Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Bir sorum var.

Bir sorum var. 21 Haz 2020 19:57 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bilen varsa,

Psikolog ve Pdr ciler üzerindeki modül kısıtlamalarının bilimsel bir açıklaması var mı?

Ram larda çalışan personelin büyük çoğunluğu Pdr ci değil mi?

Bu nasıl anlayıştır?

Kimlere ne sözler verilmiş olabilir?
Son Düzenleme: 21 Haz 2020 21:56 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Bir sorum var. 21 Haz 2020 20:15 #2

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Psikolog ve Pdr ciler ile ilgili, gerekiyorsa tüm modülleri kısıtlasınlar sıkıntı yok. Yeter ki adamların yapmakla yükümlü olduğu hizmetin parasını ödesinler.
Müfettiş geliyor aç kardeşim dosyanı ne iş yaptın anlat diyor.
Bedeli? Yok! Sorgu sual çok!
Psikolog ve Pdr işini yapsın, modüle falan girmesin lazım değil ama sorguya çekenler bir zahmet ücretini ödesin..

Bir sorum var. 21 Haz 2020 20:56 #3

• Rrnn3
  • Rrnn3 Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 13
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 1
Psikolog ve pdr.cilerle ilgili bi düzenleme var mı acaba başka modüllere de girsinler?

Bir sorum var. 22 Haz 2020 01:30 #4

• deniz76
  • deniz76 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 63
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Pdr ci ile psikologun belirtilen modüllersen başka bir modüle girmesi,Felsefe grubu öğretmenlerinin sertifakayla aynı statüde calıştırılması kadar anlamsızdır bence. 10 yıldır aynı pdr ciyle çalısıyorum. haftada 3 öğrenci alıyor..sayı hep 3_5 aralığında olmus tur yıllarca.. Başka bir modüle girmesini istemem.işi tanımı ne ise onu yapmalı. Asıl eksiklik toplumsal yasam becerileri ve sosyal hayat modülünün cok az öğrenciye verilmesi oysaki tamamına yakını bu yönde destek alabilmeli..ben o desteği verirken dersten sayılmıyor sorun burda.. belkide yanılıyorumdur eğitimci değilim ama işleyişim bu yönde.. (bilimsel değil). :)

Bir sorum var. 22 Haz 2020 11:05 #5

• ibrahimhan
  • ibrahimhan Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 22
  • Başarı: 2
MERHABA ARKADAŞLAR YENİ BAŞLIK AÇMADIM BU KONU UYGUN. ÇOCUK GELİŞİMİ LİSANS MEZUNU BİR ARKADAŞIN MEBBİS MODÜLÜNDE

GÖREVLENDİRİLİRKEN DİPLOMA EĞİTİM BİLGİSİ KISMINDA UYUŞMAZLIĞI ÇIKIYOR NE DENEDİYSEM OLMADI. ARKADAŞ FORMASYONLU LİSANS MEZUNU.

TEŞEKKÜRLER

Bir sorum var. 22 Haz 2020 11:08 #6

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Zorunlu eleman saçmalığı kalkmalı.
İmza için bu işi yapmayan veya yapamayan kişilere muhtaç olunmamalı.

Modül kısıtlamaları kalkmalı.

Çocuk ve aile yararını gözetmek şartı ile her kurum iyi eğitimciler le çalışabilmeli.

Bu alan öğretmenlerden oluşmuyor. Kimsenin rant kapısı da olmamalı.

Meb için zor da olsa işin içine biraz daha bilimsellik sokabilmeli.
Son Düzenleme: 22 Haz 2020 11:34 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Bir sorum var. 22 Haz 2020 15:28 #7

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Aynen sn. Tartanc a katılıyorum. Kaldırın şu zorunlu personel uygulamasını. Adamın 50 öğrencisi var 2 fizyoterapist ve kendisi müdür işini yapabiliyor. Eğer bu öğrencilere destek sunacak başka personel seansa girip hizmet veremiyorsa ne işi var kurumda? Neden 1 kişiyi daha zorunlu çalıştırıyoruz.

Haaa eğer eğitim kurumlarında rehber öğretmen zorunlu dersen - ki katılıyorum- o zaman aile danışma formu ve iki üç modül haricinde bu arkadaşlarımıza da mesleğinin hakkı görevleri bı zahmet arttır. Yük gibi olmasın kurumlarda. Zorunlu mecburi gibi kavramları bı zahmet yok et.

Çok mu zor?
Degil?!
Talim terbiye kurulundan 7 program haricinde 8. Programı ekle. Adını mi bulamiyorsun ben söyleyeyim : rehberlik ve psikolojik danışmanlık destek eğitim programı!
Talim terbiye işi zor mu?
Bir genelge yayinla veya halı hazırda bulunan programların hepsine PDR modülü ekle de hocalarımız da seansa girebilsinler.
Normal bireylerin rehberlige ihtiyacından daha çok bizim cocuklarimizin ve ailelerinin ihtiyacı var
Ha bu arada yine aylık bireysel 8 olsun fazlasında gözümüz yok ama PDR ve psikolog arkadaşlarımızın da daha aktif olmasını bu şekilde sağlayabiliriz
Son Düzenleme: 22 Haz 2020 15:32 yazan waramiral.

Bir sorum var. 22 Haz 2020 21:37 #8

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Yanlış sularda yüzüyorsunuz, yanlış taleplerde bulunuyorsunuz.. “kaldırın şu zorunlu personel” uygulamasını diye bir şey olamaz talepleriniz yanlış, geçmişi hatırlamıyorsunuz ve biz o yüzden bir avuç musibetten ve çobandan ibaretiz işte!
Nerden çıktı bu zorunlu personel mevzusu?
bir hatırlayalım; çift engelli çocuklarımızın seansının tamamı ftr görmeden zihinsele sığdırılıp geçiştirilip gidilmedi mi? Sırf bu ftr mevzusu yüzünden denge sağlamak amacıyla başlayan bir sürecin çığrından çıkışından ibaret değil mi?
Talep bellidir; çift engeli olana çift hizmet vereceksin!
Pdr, psikoloğun seans ücretini ödeyeceksin!
Bırakın zorunlu yapsınlar, bırakın zorunlu yaptıkları şeyin hesabını ödesinler!
Keşke doktor isteseler, keşke psikiyatrist isteseler, keşke fizik tedavi uzmanı isteseler. Bırakın istesinler biz ücretini talep edemiyoruz malesef sıkıntımız bu.
Psikologsuz, sosyal hizmet uzmansız, pdrsiz bu iş olmaz. Psikolog pdrnin yaptığı işi yapamaz pdr psikoloğun ve her ikisi sosyal hizmet uzmanının yaptığını yapamaz. Böyle rehabilitasyon falan da olmaz, olmaya çalışırsakta adamlar sallamaz işte.
Hepimiz çakma rehabilitasyonuz, böyle rehabilitasyon falan olmaz
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, Hako
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.309 saniye
Sistem Kunena Forum