmin ediliyor. Sokaktaki enflasyon %20'lerde... Geçen yıl ne kadar artış yapıldığını hatırlayın. Şimdiden o artışı yiyip tükettik ve cepten harcamaya başladık.

Sizce bu yıl ne kadar ücret artışı olur? %15 olur mu? Bütçenin açıkları nedeniyle çeşitli vergi kalemlerinde ciddi artışlar yapılırken sizce devlet bizim bütçemizi çok da umursar mı? diye sorar barıs bey
Bende aynı soruyu özel eğitim derneği başkanına Yunus Kılıç başkanımıza yönelteyim.

MECLİS 2018 YILI BÜTÇE ÇALIŞMALARINA BAŞLADIĞI MALUMUNUZDUR. ZAM TALEBİMİZ KONUSUNDA İZLEYECEĞİNİZ STRATEJİNİZ NEDİR? PAYLAŞIRMISINIZ?

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 05 Kas 2017 15:01 #5

• anaeli
  • anaeli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 187
  • Teşekkür Sayısı: 69
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, canlı yayında açıkladı. Bakan Yılmaz açıklamasında, "Sınavsız Mahalli Yerleştirme Sistemini getirdik. Öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek" dedi.

BAŞKANIMIZA 2'NCİ SORUM DA BUNUNLA İLGİLİ

''Öğrencimiz adresine en yakın okula yerleştirilecek'' İFADESİNİN ENGELLİ BİREYLER İÇİNDE YÖNETMENLİKTE ENGELLİ BİREYLER ADRESİNE EN YAKIN REHABİLİTASYON MERKEZİNE YERLEŞTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATACAK MI?

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 06 Kas 2017 11:50 #6

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
hocam bu sene karamsar olmak istemiyorum ama zor bir yıl bizi bekliyor .. 10+6 olacaksa mutlaka ona göre ücretler belirlenmeli ve bunla birlikte + zam olmalı.. yoksa kesinlikle kurumlar biter...
zam oranına gelince enflasyonu hiçbir zaman dikkate almadıklarını düşünerekten yüzde 8 üzerini görmeyiz diye düşünüyorum... yine küçülmeye mahkumuz arkadaşlar ... her yıl bunu yaşamıyor muyuz

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 06 Kas 2017 14:58 #7

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
yüzde 8 bile çok iyimser bir oran bence

Yeni Kurs, 10+6 falan filan 06 Kas 2017 21:39 #8

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Bu yıl %8 üstünde artış olacağı kanısındayım. Ama bu oran bizi yine geride bırakır. Geçen sene yapılan artıştan zaten içeri girmiş durumdayız. %8 bunu telafi edemez.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zennisan, türkiyem
Sayfa oluşturma zamanı: 0.676 saniye
Sistem Kunena Forum