Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Bir sorum var.

Bir sorum var. 22 Haz 2020 23:50 #9

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Topragam yazıları dikkatli oku lütfen.
Ayrıca bizden iyi bu işi kimse yapamaz. Buna da emin ol. Biz merdiven altı yerler değiliz herseyimiz onaylı takipli denetimli.

Burada biz sadece özel eğitim ve rehabilitasyon değil, servis hizmeti yeri geliyor yemek hizmeti yeri geliyor hastane hizmeti vs. Vs. De veriyoruz.

Demem şu ki; eğer kurumlarda rehber öğretmen kadrosu zorunluysa - yine yazıyorum iyi bak- kesinlikle katılıyorum- - bu hizmeti resmi olarak vermeliyiz. Rehber öğretmen görev tanımına baktığında sorumlulukları belli. Ama bu bizim isleyisimizin küçük bir bölümünü kapsıyor. Çoğu kurumda da maalesef ikinci plana itiliyorlar. Neden mi? Çünkü girdikleri dersler çok az. Madem bu derslere girebiliyorlar neden bu dersler arttırılmiyor? Ekstra kazanma derdinde değiliz bir öğrenciye yine 8 seans verilsin ayda. Bu da içinde olsun.
Modül kısıtlaması kalksın diyoruz neden kalkmıyor? Belli bir süre kurumlarda çalışanlar uzman öğretici statüsüne alınsın diyoruz neden olmuyor? Geçmişte olanlara bakıyoruz olmicak şeyler olmuş. Eeee bu niye olmuyor? Okul öncesi öğretmen leri uzman olarak yapıldı da neden olmuyor?
Olmuyor mu olmasın!
Tamam ona da tamam.
Ama bari en çok rehberlik ve psikolojik danismaya ihtiyaç duyan bireyler bizde. Herkes koşarken top oynarken izlemek zorunda olan, toplumdan dışlanan evde ailesinin ne yapacağını bilmediği vs. Vs. Vs. Klasik engelli birey sorunları yaşan engelli ve ailelerinden daha fazla kim ihtiyaç duyabilir?
Neden PDR ve psikologlar diğer öğretmenlerden daha az görev alıyorlar? Biz mi bilmiyoruz görev vermeyi? Yoksa görev tanımında egitimcilik yok mu?

Başka sorum yok sayın hakim!
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Bir sorum var. 23 Haz 2020 00:55 #10

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
“Biz” vasfı gayet vasıfsız bir grup olan “sermayedarı” ifade ediyor. Her parası olanın işe daldığı bir sektör.. Dolayısıyla tanımı itibariyle zaten oldukça vasıfsızız. Her şeyimiz onaylı olabilir ama denetimli olmak “kimin daha çok çay! içirebildiğine” bakıyor malesef..
Rehber öğretmenin işleyişimizde küçük bir yer kaplama sı, yaptığı işin Faturaya dökülememesinden ibaret. Lütfen gerçekleri kabullenelim..
Girdikleri derslerin neden arttırılmadığına gelirsek; 1)RAM personeli kendini müfettiş sanıyor modül vermiyor.
2)Devlet ücretini ödemiyor ama kalan 20 saat için idealize bir rehberlik hizmeti sunuyor
3) Söz konusu ünvanın -oku- çıktığı için kimin felsefe sosyoloji okuduğu belli değil
4) Ne eğitimi aldığı belli olmayan adamı türkçe matematik modülüne sokmak zaten akıllara zarar olsa gerek..
Şunu anlayınız lütfen; (işinin ne olduğunu bilenleri tenzih ediyorum) Bu ülkede sosyal hizmet uzmanları kendini PDRci sanır, PDRciler kendini Psikolog sanır, Psikologlar kendini Psikiyatrist sanır..
Pdr ci arkadaşlar ünvan gereği öğretmendir, eğitim fakültesi mezunudur, donanımı ders vermeye yeterlidir ama bir fen-edebiyat fakültesi mezunu sosyolog, felsefe ya da psikoloğu o sınıfa tıkarsanız kurdeşen döker..
Çok eleştirilmişti bir fikrim; matematik ve türkçe öğretmenlerine açılsın bu kapılar!
Dört işlem bilmeyen okul öncesi öğretmenlerini “uzman“ yaptılar malesef..
işte bu yüzden felsefeci rehber öğretmenler, uzman okul öncesi öğretmenleri ile birlikte “çakma“ rehabilitasyon merkezleriyiz biz.
Hiç biri göğsünü gere gere gere benim mesleğim ve işim budur, ünvanımla gurur duyuyorum diyemiyor garip, çok garip..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Bir sorum var. 23 Haz 2020 10:21 #11

• silopi73
  • silopi73 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 5
  • Başarı: 0
Merhaba sayin tartanc ...size bir konu hakkinda danismak istiyorum eger sizin icinde sorun yoksa Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresinden ulasirmisiniz yada size ulasabilecegim bir adres yazarmisiniz..iyi gunler...

Bir sorum var. 23 Haz 2020 10:34 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Mail attım hocam.

Psikolog ve Pdr ciler belki birkaç modül girmeyebilir.

Onun dışında iyi eğitimcilerle çalışmamı bu modül saçmalığı engel olmuyor mu?
Şu zorunlu eleman işi saçma değil mi?

Kimse rant sağlamak için yazmıyorum.

Çocuk ve aile için ne iyi ise onu yapmalıyız.

İmza için yapılmayan rezillik kalmıyor. Bu buna da engel olur. İyi insanlar ile iyi eğitimcilerle bu iş yol almalı.
Saçma sapan yasaklarla değil.

Bir sorum var. 23 Haz 2020 12:46 #13

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Sn. Arkadaşım. Herşeyin iyisi kötüsü vardır. Şuan ortalıkta karalama işi yapanlarin da bazıları öğretmen! Diplomasına sahip. Yine ilkokul mezunu kurum sahibi olup da hak hukuk bilip ahlaklı bir şekilde işini yapan da. Tüm bunların tam tersi de var. Her çeşit var. Ama biz çakma değiliz. Bize derme çatma yönetmelikle iş yaptiranlar ve bunun yapılmasına göz yumanlar da mâlesef içimizdeki İrlandalılardir.

Bu İrlandalılar benim mesleğim olan öğretmenlikte de var yine yaptığım iş olan kurucularda da.
Balık baştan kokar' cilardanim.
İmam cemaat ilişkisi içinde bana bu yapılıyor ben de bunu yaparım diyenleri mi ararsın ne olursa olsun hakkını alıp yine de performansı beğenilmedigi için yollar ayrılan personelin yaptığı pisligi mi ararsın.
Bence sağlam bir yönetmelikle herşey düzelir.
Bizde de sınırlama olmalı. Öğrenci kapma yarışı bitmeli. Kurumun tavan kayıt işlemi başlatılmalı. Ramlar düzeltilmeli. Özlük hakları sağlama alınmalı.
Ama bir kota söylentisi çıkıyor hemen tekelleşme başlıyor. Bunu bile rezil ediyoruz.
Olacağı varsa da olmuyor.
Bazı kurumlar öğrenci kapmayi eğitimden çok çok üstte görüyorlar. O kadar cirkinlesiyorlar ki birbirlerinin namusu hakkında bile konuşuyorlar. Elini masaya vurup savaşacak kurucular öğretmenler personeller olmadığı sürece de maalesef böyle devam edecek.
Sen sağlam yönetmelik yap uyum saglayamayan gider zaten. Ama kamera getir herşeyi didik didik et yine ters bişey çıkmasın ama hala hırsız gözüyle gorulelim. Nedeni çok ama yukardan işler duzeltilmedikce olduğumuz olacağımız bu. Bu şartlar altında da kimse bu işi bu kadar bile yapamaz.
Son Düzenleme: 23 Haz 2020 12:49 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smsnn, psycho01
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.345 saniye
Sistem Kunena Forum