Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yüzyüze Eğitim 5 Gün Oldu

Yüzyüze Eğitim 5 Gün Oldu 24 Eki 2020 09:56 #1

• m.umutbalc
  • m.umutbalc Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 45
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Merhabalar Değerli Meslektaşlarım
Küçük ve tatlı uğraşlarımızın başlayacağı yeni bir döneme giriyoruz.
Yüzyüze eğitim 5 güne çıkarıldı.
Bu da demek oluyo ki tekrardan okullara dilekçe vermeye ve velilerle yeni bir maratona gireceğimiz anlamına geliyo.
En azından kafamız rahatladı biraz. İki gün okula gidiyolardı öğlene kadar, sistem öğleden sonralarını ve diğer 3 günü de çocuğu okulda gösteriyodu ve ders yazamıyoduk. Şimdi biliyoruz ki çocuk her gün okulda.(Özel öğrencilerimiz)

Herkese kolay gelsin şimdiden. özellikle kaynaştırma öğrenci sayısı fazla olan kurumlar dilekçe maratonuna başlayacaktır ve zorlukları da ortadadır.

Sayygılarımla
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yüzyüze Eğitim 5 Gün Oldu 25 Eki 2020 13:02 #2

• ismail78
  • ismail78 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: -1
Okullar yarım gün eğitim yaptığı için izinli gösteremeyiz. Diğer taraftan genelgeye göre şu an devam zorunluluğu yok veli istemezse bazı günler çocuğunu okula göndermeyebilir. Fakat biz okul saatinde alıp seans yapabilirmiyiz orası muamma..

Yüzyüze Eğitim 5 Gün Oldu 25 Eki 2020 23:34 #3

• Obey
  • Obey Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 249
  • Teşekkür Sayısı: 75
  • Başarı: -14
ismail78 yazan:
Diğer taraftan genelgeye göre şu an devam zorunluluğu yok veli istemezse bazı günler çocuğunu okula göndermeyebilir.

Yanlış.

Genelgeye göre devam zorunluluğu var. Veli göndermek istemiyorsa bunu dilekçeyle belirtmek zorunda. O zaman devamsız sayılmıyor. Velileri bu şekilde bilgilendirmeyin lütfen. Sonra mağdur oluyorlar.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Yüzyüze Eğitim 5 Gün Oldu 26 Eki 2020 09:45 #4

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
özel eğitim alan mezunları eskiden devleti tercih etmezdi şimdi malum nedenlerden dolayı özel sektörü tercih etmiyor, neredeyse mezunların yüzde 70'i devlete atanıyor, kalan yüzde 30 da istediği ile atanmak için bekliyor. bu koşullarda bile elindeki öğretmeni doğru planlamayıp, kendi okullarındaki özel gereksinimli çocukları rehabilitasyonlara muhtaç eden, tam zamanlı eğitim (!) verdiği öğrencileri için bir de özel sektöre milyarlarca lira ödeme yapan bakanlığın hangi uygulamasını tartışalım???
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.507 saniye
Sistem Kunena Forum