Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Cimer e yazalım.

Cimer e yazalım. 30 Kas 2019 12:24 #153

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
Bu başlıkta çok şey yazıldı çok şey söylendi. rehabilitasyon merkezi gibi denetlenmesi dışarıdan biraz zor olan müesseselere naçizane fikrim: kurum müdürlerinin MERKEZİ ATAMA yoluyla seçilmesidir. alın size otokontrol. kurum sahibinin müdür olduğu ve veya kurum sahibinin maaş vererek beslediği kendine muhtaç kurum müdürleri kurum sahibine gebedir malum işsizlik ekonomi geçim derdi vs vs. ama 657 ye tabi biri kurum başına geçirilirse kurum sahibine minnet etmezse yöre halkından olmayıp kimseyi tanımazsa (bilindik memur gibi yani) bakın bakalım kaçta kaçı bu sektörü istismar edebiliyor. haa kurum sahibiyle memuriyetine karşın anlaşıp pay almaya cesaret edecek babayiğitler olmayacak mı? evet öyle yürekliler de olacak ama bu bir elin parmak sayısını geçmez bu da sektörü sekteye uğratmaz. çünkü kimse ağır cezada yargılanıp hem maddiyatından hem maneviyatından olmak istemez. BUNU BİLİR BUNU SÖYLERİM
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: zerwan

Cimer e yazalım. 01 Ara 2019 02:40 #154

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
ibrahimhan yazan:
naçizane fikrim: kurum müdürlerinin MERKEZİ ATAMA yoluyla seçilmesidir.

:) :)

Hakikaten ilginç bir yaklaşım. :) Davul birinde, tokmak ötekinde diye bir sözümüz var. Asla ahenkli ses üretemezsiniz.

Ben bir basamak öteye götüreyim: Öğretmenleri ve diğer personeli de devlet atasın ve maaşlarını versin. Kurucular tümden devreden çıksın. Bu şartlarda denetlemeye veya kameraya falan da gerek kalmaz.

MEB bugüne kadar yaptığım yatırımın, harcadığım paranın karşılığını vermeye hazırsa ben de hemen yarın devretmeye hazırım.

Söylediğiniz olabilir bir şey mi? Bütün sıkıntıyı ben çekeyim, bütün yatırımı ben yapayım, bütün angaryayı ben üstleneyim, maddi ve hukuki sorumluluk benim üstümde olsun ama tüm kararları devletin atadığı biri versin. Nasıl olacak bu? En iyisi külliyen devredelim olsun bitsin. Herkes için daha iyi çözüm.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35, ozal24

Cimer e yazalım. 01 Ara 2019 10:22 #155

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Sayın barış,

Burada ki yazdıklarınız gerçekleşebilir.

Üstelik devlet kamulaştırma da yapmaz.

Sosyal medyada kimi öğretmenler bu yazdıklarınızın çok benzerlerini yetkililere, milletvekillerine ulaştırıyor. Onlar da kürsüden bayağı bir şeyler diyorlar.

Biz ise burada kendi aramızda tartışalım.
Son Düzenleme: 01 Ara 2019 11:21 yazan tartanc.

Cimer e yazalım. 01 Ara 2019 16:42 #156

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Burada ki yazdıklarınız gerçekleşebilir.

Gerçekleşsin valla... Biz de pılımızı pırtımızı toplayıp gidelim. 27 yıldır bu işin içindeyim... bıktım artık. İyi bir şeyler yapalım diye uğraştıkça sürekli yokuş aşağıya indik. Daha kötü ne olabilir dedikçe aklımıza hayalimize gelmeyen şeyler çıkıyor karşımıza.

Evet, devlet bu işe el atsın. Devredelim olsun bitsin.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Cimer e yazalım. 01 Ara 2019 18:25 #157

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Devir alacaklarını hiç düşünmüyorum.

Hem de hiç.

Cimer e yazalım. 01 Ara 2019 18:49 #158

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Bence de sayın barisltd gibi düşünüyorum devir işlemi olmalı ya da dersaneler gibi bir geçiş süreci kurumlara tanınmalı (2ile 3 yil) artık yok denetlenmedi,yok düşük maaş veriliyor,yok hırsızlık yapılıyor,yok usulsüzlük yapılıyor v.s insan hergün öleceğine,bir gün ölür.Bu sektörde devletin üzerine olan kamburu kalkar.(sözde diyorlar ya)...Bakalım sayın burokrasimiz kendi hizmetini köylere,kasabalara ,kırsala götürebilecek mi(.Bir öğrenciye 25 km gidecek mi.. toplam bir defada 100km alıp getirip ders verecek mi???) herkese saygılar..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: obay35

Cimer e yazalım. 02 Ara 2019 08:27 #159

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
barisltd yazan:
ibrahimhan yazan:
naçizane fikrim: kurum müdürlerinin MERKEZİ ATAMA yoluyla seçilmesidir.

:) :)

Bütün sıkıntıyı ben çekeyim, bütün yatırımı ben yapayım, bütün angaryayı ben üstleneyim, maddi ve hukuki sorumluluk benim üstümde olsun ama tüm kararları devletin atadığı biri versin. Nasıl olacak bu? En iyisi külliyen devredelim olsun bitsin. Herkes için daha iyi çözüm.

EFENDİM FİKRİMİ DESTEKLEDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BÖYLELİKLE BEN YAPTIM BEN ETTİM. BENİM DEDİĞİM (KANUNSUZ YADA DEĞİL) OLUR SIKINTISI GARİBAN MÜDÜRDEN ÇIKAR.

SAYIN TARTANÇ'IN DA DEDİĞİ GİBİ SONRA HERKES ÖĞRETMENE, MÜDÜRE... PATLAR!

Cimer e yazalım. 02 Ara 2019 09:18 #160

• mazlumedvrim
  • mazlumedvrim Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 17
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
iyi günler arkadaşlar.Kasım ayı öğrencilerin seans girişleri görüntülenemiyor.bazı öğrencilerin seanslarını silmem veya eklem düzeltmek
gerekiyor.Beden .zihinsel vaya beden artı zihin olan öğrencilerden zorunlu ders vermem gerek öğrenci son seansa gelmemiş zorunlu dersi eksik diğer zihinlerin tümünü silmek istiyorum ancak göüntü yok bu durumda olan arkadaşlar varmı teşekürler
Sayfa oluşturma zamanı: 0.293 saniye
Sistem Kunena Forum