Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: rehber öğretmen veya psikolog

rehber öğretmen veya psikolog 07 Eyl 2019 09:31 #1

• fıraztk
  • fıraztk Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 10
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
*6.madde de yer alan
....isteğe bağlı olarak uzman öğretici kadrosunda görevlendirilen rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü/anabilim dalı veya psikoloji bölümü mezunları ve özel öğretim personeline yönelik Bakanlıkça açılan rehberlik kursu sertifikasına sahip olanlara haftada 40 saate kadar destek eğitim görevi verilebilir.”

ibaresinde ,rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü/anabilim dalı veya psikoloji bölümü mezunları ve özel öğretim personeline yönelik Bakanlıkça açılan rehberlik kursu sertifikasına sahip olanlar sadece eskisi gibi modüllere mi? girebilir yoksa tüm modülleri alabilir mi?

bu konu hakkında ayrıntı gündeme gelmedi.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

rehber öğretmen veya psikolog 07 Eyl 2019 10:34 #2

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Normalde sadece kendi modullerine girerler. Fakat uzman öğretici ibaresi ile birlikte tüm modullere girebilir mantığı ortaya çıkıyor. Ayrıca evde eğitim detayları neler? Ram mi tekrar rapor verecek yoksa ağır engelli ibaresi olanlar direk başlayabilir mi evde egitime belli değil? İş planı kalktı deniliyor fakat herhangi bir madde de açıkça belirtilmiyor. Bu gibi soruların cevabını sanırım MEBBİS kendini guncelledigi zamandan sonra alabilecrgiz. O da haftaya belli olur gibime geliyor
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pinaru

rehber öğretmen veya psikolog 07 Eyl 2019 11:06 #3

• nursen
  • nursen Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 12
çocuk gelişimciler uzman öğretici olarak atamaları yapılır fakat 2 saat zorunlu dersi alan öğretmenleri aldıktan sonra 6 saate imza atabilirler. Aynı şekilde odyologların ataması uzman öğretici olarak yapılır fakat sadece işitmenin dil,işitme ve sosyal iletişim ile dil konuşmanın gelişimsel dil modüllerine imza atabilir. dolayısyla psikolglar da uzman öğretici olarak atanarak toplumsal yaşam ile sosyal hayat modüllerine imza atabilir.

rehber öğretmen veya psikolog 07 Eyl 2019 12:54 #4

• umut2121
  • umut2121 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 100
  • Teşekkür Sayısı: 7
peki ne zaman uygulayabilecez

rehber öğretmen veya psikolog 07 Eyl 2019 14:14 #5

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
ookgm.meb....rsonel.pdf
yukarıdaki yazının sonundaki tablonun sonunda pdr, psikoloğun yada sosyoloğun girebileceği modüller belirtilmiş. Farklı birşey beklememek lazım.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.469 saniye
Sistem Kunena Forum