Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BAKANLIK DENETLEME

BAKANLIK DENETLEME 09 Eyl 2019 15:49 #1

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
Bakanlık tarafından yapılan denetlemelerin raporları gelmeye başlamış. Bilgisi olan yada raporu gelen arkadaşlar bilgi verebilir mi?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

BAKANLIK DENETLEME 10 Eyl 2019 11:33 #2

• geceee
  • geceee Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 235
  • Teşekkür Sayısı: 24
kimseden ses yok ama bakanlık denetleme raporları gelmeye başladı. bakanlık her kurumdan depreme dayanıklılık raporu ve itfaiyeden yeni yönetmeliğe göre onay isteniyor.

BAKANLIK DENETLEME 10 Eyl 2019 19:54 #3

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Dediğiniz gibi bu işler çok önemli.

Bildiğim kadarı ile, İzmir de ki her kurumdan itfaiye ile yapı denetimden rapor istemişler. Benzer bir durum Ankara için konuşulmakta.

Bu durum büyük bir haksızlıktır. Doğru değildir. Bizler 10 yılda bir bu belgeleri sunmak zorunda mıyız? Nerede yazıyor bu? Hayati önem taşıyor denilebilir! Biz az tehlikeli iş sahasına girmiyor muyuz?

Siz onları yurtlardan isteyin.

Sektörü temsil eden dernekler ve federasyon muhtemelen kötü olmayalım diye bu konuyu mahkemeye taşımaz.

Fakat bu konu mahkemeye taşınmalı. Çok ciddi hak kaybı var.
Son Düzenleme: 10 Eyl 2019 19:54 yazan tartanc.

BAKANLIK DENETLEME 10 Eyl 2019 21:08 #4

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
İtfaiye raporunuzu biran önce alıp cebinize koyun arkadaşlar, hele büyükşehir belediyesi iseniz süreç çok daha uzun ve sancılı.. Salıdan pazartesiye 6 gün süre verdiler, iki günü zaten hafta sonu. Eksiklerinizi tamamlayıp, randevu vs ile 4 günlük bir süreniz var ve adamları getirtip bu süre içinde inceleme yaptırmak bile epeyce zor. İnceleme sonucu raporunuzu alıp alamayacağınız ise muamma.. Kumar oynamayın, çok açık ve net bir şekilde “kurumunu kapatırım” diyor adamlar. İş güvenliği en önemli husus, hareket eden herşeyi duvara monteleyin, sivri köşelerin, kaygan zeminlerin önlemini alın. Mutfak tüplerinizi ocaklarınızı çöpe atın. Meb logosu değişmiş, tabelalarınızı ya yenileyin ya da yani logoyu çıkartma yaptırıp üzerine yapıştırın. Elektrik tesisatlarınızı kontrol ettirin. Sabotaj eylem planı diye bişey istiyorlar, sivil savunma dosyası yetmiyor. Sivil savunma dosyanızı güncelleyin, belediye ve itfaiye ile protokol imzalayın. 15 temmuz köşesi kaçınılmaz, rahat etmek istiyorsanız halledin (30 ağustos, 29 ekim soran yok) Kullanılmayan boş odalarınızı sakın ama sakın başka bir amaçla kullanmayın ve amacı ne ise ona göre düzenleyin “benim işitme grubum yok, boş bu oda kullanmıyoruz zaten falan anlamıyor adamlar” Tuvalet musluk ve sifonlarını açıp kontrol ediyorlar, elektrik düğmelerine basıp ışıkların yanıp yanmadığını kontrol ediyorlar. Daha saysam saysam bitmez 12-13 senedir bir şekilde sektördeyim, ben hayatımda böyle teftiş görmedim. Yılların yorgunluğunu üzerinizden atın ve önlemlerinizi alın arkadaşlar bu seferkiler salak değil.. Tehditler havada uçuyor; kapatırım, ceza keserim, faiziyle geri alırım, soruşturma açarım vs.. ben bu kadarını haketmediğimi düşünüp hırsımdan ağladım siz aynısını yaşamayın. Tekrar söylüyorum adam arabamı teftiş edip bana dedi ki: kız öğrencileri de mi kucaklıyorsun? (Seni şimdi bi kucaklarım diyemedim!!!)

BAKANLIK DENETLEME 08 Eki 2019 12:07 #5

• Feroglu
  • Feroglu Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 55
  • Teşekkür Sayısı: 25
Merhaba Bakanlık müfettişlerinin yaptığı denetimin raporu geldi; Deprem anailiziyle ilgili eksik yazmışlar:
Deprem analizi yakın zamanda yaptıran arkadaşlar var mı ? Resmi kuruluşlarda Belediye veya Valilikte ücretsiz olduğuna dair söylentiler var, doğru mudur? Veya özel kuruluşlarda yaptıran arkadaşlar ne fiyatlara yaptırdı bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.299 saniye
Sistem Kunena Forum