Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİMCİLER!!

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 08 Mar 2020 01:01 #1

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Tüm kurucu arkadaşlarımın, çalıştırdıkları eğitimcileri seçerken;
- Kurumları temsil ettiğini bilerek eğitimini vermeleri,
- Kurum içerisinde ve dışında sektörü karalayıcı aşağılayıcı faaliyetlerde bulunmamaları,
- Çalıştıkları süre içerisinde işyeri gizliliğini ihlal edenlerin ivedilikle çıkışlarının verilmesi,
- Organize tehdit, şantaj vs. olaylarına mahal vermeyen bir düzeninde çalışmaları,
- Bu tür çalışanlara referans olmamaları
- Eğitimi, huzuru, işleyişi bozanları sektörden uzaklaştırmaları,

Konularında gerekeni en kısa sürede yapmaları konusunda uyarmak isterim.

Eğitimci hakkı olanı eğitimiyle alır, şantaj, tehdit vs için: o kolu kesin, diğer kolunuzla işinize devam edin!!
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 09 Mar 2020 19:04 yazan fahrettin75.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 09 Mar 2020 16:54 #2

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 0
Uyarı: Spoiler! [ Genişletmek için tıkla ]
fahrettin75 yazan:
Tüm kurucu arkadaşlarımın, çalıştırdıkları eğitimcileri seçerken;
- Kurumları temsil ettiğini bilerek eğitimini vermeleri,
- Kurum içerisinde ve dışında sektörü karalayıcı aşağılayıcı faaliyetlerde bulunmamaları,
- Çalıştıkları süre içerisinde işyeri gizliliğini ihlal edenlerin ivedilikle çıkışlarının verilmesi,
- Organize tehdit, şantaj vs. olaylarına mahal vermeyen bir düzeninde çalışmaları,
- Bu tür çalışanlara referans olmamaları
- Eğitimi, huzuru, işleyişi bozanları sektörden uzaklaştırmaları,

Konularında gerekeni en kısa sürede yapmaları konusunda uyarmak isterim.

Eğitimci hakkı olanı eğitimiyle alır, şantaj, tehdit vs için: o kolu kesin, diğer kolunuzla işinize devam edin!!

-Eğitimciler kurumları temsil etmez bu memleketin en kutsal işlerinden birini icra ederler kurumlar var olsun yada olmasın bunu yapmaya devam edecekler.

-Çalıştığın para kazandığın işletmeyi kötülemek problemli bir davranış ama aynı zamanda belli sebepleri olan bir sonuç.

-İş yeri gizliliğinden kastınız elden ödenen maaş ve asgari ücretten gösterilen sigorta yani eğitimcinin çalınan geleceği değilse haklısınız.

-Bu yapmaya çalıştığınız şeyde bir tür organize tehdit değil midir? Diğer kurumları böyle davranmaya davet etmiyor musunuz?

-Eğitimi huzuru ve işleyişi bozanları sektörden tarafsız bir şekilde uzaklaştıracak olsaydık bu durum eğitimcilerden çok kurum sahiplerini etkilerdi diye düşünüyorum.
Son Düzenleme: 09 Mar 2020 17:09 yazan Special education.

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 09 Mar 2020 18:57 #3

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
ben de bir kurucuyum . sen ne demek istiyorsun arkadaş? cümlelerinin başı sonu belli değil. senin mantığındaki kurucular değil mi bu sektörü bu hale getiren? paranın kokusunu alan, cebine 3-5 kuruş koyan, 3 kuruş kredi çeken ya da cebine koçanı koyan kurucuyum diye ortalığa çıkıyor. üniversite mezunu, evine ekmek götürmek isteyen, bu ekonomik koşullarda çocuklarının yüzüne utanmadan bakabilecek bir yaşam kurmak isteyen insanlara sen nasıl böyle tepeden bakıp derebeyi gibi buradan sallarsın???sıkıntısı, defosu olan yukarılardan buluyor birilerini dayıyor sırtını birilerine, sonra burada asıp kesiyor. milli eğitimin bu kuruculuk müessesine çeki düzen vermesi gerekir. kesinlikle fakülte mezunu ve eğitimci olmalı, temizliğe, düzen, tertibe burdan başlanmalı, özel eğitim kurumu açmakla kokoreççi dükkanı açmanın standartları bir olmamalı...
bu arkadaş çok dürüst olduğunu iddia ediyorsa ilk taşı kendisi atsın, yazsın kurumunun adını, bu forumdan 3 kişilik bir komisyon oluşturulsun, gitsin incelesinler, önce maaşlardan başlasınlar, kaç para ödüyor, kaç para bildiriyor, eğitim kalitesini incelesinler, öğretmenlerin cv'lerini, eğitim programlarını, aile memnuniyetini, çalışanların ortalama çalışma süresi ne kadar...
sonra çıkıp burada üfürsün.
sen şimdi saçmalıyorsun, burada pusuda bekleyenler var, senin saçmalıklarına ortak olacak, sonra veryansın!
arkadaş bir sus ya!!! yazmayayım diyorum insanı zıvanadan çıkarıyorsunuz ya!!!!

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 09 Mar 2020 19:30 #4

• fahrettin75
  • Platin Uye
garip yazan:
ben de bir kurucuyum . sen ne demek istiyorsun arkadaş? cümlelerinin başı sonu belli değil. senin mantığındaki kurucular değil mi bu sektörü bu hale getiren? paranın kokusunu alan, cebine 3-5 kuruş koyan, 3 kuruş kredi çeken ya da cebine koçanı koyan kurucuyum diye ortalığa çıkıyor. üniversite mezunu, evine ekmek götürmek isteyen, bu ekonomik koşullarda çocuklarının yüzüne utanmadan bakabilecek bir yaşam kurmak isteyen insanlara sen nasıl böyle tepeden bakıp derebeyi gibi buradan sallarsın???sıkıntısı, defosu olan yukarılardan buluyor birilerini dayıyor sırtını birilerine, sonra burada asıp kesiyor. milli eğitimin bu kuruculuk müessesine çeki düzen vermesi gerekir. kesinlikle fakülte mezunu ve eğitimci olmalı, temizliğe, düzen, tertibe burdan başlanmalı, özel eğitim kurumu açmakla kokoreççi dükkanı açmanın standartları bir olmamalı...
bu arkadaş çok dürüst olduğunu iddia ediyorsa ilk taşı kendisi atsın, yazsın kurumunun adını, bu forumdan 3 kişilik bir komisyon oluşturulsun, gitsin incelesinler, önce maaşlardan başlasınlar, kaç para ödüyor, kaç para bildiriyor, eğitim kalitesini incelesinler, öğretmenlerin cv'lerini, eğitim programlarını, aile memnuniyetini, çalışanların ortalama çalışma süresi ne kadar...
sonra çıkıp burada üfürsün.
sen şimdi saçmalıyorsun, burada pusuda bekleyenler var, senin saçmalıklarına ortak olacak, sonra veryansın!
arkadaş bir sus ya!!! yazmayayım diyorum insanı zıvanadan çıkarıyorsunuz ya!!!!

Kardeş senin canın bişeye sıkılmış sanırım!
Önce dikkatli oku, sonra bikaç kez düşün, sonra konuş olmaz mı..

Bir bak bakalım yukarıda nizami, dürüst bir faaliyetin sürdürülebilmesi için, "provokasyonda ve sözleşmeye aykırı davranışta bulunanlarla çalışılmaması" dışında ne denmiş.

Ben senin bahsettin kokoreççi tayfasını bilemiyorum, çevremde de yok. (insan gördüğü yaşadıklarından örnekleme verir sonuçta)

Bu yazının neden yazıldığını da forumu takip etseydin bilirdin. Ekranı açtığında ilk gördüğüne cevap yapıştırayım derdinde olduğun için normal :)

Tekrar altını çizeyim, eğitimcinin değeri işini sınıfında yapmasıyla (twitter da orda burda çeneyle değil), kurucunun değeri de; işine, eğitimcisine yaptığı yatırımla ölçülür. Önce bi oku, rica ederim.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 09 Mar 2020 19:31 yazan fahrettin75.

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 10 Mar 2020 09:23 #5

• garip
  • Platin Uye
20 yıldır bu sektördeyim, değişik zamanlarda stajyeri, öğretmeni, yardımcı personeli belki 100 kişiyle çalışma arkadaşlığı yaptık. bunların içinde kötüleri olmadı mı, oldu. hatta en büyük ahlaksızlığı ve hainliği en saygı duyduğum meslek grubundan birinden gördüm. zincir en zayıf halkasıyla değerlendirilir, bizim en zayıf halkamız yardımcı personellerdir, onlardan sıkıntı yaşatan olmadı mı, oldu. 100 kişi içinde 5'i bulmaz bu defolu çalışanlar, ben şimdi kalkıp 100 kişi için genelleme mi yapayım? sen kendinde bu hakkı nasıl görüyorsun, kendince kafana göre başlıklar açıyorsun, hep aynı provakatif cümleler, hep çalışanları hedef alan, bir ara patronlar mail grubu önerileri vs... bir ingiliz atasözü der ki; birisi sana eşşek diyorsa dikkate alma, iki kişi diyorsa dur düşün, üç kişi diyorsa git kendine semer al!
sen hep çalışanlarınla problem yaşıyorsan , hatayı biraz da kendinde ara, burada insanları gruplaştırıcı başlıklar açma, ya da insanları istediğin gibi yönlendireceğin, köle gibi görebileceğin sektörlere zıpla, eğer oralardan gelmediysen...
nasrettin hoca'nın meşhur sözüyle bitireyim: hırsızın hiç mi suçu yok???
Son Düzenleme: 10 Mar 2020 11:11 yazan garip.

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 11 Mar 2020 07:27 #6

• fahrettin75
  • Platin Uye
garip yazan:
20 yıldır bu sektördeyim, değişik zamanlarda stajyeri, öğretmeni, yardımcı personeli belki 100 kişiyle çalışma arkadaşlığı yaptık. bunların içinde kötüleri olmadı mı, oldu. hatta en büyük ahlaksızlığı ve hainliği en saygı duyduğum meslek grubundan birinden gördüm. zincir en zayıf halkasıyla değerlendirilir, bizim en zayıf halkamız yardımcı personellerdir, onlardan sıkıntı yaşatan olmadı mı, oldu. 100 kişi içinde 5'i bulmaz bu defolu çalışanlar, ben şimdi kalkıp 100 kişi için genelleme mi yapayım? sen kendinde bu hakkı nasıl görüyorsun, kendince kafana göre başlıklar açıyorsun, hep aynı provakatif cümleler, hep çalışanları hedef alan, bir ara patronlar mail grubu önerileri vs... bir ingiliz atasözü der ki; birisi sana eşşek diyorsa dikkate alma, iki kişi diyorsa dur düşün, üç kişi diyorsa git kendine semer al!
sen hep çalışanlarınla problem yaşıyorsan , hatayı biraz da kendinde ara, burada insanları gruplaştırıcı başlıklar açma, ya da insanları istediğin gibi yönlendireceğin, köle gibi görebileceğin sektörlere zıpla, eğer oralardan gelmediysen...
nasrettin hoca'nın meşhur sözüyle bitireyim: hırsızın hiç mi suçu yok???

Kolunu sallasan 20 yıl devirmişe çarpıyor, herkes sektöre aynı anda girmiş olsa gerek (muhtemelen 20 yıl önce girişleri kapattılar) :)
Hala okuduğunu anlamama, beyinden geçirmeme devam ediyor ya da süzgecin delikleri büyük.

Kastettiğimiz personel seçiminde, provakatif ve işleyişe zarar verecek kişilerle çalışılmaması yönünde tavsiye. Elbette yaşanılan var, tecrübe yanlışların bileşkesidir. Ya da yanlış olmadan doğru olmaz. Ancak hangi kör düşüncedir ki "yanlış, doğrudur" diyecek..

Eğitimci, öğretmen, uzman, meslek erbabı.. İşini iyi yapanları, daha fazla fayda sağlayabilmesi için ihtiyacı olanlarla buluşturmak bizim görevimiz. Bunların dışındakilerin zamanımızı ve gücümüzü emmesi değil!!

Eğer birilerine eşşek deniyorsa (senin dediğine göre), inatla yanlış olan bu savı savunarak başarısızlığa uğrayıp, zarar edip kaybettiği içindir.

Hala algıda problem yaşıyorsan, bu ilk okul düzeyindeki açıklamadan da daha düşük bir anlatım tarzı yok.
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 11 Mar 2020 07:40 yazan fahrettin75.

ÖZEL EĞİTİMCİLER!! 11 Mar 2020 12:39 #7

• garip
  • Platin Uye
tüm mesaisini burada geçirip her şeye yorum yazan, kendi başlığına yanıtı 23 saat sonra veriyorsa biraz daha mantıklı olması gerekirdi ama neyse senin sorunun.
benim tek merak ettiğim bu kadar paranoyası olan bir kurucuyla çalışanların ruh sağlığı ne durumdadır?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.320 saniye
Sistem Kunena Forum