Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: AVANS ŞARTLARI NE OLMALI?

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 08 May 2020 22:31 #9

• canozum1299
  • canozum1299 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Sn waramiral anladım teşekkürler.. İnşallah kurumlar avans i iyi kullanırlar. Çünkü okullar açıldıktan 1,5 ay sonra ödenek alacak kurumlar. Bu süreçte kurum sahibi bir bucuk ay sonra ödeme yaparım size demez inşallah.. Bir de şahsım adına konuşuyorum bunu.. Eğer kurum beni fazla çalıştırıp idare et beni derse etmem. Avans olayı olmamış olsa seve seve idare ederim. Ama avans alıp bir de idare et beni derlerse etmem.. bakın yanlış anlamayın. Ama bu söylediklerim elbet yaşanacak. Her kurum için demiyorum ama muhakkak bu şekilde avans alıp borcuna harcına verip daha sonra ogretmene idare et beni diyecek kurumlar olacak..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 08 May 2020 22:35 #10

• canozum1299
  • canozum1299 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 3
13 yıldır özel eğitimde çalışıyorum. Müdürlükte yaptım sekreterlik de yaptım eğitim koordinatörlüğü de yaptım.... Kurumlar avans alıp ,öğretmene çalışmadan para vermesi saçma.. Ama bu süreci iyi idare edemezse kurum okullar açılınca sıkıntı yapar. Hem de biz yaşarız... İnşallah bu avans olayı kurumla öğretmenin arasını açmaz.. bir çok kurum borç içinde. Ben borclarimi kapatayım gerisini bir şekilde hallederim mantığı ile hareket ederlerse bu süreç çok sıkıntılı geçer.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 08 May 2020 22:54 #11

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
Avans alip ne yapacaz ben anlamadim ?
Avansdan daha önemli seyler var bence hemde çok daha onemli

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 09 May 2020 11:21 #12

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kurum sahipleri arkadaşlar avansı kullanacağımız tek yer , kurumlar açılınca geç gelecek olan ödeneğe destek yapmaktır .. yani o dönem ihtiyaç olunanilir bu Avansa .. biliyorsunuz ödeneğin bir sonraki ay geldiğinin ... ben şahsen alırsam bu süreçte kullanırım ve çok da almam zaten .. çünkü her Ay aldığımız fatura bedeli belli , hayırlısı olsun ..
Son Düzenleme: 09 May 2020 11:22 yazan türkiyem.

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 09 May 2020 11:58 #13

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Tabi ki herkes ihtiyacı doğrultusunda almali. Faiz yok diye alındığında geri ödemesinde faizle diğer borçları ödemek zorunda kalınca pek farkı kalmıyor. Saygı duyarım

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 09 May 2020 12:26 #14

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Avansı alıp ne yapacağız?

Kimse yerine konuşamam elbette.

Bize avantaj sağlar. Kçö ve işsizlik ücreti ile kimse geçinemez. Kira ödemeleri devam ediyor. Faturalar yine geliyor. Muhasebe para istiyor. Ufak tefek giderler devam ediyor. Ayrıca açıldığımız zaman yaklaşık 55 günlük gideri karşılamak gerekiyor.

İhtiyacı olmayanda almaz. Sonuçta borç bu.

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 09 May 2020 18:15 #15

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Şubat ayinin %10 ve kdv eksik şekilde ödenmesi demek 100 tl kdv dahil ödenek alan kurumun 82 bin tl avans alması demektir. Peki 29 gun ve kış şartlarının nedeniyle kar tatili hastalık soğuk vs. Yaşanılan bir ayı baz almanın cok doğru olduğunu dusunmuyorum. Sadece benim icin degil genel olarak özellikle karlı olan il ve ilçelerdeki kurumlar ortalama ödeneklerini zaten yapamadılar. En uygun seçenek mart ayının 15 gününün baz alınması ve aya tamamlanmasıdır. Bu şekilde herkesin avans limiti artacak ve kullanmayacak olan kurumlar nedeniyle de devlet tarafından o ay icin ödenen normal ücretin de altında kalacağından sorun olmayacaktır. Bu şekilde avans limiti yüksek olması kullanacak olanların işine gelecek ve en azindan borç bile olsa şu zor günlerde büyük moral bulacaktır. Banka kredilerini zaten kullandık. Simdiye kadar edilen zararlardan dolayı bu avans bir-çok kuruma nefes olacaktır. Kimse zarar etmesin demiyoruz herkes bu süreçte etkilenecek. Ama kurumların ayakta kalması icin atılan bu büyük adımda herkesin bir düşünce belirtmesini isterim.sartlar kesinleşmeden karar vericilere doğru ir düşünce önermiş olabiliriz

AVANS ŞARTLARI NE OLMALI? 09 May 2020 22:19 #16

• Murat Çolak
  • Murat Çolak Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 79
  • Teşekkür Sayısı: 149
  • Başarı: 4
Daha iyi bir çözüm yolunun olmadığının farkındayım. Ancak avans kurum sahiplerinin ayaklarına vurulmuş birer prangaya dönecek muhtemelen. Salgının farklı etki dereceleri olmakla birlikte bir kaç yıl sürebileceğine dönük yaygın bir inanış var. Bu durumun sektörün karlılığını azaltacağını söyleyebilmek için kahin olmaya gerek yoktur. Etkileri gümbür gümbür gelmekle birlikte salgın sonrası dünyayı ve özelde ülkemizi büyük bir ekonomik bunalımın beklediğini görebiliyoruz. Azalan karlarla birlikte bir kaç yıla yayılan avans ödemeleri sektörü muhtemelen ekonomik bir şoka sokacaktır. Avansın ödemelerine dönük verilecek taahhütler ve arta kalan borç ise kurumları devretmeyi bile imkansız bir hale sokacaktır.

Muhatap olarak bile kabul görmediğimiz eşitsiz bir ilişkimiz var devlet kurumuyla. Hizmet üretiyoruz ancak bu hizmeti satabileceğimiz tek aktör devlet. Dolayısıyla bazen kendimize ve dernek yöneticilerine fazladan bir rol biçiyoruz. Bazen ne yapsan da bir şeyleri değiştirebilmek mümkün değildir. Yani avansın şartlarını bizler değil devlet belirleyecek. Bu şartlar da doğal olarak pazarlık konusu bile edilmeyecek. Avansın şartları için kendi durumlarımıza uygun çözüm önerilerinde bulunmak iyi bir egzersiz olabilir ama gerçekle bir bağı yok. Her şeye hazırlıklı olalım.
Son Düzenleme: 09 May 2020 22:20 yazan Murat Çolak.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.307 saniye
Sistem Kunena Forum