Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: materyal

materyal 22 Oca 2020 09:00 #1

• Kadir bakan
  • Kadir bakan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
merhaba arkadaşlar, kurumumuz için materyal alacağız. fiyatlar ise çok yüksek, ürünleri en uyguna alabileceğimiz bir site tavsiyeniz olur mu?
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

materyal 23 Oca 2020 17:43 #2

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
FİL YAYINCILIK (MEHMET FİL) İnternet'ten ulaşabilirsiniz hocam. hangi ildesiniz bilmiyorum ama aradığınızda o size geliyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Obey

materyal 24 Oca 2020 03:33 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben size site değil ama bir kaç yöntem tarif edeceğim.

Öncelikle eğitim materyallerinden yapabildiğinizi kendiniz üretin. Mesela eğitim kartları lazımsa internetten bulacağınız resimleri ya kendiniz basın, ya kırtasiyede kartona bastırın. Üstünü film ile kaplatın. Hatta bir film kaplama makinası alarak kendiniz bile yapabilirsiniz.

Çocğu eğitim materyali eğitimcilerin kendi geliştirdikleri yöntemler sonucunda ortaya çıkmıştır. Mesela duyu algı için hazır setler de alabilirsiniz ama çakıl taşları, zımpara kağıdı, kumaş parçaları, tarş köpüğü vs. gibi pek çok malzemeden kendi setlerinizi yapabilirsiniz.

Çok pahalı eğitim setleri yerine oyuncak toptancılarına gidin. 50TL'ye satılan oyuncakları 10-15TL'ye bulabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra almanız gereken malzemeleri çeşitli alışveriş sitelerinden araştırın. Örneğin ben -ismi liazım değil- bir eğitim sitesinde 300TL'ye satılan salıncağın birebir aynısını bir alışveriş sitesinden 50TL'ye bulup alabiliyorum.

Hepsini geçtikten sonra bulamayacağınız veya temin edemeyeceğiniz, üretemeyeceğiniz şeyleri ayrıca satın alırsınız.

Ancak, unutmayın. Önemli olan materyal değil, eğitimcinin materyali kullanma becerisidir. İyi bir eğitimci çok sınırlı malzemeyle bile çok şey başarabilir.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, geceee, fahrettin75 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

materyal 24 Oca 2020 10:26 #4

• Kadir bakan
  • Kadir bakan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 35
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 0
verdiğiniz bu değelri bilgiler için çok teşekkür ederim.

materyal 25 Oca 2020 11:36 #5

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
barisltd yazan:
Ben size site değil ama bir kaç yöntem tarif edeceğim.

Öncelikle eğitim materyallerinden yapabildiğinizi kendiniz üretin. Mesela eğitim kartları lazımsa internetten bulacağınız resimleri ya kendiniz basın, ya kırtasiyede kartona bastırın. Üstünü film ile kaplatın. Hatta bir film kaplama makinası alarak kendiniz bile yapabilirsiniz.

Çocğu eğitim materyali eğitimcilerin kendi geliştirdikleri yöntemler sonucunda ortaya çıkmıştır. Mesela duyu algı için hazır setler de alabilirsiniz ama çakıl taşları, zımpara kağıdı, kumaş parçaları, tarş köpüğü vs. gibi pek çok malzemeden kendi setlerinizi yapabilirsiniz.

Çok pahalı eğitim setleri yerine oyuncak toptancılarına gidin. 50TL'ye satılan oyuncakları 10-15TL'ye bulabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra almanız gereken malzemeleri çeşitli alışveriş sitelerinden araştırın. Örneğin ben -ismi liazım değil- bir eğitim sitesinde 300TL'ye satılan salıncağın birebir aynısını bir alışveriş sitesinden 50TL'ye bulup alabiliyorum.

Hepsini geçtikten sonra bulamayacağınız veya temin edemeyeceğiniz, üretemeyeceğiniz şeyleri ayrıca satın alırsınız.

Ancak, unutmayın. Önemli olan materyal değil, eğitimcinin materyali kullanma becerisidir. İyi bir eğitimci çok sınırlı malzemeyle bile çok şey başarabilir.
Yazsam hiç değiştirmeden aynıları olurdu herhalde :)
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 25 Oca 2020 11:36 yazan fahrettin75.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye
Sistem Kunena Forum