Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Ücretli öğretmen

Ücretli öğretmen 16 Eyl 2018 23:16 #1

• mikail47
  • mikail47 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 67
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Arkadaşlar ben şuan ücretli öğretmenliğe başladım haftada 30 derse girecem haftada 10 saat rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilir miyim eğer olabilir ise prosedürü nedir acil cevap verirseniz sevinirim teşekkürler
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ücretli öğretmen 17 Eyl 2018 11:45 #2

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
MADDE 40 – (1) Aynı ilde olmak üzere;
a) Resmî okullarda görevli yönetici, rehber öğretmen ve aday öğretmenler dışındaki
öğretmenlere, sadece okullarda Kanunun 8 inci maddesine göre ücretli ders görevi verilebilir.
b) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Kurumlarda görev yapan yönetici ve rehber öğretmen dışındaki
eğitim personeline, başka kurumlarda da ders saati ücretli olarak görev verilebilir. Eğitim personelinin
toplam ders saati sayısı kurumlarda 40 saati geçemez. (Mülga ibare:RG-17/1/2015-29239) (…) okul
öncesi eğitim kurumlarında ise eğitim personelinin toplam haftalık ders saati sayısı asıl görevli aylık
ücretli olarak çalıştığı kurumun dengi resmî örgün veya yaygın eğitim kurumunda eğitim personelinin
girebileceği ders saati sayısını geçemez. (Ek cümle:RG-20/6/2017- 30102) Sosyal etkinlik
merkezlerinde ders ücreti karşılığı görevlendirilen eğitim personelinin çalışma süresi haftalık en çok 40
faaliyet saati olup eğitim personelinin hangi gün ve saatlerde çalışacağı kurum yönetimince belirlenir.
c) (Değişik:RG-5/7/2014-29051) Eğitim personeli olarak görev yapma nitelik ve şartlarını taşıyan
ve herhangi bir kurumda çalışmayanlara kurumlarda haftada 40 saati, Mülga ibare:RG-17/1/2015-
29239) (…) okul öncesi eğitim kurumlarında ise dengi resmî okul öğretmenlerinin haftada girebileceği
ders saati kadar ücretli olarak görev verilebilir. Eğitim personeli olma nitelik ve şartlarını taşıyan ve özel
sektörde çalışanlara iş yerlerinin izni ile haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilir.
ç) Eğitim personeline, valilikten (Mülga ibare:RG-5/7/2014-29051) (…) çalışma izni alınmadan
kurumlarda ders saati ücretli olarak görev verilmez
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.308 saniye
Sistem Kunena Forum