Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Kurs

Kurs 08 Eki 2020 15:50 #25

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Ben bir defa bütün engel gruplarının " Özel eğitim öğretmenliği " başlığında birleştirilmesine de karşıyım. Önceden hiç değilse zihin, işitme ve görme şeklinde ayrı branşlarda eğitim alınıp bu alanlar da ayrı uzmanlık alınıyordu şimdi ise bir ana dal altında bütün bu eğitimlerin verildiği varsayılıyor bu mümkün mü?

Kaldı ki engel gruplarının hepsinin kendine has farklı özellikleri mevcut.

Bir insan hem zihinsel engel konusunda hem down sendromu konusunda hem otizm konusunda hem dil-konuşma konusunda hem özel öğrenme güçlüğü konusunda hem işitme engeli konusunda ve daha başka sayamadığım bir çok engel türü konusunda aynı anda nasıl uzman olabilir ? 160 saat, 240 saat. 500 saat 1000 saat dilerseniz 10000 saat eğitim verin bu MÜMKÜN DEĞİL...

Ama bizdeki uygulamaya göre mümkün tabi :)

Misal Rehabilitasyonda çalışan bir özel eğitimci sabahtan başlıyor;
1.seans orta düzey zihinsel engelli
2.seans yaygın gelişimsel bozukluk
3.seans işitme engelli
4. Seans özel öğrenme güçlüğü ve vs

Akşama kadar 8 seans farklı farklı tanıdaki öğrencileri pes peşe derse alıyor ve bu derslerin hepsinin de verimli olduğu varsayılıyor.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Kurs 08 Eki 2020 17:56 #26

• cemkilinc
  • cemkilinc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 1051
  • Teşekkür Sayısı: 343
  • Başarı: -1
Şu an özel özel eğitim , eğitimde kaliteyi tartışacak durumda değil, akşama yiyeceği olmayan bir kişi sinema tiyatro düşünmez önce karnını doyurmayı düşünür . Ha önceden eğitimde kalite çok mu düşünülüyordu derseniz bir şey diyemem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd

Kurs 09 Eki 2020 00:05 #27

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yahu arkadaş... salgın bir taraftan vurmuş, ekonomi diğer taraftan vurmuş, döviz başka taraftan vurmuş, zaten savrulup gidiyoruz. Yarın ne olacağımız belli değil. Yazılanlara gülsem mi, ağlasam mı bilemiyorum.

Öyle %80-90 devam oranı olan, hatta telafilerle %130-140 lara çıkanlara hayret etmeden edemiyorum.Bu kurumlar başka ülkelerde mi anlamadım. Bizde külliyen özel eğitimi geçtim, okulu bırakan veli bile var. Adam göndermeyeceğim, varsın 1 yılı yansın diyor, siz özel eğitimci mi olsun, sertifikalı mı olsun, çikolatalı mı olsun muhabbetindesiniz. Duyan da memlekette her şey mikemmel, bir özel eğitim sürünüyor sanacak.

Ben kursa falan adam göndermiyorum. Eğitimci derdim de yok. Hatta neredeyse hergün iş başvurusu da oluyor. Ama ihtiyacı olan da göndersin kardeşim. Çaycı Mehmet efendiyi değil, ÖĞRETMEN gönderiyorlar sonuçta...

Ben yıllardır özel eğitimin multidisipliner bir iş olduğu iddiasındayım. Bu sertifika belasını başımıza açan da meslek şovenizminden başka bir şey değil. İlk düğmeyi yanlış iliklersen sonrası da çarpık gider. Bu kadar basit.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Kurs 11 Eki 2020 13:03 #28

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
çoğunluk durumdan memnun ve olanlara razıysa size ilan önerileriyle katkıda bulunayım:
1- "artan telafi sayısına" bağlı olarak ocak ayına kadar acilen öğretmen alınacaktır.
2- asgari ücretle çalışacak "online yetişmiş" acil özel eğitim alanı öğretmeni ihtiyacımız vardır.
3- mevcut öğretmenlerimiz covide yakalandığı için yeni "online öğretmen" alınacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss
Sayfa oluşturma zamanı: 0.417 saniye
Sistem Kunena Forum