Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Bu İşte Bir Yanlışlık Var!

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 01 Eki 2018 11:17 #73

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Hocam milli eğitim yetkilileri diyor ki bakanlık olarak eşeği ağa babam aldı bizde vuracağız kırbacı vuracağız kırbacı
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 04:27 #74

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
mutluluk yazan:
Bu arada benim merak ettiğim bir şey daha var Sayın barış ltd. Sayın ciga-78 gibi görüşleri kıymetli insanlar neredeler neden artık onların yorumları yok yaşanan süreçle ilgili,damar okuma zamanı bu forum dolar tasardi gerçekten artık bende bu sessizlik hayra mi alâmet serre mi bilemedim, herkes memnun mu hâlinden, zaten foruma da bir gün ulaşıyoruz bir de bakmisiz yok bir kapanıyor bir açılıyor neye yoracagimi şaşırdım

Sayın Mutluluk öncelikle sevgili Tartança katıldığımı belirtmek isterim.Bununla birlikte Kimlik okuma sürecini yaşayan bir kurum olaraktan olabilecek en kötü senaryo gerçekleşti.Devletimiz biz kimlik okumayı beceremedik siz de oyunun kurallarının ne olduğu belirsiz bir sistemde debelenin bakalım sonuç ne olacak dedi...Risk alan alsın, becerebilen becersin, panik yapan yapsın bir görelim bakalım necisiniz siz diye devam etti.Açıkcası kimlik okuma bizim için berbat bir süreçti ama inanın bundan daha iyiydi.En azından bu olmaz kardeşim,siz de alt yapısını hazırlayamadınız olmadı bu düzenlemeler yapın diyebildik.Ama bunda böyle bir şey yok.Oynamanız lazım ama kural yok...Veliler diyor okullardan zaten bir şey göremiyoruz en verimli saat sabah saatleri ama ders yazamıyoruz.Yok desek eğitim düşüncelerimize ters var desek milli eğitime ters...Çocuklarımızın öğretmenleri değişmek zorunda bu ayrı bir dert...Burada devlet okulları tam zamanlı ve mecburen herkes pazarı açtı ama ne öğretmenler gelmek isteyecek ne de aileler o ayrı bir dert...Akşam 19.00 da neden ders yapılamıyor anlayabilmiş değilim.İzinler,hastalıklar vs onları saymıyorum bile...6 günden aşağı çalışan kurumların programı yerleştirme şansı çok az...Programı geçtik telafileri nasıl yapacağız,programı zor sığdırmışken boşta öğretmen nasıl bulacağız o ayrı bir dert...

Özel eğitime küstüm sanırım ondan yazmak istemedim...Oysa çocuklarımla kahvaltı yapıp konser verecektik bu hafta sonu üniversitede...Hangi psikolojiyle ve hangi motivasyonla...450 den fazla öğrencimiz var ve olan bize oldu...İyiler yine ne yapacaz derdine düşerken vasat kurumlar fatura anlamında düşüş yaşamadıkları için nasılsa bir şey olmuyor modunda...Önümü görüp planlama yapamıyorum.3 tane program yaptım hangisini koyacağımı bilemedim...Küçülmeye gitsem öğrenci ve öğretmenlerimi ne yapacağım...Daha sabahçı mı öğrenci mi ne olduğunu bilmeyen velilerim var.Yani ne yapsam olmuyor,bu kaçıncı ayrılık akşamı....Selamlar sevgiler herkese
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, yetis, türkiyem

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 09:52 #75

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Merhaba arkadaşlar ben kamera kayıtlarını harddiske yüklemeye çalışıyorum; 1 saat kaydı 693 mb yer kaplıyor günde yaklaşık15 Gb aydada 450 Gb yer kaplamış, bunu harddiske yedekliyoeuz fakat şunana kadar 7-8 saattir yedekliyor ancak 1/10 u kadarını bitirebildi, nasıl olacak bu iş yaklaşık 70-80 saat bu kaydon kopyalabmasını mı bekleyeceğiz,?? Sizler nasıl yaptınız??

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 10:10 #76

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
arkadaşlar telafi konusu hakkında bilgisi olan var mı ne zaman açılacak ve nasıl uygulanacak teşekkürler..

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 10:20 #77

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Öncelikle sayın manager niçin görüntüleri kayıt altına alıyorsunuz? Böyle bişi yok. Zaman ve para kaybı. İstendiğinde yetkililer kurumda izleyecekler.
Sayın Ciga teşekkürler.
Şimdi bazen duyuyorum, görüyorum. Bu kamera kayıt sistemi lafa kalır. Denetim olmaz denilmekte.
Bir senaryoyu kısmen paylaşayım.
Öncelikle biz bu sisteme %100 uyduk. Ciddi bir zararımız oldu. Bunun önemli bir bölümünü Telafilerle gideririz.
Şimdi fatura tutarları sayın yetkililerin önüne geldiğinde ne denilecek? Denetim tedbirlerini arttırarak devam.
Bence Kasım ayında üstümüze iyi gelecekler. Defansı sağlam tutun.
Aslında kurumlar ilçelerinde ve illerinde kendileri denetim istemeli. Tabi uydularsa. Ben istiyeceğim.

Not. Senaryoda daha çok ayrıntı var. Vaktinizi almayım. Yaşarsak görürüz. Ne kadarı tutacak?
Son Düzenleme: 02 Eki 2018 10:23 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 11:52 #78

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
sayın tartanc hocam bizde bu sisteme %100 uyduk. Ciddi bir zararımız oldu.telefi uygulanmaz ise de bittik diyebiliriz... ve bence bu sisteme herkes bizim gibi uymalı ki adalet sağlansın... saygılarımla
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 12:27 #79

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
SİSTEME TAM OLARAK UYDUK..45 SEANS KAYBIMIZ VAR SAÇMA SAPAN DERS YÜKÜ UYGULAMASI SEBEBİYLE ..EYLÜL AYINDA NE YAPTIK BİLMİYORUZ SÜREKLİ BİR KOŞTURMACA HALİNDE NİTELİKSİZ BİR EĞİTİM BİZE KALAN SİSTEMİN GETİRDİĞİ YÜKÜN ALTINDA KALAN VİJDANIMIZ OLDU MADDİ ZARARI SAYMIYORUM BİLE...((YAKIT %40 ARTTI MESELA)VE TELAFİ KOŞULLARI NET DEĞİL SANIYORUM (SAĞLIK RAPORU,DOĞAL AFET GİBİ DURUMLAR DAHİLİNDE YAPILABİLECEK)
EYLÜL AYINDA SİSTEMLE EŞZAMANLI DENETİM GÖREN KURUMLAR TANIYORUM CIKIŞ SAATİ 3 DAKİKA ERKEN OLDUĞU İÇİN TUTANAK TUTULAN KURUMLAR VAR EGE VE TRAKYADA BUNA MUKABİL DOĞUDA SİSTEM NEYMİŞ AĞUSTOSTA NE YAPTIYSAK BU AYDA AYNINI YAPTIK DİYEN KURUMLAR VAR BİZZAT GÖRÜŞTÜĞÜM KURUMLAR BUNLAR..VE BEN 18 YILLIK BİR MERKEZ OLARAK SAHSIM ADINA EMEĞİMİ, KIYMETLİ PERSONELİMİN VERDİĞİ EMEĞİ GÖRDÜKÇE İÇİM ACIYOR SADECE...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, ozelksn, türkiyem

Bu İşte Bir Yanlışlık Var! 02 Eki 2018 13:39 #80

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bende değişik yerlerde okuyorum. Görüyorum.

Bu sisteme %100 uyduk. Zararım 0 diyenler var. Şimdi ben tam 24 senedir bu işin içindeyim. Özel ve kamuda çalıştım. Bir kere bu işin doğasına aykırı.
Hiç mi çocuk hasta olmadı? Hiç mi işi çıkmadı? Eğitimci hasta olmadı? Hiç bir çocuğun okula kayıtlı değil mi? Bütün çocukların aynı mahallede mi oturuyor?

Biz hiç bir zaman öğrenci sayımız kadar fatura kesmedik. Bazen 3 bazen 5 bazen 15 öğrenci eksik kestik mesela. Ayrıca ciddi miktarda seans eksik kestiğimiz çocuklarımız oldu.

Şimdi hiç zarar yok diyenlere ben inanmıyorum. Hayatın doğal akışına ters öncelikle. Onlar masal anlatıyor bence.

Denetimde müfettişlere de anlatsınlar bakalım.

Ben yetkili olsam, ağustos fatura tutarı ile Eylül ayı fatura tutarı arasında fark olmayan kurumları hemen denetlerim.Acilen hem de.

Telafi ler ayın 9 da başlayacak. Bir ayda en fazla 4 bireysel 2 saat grup eğitimi verilecek.

Not. İlçeye, ile ve bakanlığa denetim için dilekçe vereceğim. Dikkate alınması için de çaba harcayacağım. Öyle 3 liraya 5 köfte yok.
Son Düzenleme: 02 Eki 2018 13:59 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hamit, selim80, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var
Sayfa oluşturma zamanı: 0.256 saniye
Sistem Kunena Forum