Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Çalışma izin süreleri...

Çalışma izin süreleri... 22 Tem 2020 09:35 #1

• KA2015
  • KA2015 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 131
  • Teşekkür Sayısı: 28
  • Başarı: 0
Konu : Çalışma İzin Sürelerinin Uzatılması

Selamlar, dün ilçeden bu konu ile ilgili yazı geldi.
27 Temmuz 'a kadar sözleşme yenilemelerini ilçe istiyor.
Yorumlarınız ve sizlere de yazı ulaştıysa ne gibi bir yol izlediniz.

Yazı içeriği :
c) Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği.
d)MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 14/07/2020 tarihli ve 9353560 sayılı yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün ilgi (d) yazısı ilişikte gönderilmiş olup, söz konusu yazıda;
Özel öğretim kurumları tarafından; kurucuların ve personelin koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele sürecinde, maddi ve manevi birçok olumsuzluklar yaşadıkları, ilgi (c) Yönetmeliğin “Çalışma izinlerinin uzatma onayı” başlıklı 27 nci maddesi gereği çalışma izinlerinin uzatma onaylarının alınması için yenilenen iş sözleşmelerinin ve çalışma izin onay listesinin haziran ayı içerisinde milli eğitim müdürlüklerine bildirilmesinin istenmesinin, kurumları ve kurumlarda görevli eğitim personelinin önceki sözleşmede belirtilen haklarının kaybına sebebiyet vereceğini belirtilerek söz konusu madde hükmünün 2020-2021 öğretim yılı için uygulanmaması talebi Bakanlığımıza bildirilmiştir.
Bilindiği üzere koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele sürecinde Bakanlığımıza bağlı özel öğretim kurumlarının iş ve işlemlerine dair ilçe/il millî eğitim müdürlüklerine ve Bakanlığa yapılacak başvuruların ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için ilgi (c) Yönetmeliğin çeşitli maddelerinde belirtilen süreler uygulandığında sıkıntılar yaşanmaması amacıyla iş ve işlemler için belirlenen sürelerde ilgi (a) Makam Onayı ile 01/08/2020 tarihine kadar esnek davranılması uygun görülmüş ve ilgi (b) yazımızla da tüm valilikleri duyurulmuştu.
Bu kapsamda ilgi (c) Yönetmeliğin 27 nci maddesi gereği çalışma izni uzatma onaylarının alınması için imzalanan yeni sözleşmeler ile onayı uzatılacak eğitim personeli listesinin 01/08/2020 tarihine kadar ilgili milli eğitim müdürlüklerine ulaştırılması şartıyla; sadece 2020-2021 öğretim yılı için kurumların eğitim personeli ile yapacakları iş sözleşmesi başlama tarihinin, aynı personelle yapılan bir önceki iş sözleşmenin bitim tarihi olarak ve en az bir yıl süreli düzenlenmesi uygun görülmüştür. denilmektedir.
Gereğini rica ederim.
Son Düzenleme: 22 Tem 2020 09:37 yazan KA2015. Sebep: yazı boyutu.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Çalışma izin süreleri... 22 Tem 2020 16:02 #2

• osmhlt
  • osmhlt Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 89
  • Teşekkür Sayısı: 29
personelin sözleşmesi bitmeden 1 ay önce yenileme yapılıyordu şimdide eski sitem devam ediyor. Sadece korona sürecinde okulların tatil olmasıyla bazı personel sözleşmesi bitmiş olabilir. Normalde sözleşme bitmeden yenilemek gerekiyordu ama bu süreçle esnek davranıp sözleşmesi biten personelin sözleşmesini uzatabilirsiniz. Ben bu şekilde yorumladım yazıyı.

Çalışma izin süreleri... 23 Tem 2020 13:22 #3

• zlfy41
  • zlfy41 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 62
  • Teşekkür Sayısı: 7
tüm eğitim personelinin sözleşmelerinin bitip bitmemesine bakılmaksızın yenilenecek bundan sonra sadece haziran ayında çalışma izni uzatma işlemi yapılabilecek sonra sistem kapanacağı için işlem yapılamayacakmış ve çalışma izin işlemleri normalde 1 hafta 10 günde oluyordu şimdi ise çalışma izni verilme işlemleri en az 1 ay sürecekmiş mağdur olmamak için şimdiden iyi araştırın derim yoksa elinizdeki personelin hazirandan önce bitecekse sözleşmesi mağdur olursunuz 2021 haziranına kadar yenileyemezsiniz

Çalışma izin süreleri... 23 Tem 2020 13:33 #4

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Bu durumu çalışanlara anlatamayız altına bir şey ararlar mutlaka . Belki adam 2 ay sonra sözleşmesi bitince ayrılacak neden 1 yıl sözleşme yapsın

Çalışma izin süreleri... 23 Tem 2020 14:29 #5

• KA2015
  • KA2015 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 131
  • Teşekkür Sayısı: 28
2020 takvim yılı sonuna kadar uygulanmayacakmış. Şimdilik askıya alındı.

ookgm.meb....ilmasi.pdf
Son Düzenleme: 23 Tem 2020 14:29 yazan KA2015. Sebep: link eklendi.

Çalışma izin süreleri... 23 Tem 2020 17:26 #6

• zlfy41
  • zlfy41 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 62
  • Teşekkür Sayısı: 7
ESKİYE DÖNÜLMÜŞ
Sayfa oluşturma zamanı: 0.474 saniye
Sistem Kunena Forum