Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: 30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI????

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 15:01 #185

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
devlet kuran kurslarının ek derslerini bile ödedi!

Resmen sektörle dalga geçiyolar.

30.000 çalışan geciktirilen her gün daha çok biriken sorunlarıyla yine devletin kapısını aşındıracak.

İşler rayından çıkmadan önce müdahale edilmeli
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 16:44 #186

• dengeegitim
  • dengeegitim Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 109
  • Teşekkür Sayısı: 37
  • Başarı: -1
Gün birlik olma günü ama biz ne bugün ne de dün kurularımız olarak personellerimizle bile bir birlik içinde olamıyoruz. Sektör çalışanları sosyal medyada olabildiğince ağır sözlerle kurumlarımız hakkında söylentilerde bulunmaktadır.

Çalışanlar niye bu kadar rahatsız böyle nefret kusuyor bunları düşünmek gerekiyor. Eğer bu kutuplaşma devam ederse devlet bu kurumlara hiçbir destekte bulunmaz.

Öncelikli olarak ülkemizdeki tüm kurumların kurumsal bir yapıya yönetime ve şeffaflığa dönüşmesi gerekiyor. İş sözleşmesinden tutunda çalışma şartlarına kadar oradan maaşlara kadar tüm kurumların bir kurumsallaşma yoluna gitmesi gerekiyor. Sektörün birlik halinde benimsediği mutabakatlar standartlar bulunması gerekiyor. Eğitim kurumlarımızın bir fabrika yada bir market olmadığı ve bu şekilde yönetilmediği bir kurallar dizesine ihtiyacımız var.

Bir çalışan çalıştığı ekmek yediği kuruma düşmanlık ediyorsa bunun sebeplerinin araştırılması gerekiyor. Böyle bir çalışan ya zorla çalışıyordur ya da sahip olması gereken hakların verilmediği düşüncesiyle bu derece nefret kusmaktadır.
Sosyal medyada kurumlara ve kurum sahiplerine nefret kusan bir çalışanla özel bir iletişim imkânı buldum ya nedir senin derdin dedim, bu nefretin sebebi nedir diye sordum bana sıraladığı maddelerin bazılarını burada üzülerek yazmak istiyorum.
1.) 3700 lira maaş alıyorum ama maaşım resmiyette asgari ücret görünüyor.
2.) Yıllık izinlerimizi tam kullandırmıyorlar. 14 iş günü kullanmam gerekirken 12 iş günü kullandırıyorlar.
3.) Çevremdeki kurumların çoğunda çalışanlar 5 gün çalışırken bizim kurum 6 gün çalıştırıyor.
4.) Bir arkadaşımız haklı nedenle işten çıkmasına rağmen tazminatını vermediler.
5.) Kurumda öğlen arası çıkan yemekleri birçok kişi yiyemiyor, yiyenlerde mecburiyetten zorla yiyor.
6.) Kurum sahibi eğitimci bile değilken sınıf içlerine koydurduğu kameralardan derslerimizi izleyip sürekli gereksiz müdahalede bulunuyor.

Kurumlarımızın bu çalışanın söylediği bu maddeleri ortadan kaldıracak bir kurumsallaşmaya ihtiyacı var. Federasyonun öncülüğünde ülkemizdeki tüm kurumların uyması gereken temel prensipler kurallar standartlar belirlenmeli bu standartların dışına çıkan kurumlar ifşa edilerek yaptırıma maruz bırakılması gerekiyor. Eğer ilkeler standartlar olmazsa kurumların kurumsallaşması yolunda adımlar atılmasa işveren çalışan düşmanlığı hiç bitmeyecektir.

Şöyle bir günde tüm kurum sahipleri ve tüm çalışanlar birlik halinde tek bir ağızla devletin karşısında bir talepte bulunabilse devletin bunu hiçe sayması mümkün değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 02 Nis 2020 16:53 #187

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Şu an Nisan ayında maaş alamayacakmışız diye soran personele, hadi gelin bazı konularda fikir birliğine varalım demek şu zaman yapılacak iş değildir.

Elbet düzenlemeler yapılmalı söylediklerinize harfiyen katılıyorum ancak bunun ne yeri ne zamanı!

Nisan-Mayıs-Haziran ne ile geçinecek 45.000 çalışan??
(30.000 iyimser tahminmiş)
Su akar yolunu bulur..

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 05 Nis 2020 16:24 #188

• syhmsflz
  • syhmsflz Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 6
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Nerde bu 45 bin o zaman neden kimse çaba göstermiyor?

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 05 Nis 2020 19:09 #189

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
syhmsflz yazan:
Nerde bu 45 bin o zaman neden kimse çaba göstermiyor?
Sayın Dengeegitim yazmış yukarda 45 bin personel neden destek vermiyor .Calisanlar neden destek vermiyor. Neden ücretli öğretmenler kadar sesi duyulmadı rehabilitasyon çalışanlarının.Iste tam zamanı bunu sorgulamanın bir çok insan emin olun sosyal medyada öfke kustuğu gibi aynı zamanda Cimere yazıyor,personel dolmus hepsi mi Nankor bu personelin tabi ki hayir isini gerçekten düzgün yapan kurumlarin personeli sonuna kadar arkasinda ve boyle kurumlarla aylarca ücret beklemeden de çalışmaya hazirlar.Bu surecte bile hala personeline açıklama yapmayan kurumlar var.Sgk primini asgari ücretten gösteren sanırım %90 kurum .Bunun sonucunda kısa çalışma ödeneğinden bile kurumun yaptığı bu haksızlıktan dolayı eksik alacak Şimdi personel kime destek versin ne için versin. Haksızlığa devam edilsin diye mi?Işını gerçekten kurallara uygun yapan personelinin fikirlerine önem veren sgk primi ,izin ,zam olaylarında vs.. uyan. %10 lük geri kalan kurum üzerine alınmasın
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Takipci, Fzt. Atak

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 05 Nis 2020 19:40 #190

• Takipci
  • Takipci Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 1
Arkadaşlar örgütsüz oldupumu için personelin haberi yok. Yarın yeni nir tagla her kurum kendi personelini bilgilendirsin ve tag saati belli olsun ondan sonraki 1 saat içinde o yüklenirsek gündeme geliriz.

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 05 Nis 2020 20:03 #191

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Talebimiz ne olacak? Avans mı?

30.000 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI???? 05 Nis 2020 20:22 #192

• Takipci
  • Takipci Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 42
  • Teşekkür Sayısı: 1
Bunu bakanlıkla konuşan fedarasyondaki arkadaşlar karar versin artık ne yapabildiyseler.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.362 saniye
Sistem Kunena Forum