Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kısa çalışma ödeneği

Kısa çalışma ödeneği 01 May 2020 06:22 #1

• Akın59
  • Akın59 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 11
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Ben 14 yıldır Rehabilitasyon merkezinde zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak çalışan emekli sınıf öğretmeniyim. Ve bizlerde sigortalı, 4A sigortalı olarak çalışıyor ve maaşımızdan sigorta kesintisi yapılıyor. İş kur kısa çalışma ödeneği den kaydımız olmadığı için yararlanamaz gibi bir cevap veriyor.Benim gibi binlerce öğretmen var. Bizim durumumuza ilgili bilgi almak için çalışma bakanlığına ait 170 tlf aradım bir kez 26, ikinci kez 22 dakika beklediğiniz için teşekkür ederim diyen mekanik sesten başka muhatap bulamadım. Bizden kesilen o kesintiler nereye gidiyor bilmiyorum. Bu durumda olan öğretmenler için nasıl bir ödeme yapılacak bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, lütfen cevap yazabilir mi? Teşekkür ederim
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kısa çalışma ödeneği 01 May 2020 21:41 #2

• dönmez
  • dönmez Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 108
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: -2
Akın59 yazan:
Ben 14 yıldır Rehabilitasyon merkezinde zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak çalışan emekli sınıf öğretmeniyim. Ve bizlerde sigortalı, 4A sigortalı olarak çalışıyor ve maaşımızdan sigorta kesintisi yapılıyor. İş kur kısa çalışma ödeneği den kaydımız olmadığı için yararlanamaz gibi bir cevap veriyor.Benim gibi binlerce öğretmen var. Bizim durumumuza ilgili bilgi almak için çalışma bakanlığına ait 170 tlf aradım bir kez 26, ikinci kez 22 dakika beklediğiniz için teşekkür ederim diyen mekanik sesten başka muhatap bulamadım. Bizden kesilen o kesintiler nereye gidiyor bilmiyorum. Bu durumda olan öğretmenler için nasıl bir ödeme yapılacak bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa, lütfen cevap yazabilir mi? Teşekkür ederim
Emekli + 14 maşallah maşallah :)

Kısa çalışma ödeneği 01 May 2020 21:53 #3

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
dönmez yazan:
Akın59 yazan:
Emekli + 14 maşallah maşallah :)
Büyük ihtimal hocamız erken emekli olabilen şanslı kesimden.

Kısa çalışma ödeneği 01 May 2020 21:59 #4

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Akın59 yazan:
Ve bizlerde sigortalı, 4A sigortalı olarak çalışıyor ve maaşımızdan sigorta kesintisi yapılıyor.

Sayın hocam, siz sigortalı çalışsanız da sizden işsizlik kesintisi yapılmıyor. Sadece sigorta destek primi yatırılıyor.

O yüzden yararlanamazsınız KÇÖ'den...
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Akın59
Sayfa oluşturma zamanı: 0.303 saniye
Sistem Kunena Forum