Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Birlik olma zamanı arkadaşlar

Birlik olma zamanı arkadaşlar 27 Eyl 2018 15:17 #49

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
bir zamanlar Mehmet demircan vardı bence o hortladı garip adıyla :)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 27 Eyl 2018 15:29 #50

• Afak34
  • Afak34 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 5
  • Başarı: 0
Hocam her yıl ilk birkaç haft olan birşey bu zaten. Yakında sıkıntılar - hatalar başlayacaktır.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 27 Eyl 2018 15:45 #51

• ciga78
  • ciga78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 113
  • Teşekkür Sayısı: 188
  • Başarı: 5
Sayın Garip okullar açıldı ve şuan bizi okula kabul etmiyorlar,buraya uygun değilsiniz diyorlar,ben bunun eğitimini almadım diyorlar diye ağlatılan velilerle görüşmekten canım çıktı...Devletin her işi güzel düzgün de bir rehabilitasyonlar öcü kaka öyle mi ?

Devlet bizden daha iyi yapacaksa,nitelikli eğitim verecekse versin bizler de kurtulalım bu işten...Sen bizi kurum açmaya teşvik edip,kuralları koyup oyuna başlatıyorsun...Sonrasında top benim oyunun kurallarını kafama göre değiştireceğim ona göre hazırlıklı olun diyorsun...Şu kervan yolda düzülmese artık biraz mantıklı bir yönetmelikle durum belirlense de eğitime odaklanabilsek...Uzun zamandır bireysel girişimler dışında eğitime bile gidemedik...Sayfalarca yazarım yazmasına da sizlerin niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Haydi kalın sağlıcakla...

Birlik olma zamanı arkadaşlar 27 Eyl 2018 16:55 #52

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ciga78 yazan:
Sayın Garip okullar açıldı ve şuan bizi okula kabul etmiyorlar,buraya uygun değilsiniz diyorlar,ben bunun eğitimini almadım diyorlar diye ağlatılan velilerle görüşmekten canım çıktı...Devletin her işi güzel düzgün de bir rehabilitasyonlar öcü kaka öyle mi ?

Devlet bizden daha iyi yapacaksa,nitelikli eğitim verecekse versin bizler de kurtulalım bu işten...Sen bizi kurum açmaya teşvik edip,kuralları koyup oyuna başlatıyorsun...Sonrasında top benim oyunun kurallarını kafama göre değiştireceğim ona göre hazırlıklı olun diyorsun...Şu kervan yolda düzülmese artık biraz mantıklı bir yönetmelikle durum belirlense de eğitime odaklanabilsek...Uzun zamandır bireysel girişimler dışında eğitime bile gidemedik...Sayfalarca yazarım yazmasına da sizlerin niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.Haydi kalın sağlıcakla...
eskilerin bir sözü vardır: eşşeğini dövemeyen semerini döver diye. yasayı çıkaran meb, yönetmeliği çıkaran meb, genelgeleri yayımlayan meb, kamerayı dayayan meb, ocakta yüz tanımayı dayatacak olan meb, 2019'da muslukları iyice kısıp bir de üstüne geri ödemeler çıkartacak olan MEB; ama sanki bunları garip yapıyormuş gibi millet meb'e değil bana sallıyor, saldırıyor; ben yalnızca gerçekleri söylüyorum ve de olması gerekenleri, ben sizin gibi düşünmek zorunda değilim çünkü patron değilim, siz de benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz. bunun yanıtı mantık ve eğitimbilim sınırlarında olmalı...
yukarıda saçmalayanlara yanıt vermeyeceğim, sn. ciga ilköğretim çağındaki engelli çocukların örgün eğitime devam edebilmeleri ve akranlarıyla aynı eğitim ortamlarında olmaları gerektiği konusunda en büyük mücadeleyi verenlerden biriyim (bu forumda en çok yorum yazan kişi şahittir). hafif düzeydeki çocukların da örgün eğitimde olmaları ve rehabilitasyon merkezlerine gitmemeleri gerektiği savım da bu düşüncemin uzantısıdır. ama eğitim genel eğitimde bu kadar yanlışın yapıldığı bir sistemde bu çocuklar için bu farkındalık düzeyi ve bu bilinçle neler yapılabilir çok da umutlu değilim...

Birlik olma zamanı arkadaşlar 28 Eyl 2018 17:43 #53

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Herkes şikayet ediyor. Kurum sahipleri, çalışanlar, veliler, milli eğitimin her kademesinde çalışan memurları.

Kazanamıyoruz diyen kurum sahiplerine bakanlık son bir yılda açılan 600 yeni kurum sayısını gösteriyor. Kapanan yok denecek kadar az. Bu sayının artışından "kota gelecek" dedikodularının çok büyük rolü var. Ama kimin umurunda...

Geçen bir ilçenin üst yazısını görünce durumun ne denli vahim olduğunu anlamayanlar için ne güzel bir örnek dedim kendi kendime. Söz konusu ilçe, her ay personelin ve öğrencilerin fotoğraf albümünü dijital olarak istiyor. Yetmiyor, aylık kamera kayıtlarının tümünü talep ediyor. Yetiyor mu? Hayır. Yapılan telafi programı içinde aynı talepleri var. Yani ilçenin en küçük memuru için bile artık itibarı yok hükmünde kalmış bir yapı rehabilitasyon merkezleri.

Yaşanacaklar üzerine tahminlerim ise şöyle;
Ekim ayında girilecek eylül ödenek rakamlarını gören bakanlık yetkilileri, halaylı, havai fişekli kutlamalar yapacaklar.
Bir kaç gün sonra gazetelerde "Rehabilitasyon merkezlerinde ki yolsuzluk" başlıklı haberleri okuyacaksınız.
Yaratılan kamuoyu ile bundan sonra isterlerse kurumları kapatabilirler.
Sanmıyorum.
Kurumlar kendi yarattıkları çıkmazların içinde, verdikleri sonsuz promosyonların maddi bedellerini ağır öderken, üstüne yüz tanıma sisteminin bedeli de binecektir. Zira sadece kamera sistemiyle oluşan tasarruf/kaçak rakamları çok büyük.
Bir şey talep etme gücü kalmayan kurumların, sadece olacakları izlemekle yetineceği de aşikardır.

Geçmişe bir sünger çekip, beraber hareket edilmezse, sonucun böyle olması kaçınılmazdı. Buradan dönüşün olduğunu pek düşünmüyorum.
Son Düzenleme: 28 Eyl 2018 17:45 yazan kdrcalis.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29, garip

Birlik olma zamanı arkadaşlar 28 Eyl 2018 18:20 #54

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kadir bey, olacakları yazmışsınız.
Aynen katılıyorum.
Ben sadece bu olacakları yazmak istememiştim.

Tasarruf komisyonlarının kurulduğu bir zamanda, tasarruf yapmak için yapılacak çalışmalar planlanırken...

Büyük bir tasarruf kalemi bulunacak.

Sonrasını tahmin etmek zor değil.
Son Düzenleme: 28 Eyl 2018 22:27 yazan tartanc.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 29 Eyl 2018 14:51 #55

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Birlik olma zamanı başlığı adı altında,yazı yazıyoruz ama hep birbirimizi eleştiriyoruz.ama şuan eleştiri zamanı değil arkadaşlar birlik olma zamanı sayın dernek yetkilileri, gece gündüz demeden bu sistemi erteletmenin derdinde bizlerin konuştuklarına bak yapmayalım.lütfen,enazindan destek olmuyorsak da köstek olmayalım...(tabii anliyana)

Birlik olma zamanı arkadaşlar 29 Eyl 2018 15:45 #56

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
bu sistem neden erteletilmeye çalışılıyor anlamıyorum.
sorun kamera sisteminin olmasında değil.
kameraya itiraz etmek demek,biz gelmeyene kesiyorduk demek olur.bu saçmalık.
sorun kamera kayıtları ödemeye esas belge olacaksa sorun bu,her ay kayıtları isterlerse sorun burada.gelsin incelesinler.
sorun sürdürülebilir bir ücret uygulamasında.bu ücretlerle bu iş çok zor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29
Sayfa oluşturma zamanı: 0.304 saniye
Sistem Kunena Forum