Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Birlik olma zamanı arkadaşlar

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 12:26 #1

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
kamera falan hepsi bir şekilde aşılacak şeyler
Bu sene yani 2018 ocak ayında bizlere %7 zam yapıldı şuan için %17 seviyesinde %10 içerdeyiz demek bu.
Enflasyon beklentisi bu yıl sonu için yüzde 20.8 oldu.
Devlet bize 2019 ocak ayında min %20 zam yapmazsa bu sektör biter arkadaşlar
1 depo mazot 500 liraya dolar oldu
Birlik olup şimdiden zam oranını konuşmamız tartışmamız baskı yapmamız gerekiyor .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mutluluk, türkiyem, waramiral

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 12:59 #2

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
o zaman biteceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz. şu an zaten bir ayağı çukurda ,yıl başında o oranda zam mümkün değil. sadece kurum sahipleri değil bu sektörden ekmek yiyen herkes zor durumda. bakım ücretleri ve 3 aylıklar da yatmamaya başlayınca velilerimiz de farkına varır durumun ciddiyetinin. şu an onlar için bir sıkıntı yok.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 13:24 #3

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
1-neden ocak ayı?
2-neden şimdi değil?
3- o zam oranının kurtaracağına emin miyiz?

bu soruların yönetmelikte kanunda üstünkörü cevabı var 3.soru hariç o da yoruma açık.
hala kameradan şundan bundan konuşuyoruz. asıl konuşmamız gereken konu zam. bu başlığı açtığınız için çok teşekkür ederim.
şuan hisse ve kurum devirleri bir hayli arttı. neden acaba? öğretmen alımları iyice arttı neden acaba? bir servisle mazottan kar etmeyi düşünüp öğretmene ders yazan arkadaşlar 20 tl kar edip onu da öğretmenin sigortası maaşına böldüğünüz zaman hesabınız tutuyor mu?
şoför alan arkadaşlar servis elemanı alan arkadaşlar şimdiye kadar yetişiyordu da kameradan dolayı yetişmiyor anlarım ama onlara da maaş vereceksiniz.
hiç gelmeyen ya da keyfi gelmeyen öğrencinin velisinin eline tutuşturun raporları ihtiyacınız kadar personel alın. emin olun şuan ders saatlerinden kaybınızın çok çok önüne geçecek bu fazladan çalışan personelleriniz.

peki bu işlem nedir? 1-2 ay içinde herkes işten personel çıkarmaya başlicak. gelmeyen öğrencinin özel işlerine harcadığımız zamanı gelen öğrenciye ve programa hazırlarsak zarar daha az olur.

ortalıkta kamera yüzünden rantı düşen kişiler oldu emin olabilirsiniz. sgk prim desteğiyle 300 öğrencili kurumunda 100 personel çalıştıp! onlardan sgk parasını 500 olarak alıp devlete 70 tl ödeyen yerler var. bu kamera sistemi en çok onlara sıkıntı oldu. 400 öğrenciye fatura kesip aylık 100 tl ye ek4 imzalatanlar var ve onlar hala eski düzen ders yazmaya devam ediyorlar. onlar da çekilecek bu sektörden...

şimdi gelelim asıl meseleye. amaç kamerayı kaldırın şöyle edin böyle edin şöyle esneklik tanıyın olayları boşta kalacak gibi duruyor zaten. kamera olayı olmadan önce de bizim zam a ihtiyacımız vardı. şimdi de var. yine yazıyorum 100 öğrencinin faturası kurumun giderlerini karşılıyorsa 120 öğrencinin 20 tanesi kardır. ama şuan 100 öğrenci değil 130 öğrenci ancak kurumu çeviriyor. eksik kalan öğrenci içinde servisten kameradan şundan bundan zaman yok. hali hazırda başvuran öğrencileri yönlendirmeye rapor için bilgilendirmeye zaman yok.

o halde bizim öncelikle zam a ihtiyacımız var. 100 değil 60-70 öğrencinin faturası kurumu çevirebilmeye yetmeli. bu sayılar değişiklik gösterebilir tabi ki. ama zam kesinlikle şart. şimdiden bunun için çalışmalara başlanılmalı diye düşünüyorum
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gunesli

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 15:31 #4

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
tatmin eden bir zam en az %15 olmazsa bu iş yapılmaz

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 16:09 #5

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Zam mam yok... Kamudan 70 milyar TL tasarruf yapılacakmış. Normalde ekonomi iyiyken bile eli yüzü düzgün zam alamıyoruz ki bu yıl tasarruf yapılacakken bize bir şeyler versinler.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, AliGalipDursen, mutluluk ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Birlik olma zamanı arkadaşlar 20 Eyl 2018 23:12 #6

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Syn waramiral, kurumu açalı 2 yıl oluyor, kamera sistemi bizim kurumuda muhakkak etkiledi fakat fazla etkilenmedik, öğrenci sayımız 75, kurum gayet güzel dönüyor hatta iyide kâr bırakıyor. Bir kurumun dönmesi için 100-130 öğrenci gerekmediğini belirtmek için yazıyorum. Tabi büyükşehirleri, 10kve üzeri kiralık binalı yerleri saymazsak.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 21 Eyl 2018 00:27 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Valla 75 çocukla işi nasıl döndürüyor, üstüne de "iyi de kar" edebiliyorsunuz hiç anlamıyorum.

Ben 1993'den bu yana, yani 25 yıldır bu işi yapıyorum. 75 çocuk dediğiniz taş çatlasa 50.000TL Geçen sene işten çıkan veya emekli olan personele ödediğim kıdem tazminatları 200 çocuğa bedel... Sadece KDV, Stopaj, SGK primleri bile daha fazla tutuyor. Bulunduğum muhitte kiralar 15-30.000TL civarında. Aylık su faturam 2,500-3.000TL geliyor. Elektrik, doğalgaz vs. cabası. Personel yemeği, araç yakıtları, amortismanlar, kırtasiye, oyuncak, sarf malzemesi vs say say bitmez.

Sizin bulunduğunuz bölge şartlarını bilemiyorum ama %10 kazanıyorsanız elinize 6.000TL kalıyordur ki bir iş yeri uzun dönemde bu kadar kazançla kendini döndüremez. En ufak bir hatanızda, mesela SGK'dan yiyeceğiniz bir ceza 80-90 bin TL tutar, sizi bir anda batırır. Daha çok kazanıyorum diyorsanız zaten bir şeyleri eksik veya yanlış yapıyorsunuz demektir. Ya personel sayınız çok düşüktür, ya mekan kendinize aittir, ya da yapmanız gereken bazı harcamaları yapmıyorsunuzdur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Birlik olma zamanı arkadaşlar 21 Eyl 2018 01:43 #8

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Hocam valla kiramız düşük, çalışan sayımız az ama yeterli, yani öğrenci sayımız az olduğu için kaynakları çok temkinli kullanıyoruz diyelim. Ayrıca 45k fatura kesiyoruz, özel öğrencide yok gibi bişey. Küçük ilçede kendi yağımızda kavruluyoruz diyelim. ( yani burda ben sistemi destekliyorum yada herşey dört dörtlük demek için bunları yazmadım, sadece bizim gibi kurumlarda var, büyükşehirde olmamak kaydıyla; bu şartlarda, bu gibi küçük meblalarla gerçekten işini hakkıyla yapabilen birde kâr eden kurumlarında varlığını bilin istedim. )
Sayfa oluşturma zamanı: 0.261 saniye
Sistem Kunena Forum