Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı

Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı 28 Şub 2019 15:53 #1

• Tatarzapata
  • Tatarzapata Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
  • Başarı: 0
Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Bir konuda fikir yardımınıza ihtiyacım var. Kendim İzmir'de bir kuruma ortağım benle birlikte 4 ortak var herkesin hissesi eşit ortaklardan birisi aynı zamanda kurucu temsilcisi. Kendisi kurumun mali ve diğer işlerinde fikir alışverişi yapmadan kafasına göre iş yapıyor. Örnek vermek gerekirse öğretmen alıyor çıkartıyor ekstra giderler '' gereğinden fazla'' çıkıyor kendi şahıs aracına mazot alıyor vs vs. Bu konuda hoşnutsuzluğumuzu belirttiğimizde kendisinin kurucu temsilcisi olduğunu istediğini yapabileceğini ve eğer bu konuyu dillendirirsek dahi kurumu kapatmakla tehdit ediyor. Cidden böyle bir şey yapmaya yasal olarak hakkı var mıdır? Bu konuda ne önerebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı 28 Şub 2019 17:23 #2

• psikologsiyar
  • psikologsiyar Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Başarı: 0
Yasal olarak şirketin ortakları mevcutsa her ne kadar kurucu temsilcisi olsa bile tek başına kurumu satma gibi bir durum söz konusu olamaz satışta ortakların hepsinin görüşü ve onayı gereklidir.

Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı 28 Şub 2019 19:49 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Her şeyden öte kurumu müdür yönetir.

Kurucu temsilcisini değiştirin. Çoğunluk sizde.

Ayrıca kurumu filan satamaz. En fazla kendi hissesini...

Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı 02 Mar 2019 11:51 #4

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Tatarzapata yazan:
Herkese iyi çalışmalar diliyorum. Bir konuda fikir yardımınıza ihtiyacım var. Kendim İzmir'de bir kuruma ortağım benle birlikte 4 ortak var herkesin hissesi eşit ortaklardan birisi aynı zamanda kurucu temsilcisi. Kendisi kurumun mali ve diğer işlerinde fikir alışverişi yapmadan kafasına göre iş yapıyor. Örnek vermek gerekirse öğretmen alıyor çıkartıyor ekstra giderler '' gereğinden fazla'' çıkıyor kendi şahıs aracına mazot alıyor vs vs. Bu konuda hoşnutsuzluğumuzu belirttiğimizde kendisinin kurucu temsilcisi olduğunu istediğini yapabileceğini ve eğer bu konuyu dillendirirsek dahi kurumu kapatmakla tehdit ediyor. Cidden böyle bir şey yapmaya yasal olarak hakkı var mıdır? Bu konuda ne önerebilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

Acil olarak kurucu temsilciliğinden çoğunluk olarak azletmezseniz kapatma yetkisi var şu an maalesef.

Kurucu Temsilcisi Görev Tanımı 02 Mar 2019 11:53 #5

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Şirket olduğunuzu varsayarak söyledim tabi ki....
Sayfa oluşturma zamanı: 0.452 saniye
Sistem Kunena Forum