Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Rehabilitasyonlara açılışı

Rehabilitasyonlara açılışı 18 May 2020 22:22 #17

• burhan
  • burhan Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 1
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Biraz destekli sallayın kardeşim 4,5 milyar ödenek yaklaşık 5 milyon öğrenci yapar.Neredeyse devletin dış borcunu bize yükleyeceksiniz. :) :)
Son Düzenleme: 18 May 2020 22:22 yazan burhan.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: deniz76, Laxper

Rehabilitasyonlara açılışı 20 May 2020 19:13 #18

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Acan yazan:
İnşallah en erken zamanda açılırız ama pek sanmıyorum.İşin maddi boyutundan kenara birazda işsiz güçsüz evde patladık çalışanlar olarak. Uzun süreli tatiller performansı düşürür. Öğrenciler ise sıfırlandı gitti. 6 ayda sadece 1-5 rakamlarını çalıştığım öğrenci şimdi hepsini unutmuştur
Telefon, mesaj, sosyal medya irtibata geçmiyor musunuz hocam. Tekrar başladığınızda baya yorucu bir süreç sizi bekler
Su akar yolunu bulur..

Rehabilitasyonlara açılışı 21 May 2020 20:18 #19

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Açılış muhtemelen 15 Haziran.
Federasyon açıklamasına göre.
Kçö zaten o tarihe bitiyordu.
Son Düzenleme: 21 May 2020 20:24 yazan tartanc.

Rehabilitasyonlara açılışı 23 May 2020 16:02 #20

• Jaws78
  • Jaws78 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
Ben de bir çalışan emekçi olarak açılmasını doğru bulmuyorum. Her ne kadar maddiyat yönünden dibe vursak ta, çocuklarımı ve iş arkadaşlarımı özlesem de bence patronların karnı doyacak diye sevdiklerimizin ve kendimizin sağlığı ile oynamak ne derece mantıklı bilmiyorum. Normalleşme süreci denilen aslında sosyal devletin sorumluluklarını alamayıp milletimizi dışarı salmasından ve darphanede para basmasından başka bir şey değil benim gözümde. Tüm gelişmiş ülkeler salak, kalan akıllı bizim şak şakçılar ve büyük başlarla güdülen koyunlar mı? Ben sözde ne önlem alınırsa alınsın kimsenin vebaline girmeme taraftarıyım. Hele ki bizim meslekte dokunmama veya diğer deyişle sosyal mesafe ne derece uygulanabilir? Ayrıca test test deniyor ama test sonrası bizden çıktıktan veya bize geldikten sonra bulaşmış ve bulaştırmış olmayacağının garantisini kim verebilir? Evet psikolojim bozuldu, çocuklarımı telefondan görmek veya duymak yetmiyor ama bana kalırsa az daha sabretmeliyiz diye düşünüyorum sevdiklerimizi ve kendimizi düşünerek. Para ve sevgi de sağlıktan olduktan sonra bir yere kadar... Saygılarımla.

Rehabilitasyonlara açılışı 23 May 2020 16:20 #21

• Remedy
  • Remedy Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 10
Sayın Jaws hiçbir kurum sahibi açılması gerektiğini bağıra bağıra söylemiyor zaten ülkenin ekonomik durumu ortadayken tüm sektörlerde olduğu gibi rehabilitasyon merkezleri de bi şekilde açılmış olacak yani dediğiniz gibi PATRONLARIN KARNI DOYSUN diye açılmıyor kurumlar. Bi şekilde tedbirler alarak yürütmeye çalışacaz elbette risk var ve hiçbir öğretmenimizin, yardımcı personelimizin ,veli ve öğrencilerimizin sağlığından hiçbir şey önemli değil olamazda. Çalışma arkadaşlarımızın düşüncelerini fikirlerini de alarak ortak bir akılla yürütmeye çalışacaz bir şekilde çalışmak istemeyen arkadaşları da zorla çalıştırma gibi bi lüksümüz zaten olamaz bu arkadaşlarla da ortak bir yol bulunup ona göre hareket edilir.

Rehabilitasyonlara açılışı 23 May 2020 16:33 #22

• Jaws78
  • Jaws78 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Teşekkür Sayısı: 1
Sanırım siz de bir patronsunuz, ifadelerinizden anlaşılıyor. Bazı arkadaşların hala telafiden bahsettiklerini de gördüm. Patronlardan kastım da bu yüzdendir. Telafi eğitimi neyi kapsayacak? Pandemi süresinde alamadığımız veya yıllarca elden aldıklarımız yüzünden tam yatmayan ve burada da acısını çektiğimiz maddiyatta da veabller var. İşini tam yapan kurum sahiplerine lafım yok. Burada en büyük eksiklik aslında bir sendikasızlık. Çalışmak istemiyorum diyene tamam senin tazminatını verelim diyebilecek delikanlı bir patron da göremem açıkçası. Çalışma ortamı oluşması çok ama çok zor. Servisler, öğrenci sınırı, velilerin gerken tedbirleri alması, çocuklarımızın evde kaldıkları süreçte gereken uyumu sağlamaları ve tekrar dış dünyaya açılmalarını herhalde çok kolay buluyorsunuz? Ayrıca velilerden talep geliyor ama bu veli kısmı kendini bilenlerden oluşmuyor asla. Zaten %15 2 lik kısma tekabül eden eğitimli ve bilinçli bir toplum yapısında tüm normları nasıl ve hangi şartlarda oluşturup zaten sağlık yönünden zayıf olan çocuklarımıza eğitim vermeyi hangi fikirle beyan ediyorsunuz anlamıyorum. Tekrar saygılarımı sunuyorum ve sağlık dolu günler diliyorum. Şimdiden de bayramımız kutlu mutlu olsun.

Rehabilitasyonlara açılışı 23 May 2020 16:46 #23

• Special education
  • Special education Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 48
  • Teşekkür Sayısı: 38
Peki açılması durumunda Allah göstermesin kurumlarda yaşanacak bir problemde sorumlu kim olacaktır

Biliyorsunuz sağlık bakanlığı futbol liginde topu tff ye atmıştı. Milli eğitim bakanlığı da devlet okullarını Eylüle erteledi öyleyse demezler mi devlet okullarındaki öğrenci ve eğitimciler can rehabilitasyondakiler patlıcan mı? Diye

Bundan sonra benim için binlerce insanın sesini duyuramayan federasyon ancak sarı sendikadır kendilerinden bu alan için hiçbir beklentim kalmamıştır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida, fahrettin75, Jaws78 ve bu kullanıcının diğerlerinden 1 teşekkürü var

Rehabilitasyonlara açılışı 23 May 2020 16:46 #24

• Remedy
  • Remedy Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 16
  • Teşekkür Sayısı: 10
Bende bir eğitimciyim sizi kaygilandiran ne varsa aynı kaygıları bizde yaşıyoruz bizde düşünüyoruz anlatmaya çalıştığım hiçbir kurum sahibi muhakkak açılması gerektiğini beyan etmiyor o yüzden patronların karnı doysun soyleminizi doğru bulmadığımı söylemeye çalıştım. Şimdiden iyi bayramlar sağlıklı günler diliyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, Jaws78
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum