Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Son Kararlar

Son Kararlar 29 Kas 2020 22:32 #81

• neco78
  • neco78 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 0
Ayrıca devletin açlıktan nefesi kokmaya başladı.bizim haricimizde yüzlerce iş kolu yardım bekliyor devletten.kasanın içinde fareler cirit atıyor olabilir.kapanma süreci sıkıntılı olabilir gibime geliyor....
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Gumus29

Son Kararlar 30 Kas 2020 08:27 #82

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
neco78 yazan:
100 tl fazla alınca geçinebilecekmiyiz şimdi.)o kadar yazıdan bunu mu anladık?pes doğrusu.o rakamlar farazi geçim zorluğunu anlatmak içindi.3 mesaj attım,keşke diğer yazdıklarımı eleştirseydin böyle saçma arguman yazacağına.bayılıyorum insanlarımıza.adam 99 doğru laf söyler,içinden bi tane yanlışı yakaladıkmı balıklama atlarız,atomu parçalamışız gibi.

Aslinda olayi anladiniz ama isinize gelmiyor
4000 mass verip asgari ucretten gosterdiginiz personel varya hani
Onun sgk sini 5000 burutten yatirmaniz lazim aslinda
Onu yapsaniz 3000 kco alacak kafasi rahat edecek
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss, emelb.

Son Kararlar 30 Kas 2020 09:31 #83

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
net 4000 TL maaş alan öğretmenin eline agi ile 4220,73 TL geçer, brütü 5595,15 TL'dir. kısa çalışma ödeneği olarak da 3000 TL alır. ama 4000 TL alan öğretmenin maaşı resmiyette asgari ücretin biraz üstünde (yüzde 90'ı böyle) gösterilirse, o öğretmen kçö olarak 1700-1800 TL alır. burada her iki taraf da suçludur. bu şekilde mağdur olan öğretmenler bir kaç aydır suskundu. çünkü işe döndüler, yine aynı çarkın içine dahil oldular, günü kurtardılar. şimdi yine döndük başa geldik. aralık-ocak ayından itibaren burada yine aynı çatlak sesler çıkmaya başlayacak. sosyal medyada kurumlar aleyhinde suçlamalar vs.
çalışanın emeğini ve geleceğini gaspeden bu düşük maaşla gösterme sisteminde kurumlar ne kadar suçluysa o sözleşmeye imza atan çalışan da aynı derecede suçludur. kimse burada hikaye anlatmasın ve lütfen hakkının yendiğini falan söylemesin. daha önce de yazdım, yardımcı personel, hizmetli belki bu durumu kabullenebilir ama üniversite mezunu bir öğretmenin bile bile yolsuzluğa ortak olmasını anlayabilmiş değilim yıllardır...
şimdi hadi bakalım, kaç yiğit çıkacak meydane, kaçı birbirinden merdane???
Son Düzenleme: 30 Kas 2020 09:32 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb.

Son Kararlar 30 Kas 2020 15:29 #84

• neco78
  • neco78 Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 27
  • Teşekkür Sayısı: 7
Nerden çıkardınız KÇÖ meselesini anlamadım.devlet dışında bir tane bile iğneleyici,birini eleştiren kelimem bile yoktu.benim sorunum para değildi.o kadar şey yazdım para haricinde.kurumların ve çalışanların devlet yardımı alamazlarsa karşılaşılcak sorunlar,yardım alsalarda o parayla geçinilemeyeceğinden bahsetmek istemiştim.Ben birçoğu gibi 3 kuruşa çalışan bir öğretmenim sayın güneşli.bu çarktan işveren memnun,çalışan da çok şükür işim var diye nemnun.işverenler nasıl birlik olamıyorsa çalışanda birlik olamıyor ki çark değişsin.

Son Kararlar 30 Kas 2020 22:42 #85

• Acan
  • Acan Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: 1
Burada kurum sahipleri ve yöneticiler sadece zam ve ödenek konuları olunca mı açıklama yapıyorlar?
Ne oldu şimdi biz kapandık mı? Çalışıyor muyuz? Kısıtlamalar bizi kapsıyor mu? Ülkede 80 milyon için 48 saatten fazla sokağa çıkma yasağı uygulanıyor fakat burada tek kelime eden yok

Son Kararlar 30 Kas 2020 23:04 #86

• Gumus29
  • Gumus29 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 263
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: 2
Kıymetli il başkanlarımız değerli kurucu sahibi kardeşlerim yasaklar Özel eğitim ve Rehabitasyon merkezlerini kapsamamaktadır kurumlarımız eğitime devam edecektir
Yunus KILIÇ
GENEL BAŞKAN

Son Kararlar 01 Ara 2020 00:43 #87

• adige Ömer
  • adige Ömer Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 59
  • Teşekkür Sayısı: 10
Personelin Maaşı 100 000 Sigorta 30 000 Vergi 10 000 Kira 10 000 Fatura+Yemek 10 000 toplam 160 000 yapıyor...Gelen çocukların parası 130 000

Eee aradaki fark ne olacak.....Kurumlar ya kapatılmalı ya da kimse kusura bakmasın o seanslar yazılacak....Hadi seansı yazdın...pandemi dönemi denetim kontrol daha da sıkılaştı.....İnsanlar bazı şeylere zorlanmasın...en azından kapat...Dernek Başkanı neyin peşinde anlamadım

Son Kararlar 01 Ara 2020 08:55 #88

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Saygı değer başkanın sevgili kurucu kardeşleri belki söylediğiniz şekilde başkanın kurucusu olduğu kurumlar söylediğiniz gibi incelenmiyor bu pandemi döneminde gerçekten kurumların kapatılmasını istemeyenler de inceleme yapılmıyor dur yoksa mümkün değil bu şartlarda kurumu ayakta tutabilmek
Sayfa oluşturma zamanı: 0.280 saniye
Sistem Kunena Forum