Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Cimer e yazalım.

Cimer e yazalım. 22 Kas 2019 17:53 #145

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Katılmıyorum hocam.
Sektörün onlarca sorunu var. Ve bu sorunların tarafları. Aileler, eğitimciler,bürokratlar, siyasiler, diğer çalışanlar, memurlar vs vs.

Sorunlarımızı açık yüreklilikle dile getirip (bütün paydaşları da dahil ederek) çözüm yollarını biz üretmeliyiz. Sorumluluğumuzu kabul etmeliyiz.

Sektörün sorunlarının çözümü için önce sektör harekete geçmeli.

Veya bugüne kadar yapılan gibi kimse '' kral çıplak '' dememeli. Ama kral çıplak.

Sorunları görmezden gelsek bile, başkaları sürekli dile getirmekte. Sevsek de sevmesek de bu bir gerçek.

Artık gerçeklerle yüzleşme zamanı. Aynaya bakma zamanı. Cesaretli olma zamanı...
Son Düzenleme: 22 Kas 2019 17:55 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cimer e yazalım. 23 Kas 2019 10:41 #146

• tartanc
  • Platin Uye
kimi arkadaşlarla görüştüm. Anlattıkları karşısında şaşırdım. Sektörün kötü olduğunu biliyordum da, bu kadar batak olduğunu bilmiyordum.

Sektörün iyiye gitme şansı anladığım kadarı ile yok.

hak,hukuk,insaniyet kaybolmuş.
Görevliler denetleme yapmaktan dahi yoksun.

Al gülüm ver gülüm ,kısa alanda dar paslaşmalar sürekli.

Artık benim umudum yok.

Kamera kayıt sistemine uyan kurumlar biz dahil enayi durumundayız.Çoğunluk kurumun keyfi yerinde.

Tek yapılması gereken ; Kontrol için blockchain teknolojisi kullanılarak ,insan faktörünün olmadığı bir sistem kurulması.

Gerisi boş.
Son Düzenleme: 23 Kas 2019 10:57 yazan tartanc.

Cimer e yazalım. 28 Kas 2019 13:10 #147

• tartanc
  • Platin Uye
Twitter da özellikle kendini eğitimci olarak yazan kimi arkadaşlar ciddi eleştiriler sunuyor.

Eleştiri iyidir de kimileri çok ciddi hakaretler ediyor. Yalan yanlış bilgiler yazabiliyor.

Bu yüzden sosyal medyada da işini dürüst yapanlar, işlerine sahip çıkmalıdır.

Malesef sosyal medyanın gücünü dernekler anlamış durumda değiller.

Cimer e yazalım. 29 Kas 2019 09:55 #148

• tartanc
  • Platin Uye
TCCB EĞİTİM VE ÖĞRETİM POLİTİKALARI KURULU:
Kurulumuz, özel öğretim kurumlarının sorunlarına ilişkin değerlendirme raporu hazırlayarak Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etmiştir.
Son Düzenleme: 29 Kas 2019 10:00 yazan tartanc.

Cimer e yazalım. 29 Kas 2019 10:21 #149

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
''Tek yapılması gereken ; Kontrol için blockchain teknolojisi kullanılarak ,insan faktörünün olmadığı bir sistem kurulması.''
Bakın sayın Tartanç yine aynı konu (PARA) ve aynı şey üzerinde denetim isteme işte bütün yanılgı burasıdır. Özel Eğitim sadece paraya indirgenecek sığ bir alan değildir ve olmamalıdır da. Aynı kısır döngü gibi hep paraya odaklanılıyor ve o yüzden de denetim hep bu alandan isteniyor. zaten devlet hakkeden ücreti vermiyor, onun haricinde insan kaynaklı bir sürü sorun üretildi üretiliyor, hala kıt kanat sadece bu işi döndürebilen özel eğitim merkezlerine yok şöyle denetim gelsin yok böyle denetim gelsin. Önce devlet bu işi göstermelik değil hakkı neyse öyle yapsın ondan sonra ne getiriyorsa denetim adına getirsin. yine tekrar ediyorum Özel Eğitim sadece paraya indirgenecek sığ bir alan değildir. Yönetici koltuğunda oturanlar bu alana yoğunlaşmış bizlerde onların kuyruğuna takılmışız. Her yerde iyi ve kötüler vardır olacaktır çünkü kainat zıtlıklar üzerine kuruludur. o iyi davranmıyor diye ben de iyi davranmayacağım anlamı çıkarmayalım. daha iyi olmak için çaba göstermemiz lazım. Vicdani bakacağız. ve selam

Cimer e yazalım. 29 Kas 2019 12:23 #150

• tartanc
  • Platin Uye
Siz o cümleden nasıl para sonucuna ulaştınız?

Cidden merak ediyorum.

Cimer e yazalım. 30 Kas 2019 09:33 #151

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
cimere yazdığım
İyi günler rehabilitasyon merkezinde çalışan öğretmenlerinin sesine lütfen kulak verin özellikle çalıştığım ilde ..........'da milli eğitim müdürlüğü tarafından teftiş yapılmaması kurumlarin kamera sistemine hiçbir şekilde uymamasina neden olmakta kurum sahipleri tarafından gelen gelmeyen her ögrenciye ders yazılmasi istenmekte buda kabul etmeyen ögretmenlere mobing uygulamaya gidiyor lütfen milli egitim kurumlardan her ay kamera kaydı istesn ögretmenler zor durumda kalmasin.
cimerden gelen cevap
Konu ile ilgili CİMER başvurunuz incelenmek ve değerlendirilmek üzere 12.11.2019 tarihli E.22362733 sayılı resmi yazıyla Müdürlüğümüz Özel Öğretim kurumları Şubesine gönderilmiştir.
İlimiz merkezinde faaliyet gösteren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin denetimleri ilgi yazı ekinde gönderilen e_postada iddia edilen kurum müdürleri tarafından değil, Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin 67. madesinin 2. bendinde belirtilen personel tarafından yapılmaktadır. Bilginize

ben teftiş yapılmadığını söylemişim onların verdiği cevap ise kurum müdürleri değil biz teftiş yapıyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, purple

Cimer e yazalım. 30 Kas 2019 11:04 #152

• tartanc
  • Platin Uye
Hocam bütün kurumlar BİRİLERİNE göre bu sisteme uyuyor. :lol: :whistle: :dry:

%50 ye yakın bir oranda bu sisteme uyulmuyor diyorum.

Denetleme yetkisi olanlar bir şekilde denetim yapmıyor diyorum.

Kısa alanda dar paslaşmalar var diyorum.

Haksızlık var diyorum..

Aman deme diyorlar.

TBMM de Milletvekilleri sürekli bizlerin aleyhinde konuşuyor.Farkında mısınız?

Sosyal medyada aleyhimize kampanyalar yapılmakta,farkında mısınız?

Başta Milletvekilleri olmak üzere bir sürü kişiye yanlış ve taraflı sektörün aleyhine olan bilgiler verilmektedirler. Farkında mısınız?

Aman susalım.Örtelim yanlışları.Konuşmayalım hiç.

Bizim yerimize konuşuyorlar o zaman farkında mısınız?

Ben size yazayım şimdiden sektör bu şekilde gitmez.Düzgün ve doğru bir şeyler yapılmalı.

Dernekler ve Federasyon acaba sosyal medyanın gücünü ne zaman fark edecekler? Ne zaman?

Not: Kamera kayıt sistemine uyulmaması durumunda, öğretmen ve müdür ağır cezada yargılanıyor. Kurucu ya bir şey olmuyor. Bilginize.
Son Düzenleme: 30 Kas 2019 16:34 yazan tartanc.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye
Sistem Kunena Forum