Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ARINMA ZAMANI

ARINMA ZAMANI 19 Kas 2020 12:51 #1

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Bu sektörde, %20 haricindeki kurum yöneticileri hesap kitap ve eğitim kalitesinden uzak faaliyet yapar.

- 3 ay kurumlar devlet kararı ile kapatıldı. Kararı veren devlet, ne yapmamız gerekiyor DESTEK nerde" diyen olmadı. Cılız birkaç sesi de AVANS hikayesiyle uyuttular. Uyandıklarında da "bak artık devam ediyorsunuz, unut geçmişi önüne bak" dediler.

- Kdv oranı %8 den %1 e düşürüldü, kurum sahibi daha ağzını açmamıştı ki dernek ve federasyon "geri alırısınız" diyerek açılmamış ağızlarını kapattı.
E hikaye..?: ALIN SİZE KURS, HEM DE ONLİNE!! diyerek hikaye devam etti.

Bu sırada kurumlar mutlu, neden? Devam eden öğrencilerin telafileriyle, gelmeyen devamsız öğrencilerin yeri doluyor, tüm programlar full.

Şimdi??
Devletin tüm kamu ve özel eğitimde tatil kararı almasına karşı, bu % 80 çok iş bilen tayfa, dernek ve velileri örgütleyerek CİMER üzerinden şikayet furyası başlattı.
Sonuç? Rehabilitasyonlar tatil değil!! BRAVO!! Çok yaşayın!! Gördünüz mü devletimiz kurumları ve öğrencileri düşündü.. Grup eğitimleri yok sadece bireysel eğitim. Bu çok sağlıklı!!

Değerli çok bilen kurucu kardeşim.

1- Zaten maksimum %80 e çıkarabildiğin devamlılığın, salgının 2. dalgasıyla son bir haftadır %70-65 lere düşmüştü..
2- Açıklanan 2. dalga tedbir ve kapanma kararları sonrası bu devamlılık % 50 lere düştü..
3- Gelen %50 öğrencine grup eğitimi veremeyeceksin
4- Giderlerin sabit kalacak.

Şimdi soru şu: DEVLET OKULUNDA EN AZ 2-3 MT ARA İLE DERS YAPILAN ORTAM İÇİN ARA VERME KARARI ALINIYOR,
ANCAK BİREYSEL (ÖĞRENCİYLE AYNI MASADA, 40-50 CM MESAFEDE ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ OLAN ORTAMA) EĞİTİME DEVAM KARARI VERİLİYOR.

Ey kurucu kardeşim:
AÇIK kaldığında kar ediyorum zannediyorsun ama yanılıyorsun. Hem kendini, hem öğretmenlerini, hem sana inanan güvenen öğrencilerini tehlikeye atıyorsun.

Tabi ki açık kalman sonucunda herhangi başka bir serzenişte bulunamazsın, çünkü istediğin oldu! Tüm dernek aile birimleri federasyon örgütlenip devam edelim dediniz ve devlet de tamam dedi.

Aslında güzel de oldu. Senin bu sorumsuz kararın yüzünden bu süreçte batacaksın. Ve sektör sizlerden arınacak.

Ayakta kalan %20 mi? Baya bi zarar edecek, ama zamanında kurduğu eğitim sistemi-tedbirleri, bugünler için ayırdığı bütçe ile ayakta kalacak.

Umarım bu şeklide 2021 HAZİRAN ayına kadar devam eder. Hem devlet 20 yıldır sektöre girmiş birçok iş bilmezden kurtulur-kambur ortadan kalkar, hem biz "eğitimimize" kaldığımız yerden devam ederiz.

Çünkü şu anda eğitim YAPILAMAZ!
- ÖĞRETMEN KARŞISINDAKİ ÖĞRENCİDEN HER AN TEDİRGİN
- VELİ KURUMA GÖNDERİKEN TEDİRGİN
- KURUCU HER AN BİR POZİTİF VAKA VE KARANTİNA NEDENİYLE TEİDRGİN..
- ÖĞRENCİLERİN YARISI GELMİYOR..

Virüsün sektörü de temizleyeceği 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.
Aldığınız kararlar, seçimler ve sonuçlarınız size ait.

Sağlıkla kalın..
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emelb., renmei, Fzt. Atak ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

ARINMA ZAMANI 25 Kas 2020 14:44 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kimi illerde ve ilçelerde devam oranı çok yüksekmiş. Kimi kurumların velilerinin göstermiş olduğu hassasiyet gerçekten takdire çok değer.
Çok ciddi bir salgına rağmen, eğitime ara vermeden devam edilmesi ayakta alkışlanır.
Bir ihtimal o bölgelerde salgın da belki yoğun değildir. Bilemiyorum.

Biz de, devam oranı her geçen gün düşüyor.
Hayırlısı artık.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pilot_il

ARINMA ZAMANI 25 Kas 2020 15:30 #3

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Tartanc hocam siz hayli zamandır bu duruma dikkat çekmeye çalışıyorsunuz hatta sadece pandemi döneminde değil öncesinde de aynı şehrin farklı ilçeleri arasında bile uygulama farkliligindan dem vuruyordunuz.
Bu duruma ilişkin bi sonuç elde edebildiniz mi ?
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

ARINMA ZAMANI 25 Kas 2020 16:24 #4

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hocam bazı şeyleri yazmanıza rağmen. Gelen cevap, görüşlerimiz dikkate alınacakmış.

Aslında herkes biliyor, geminin su aldığını, zarların hileli olduğunu...

Herkes Sağlıklar diliyorum.
Bir kez daha sağlığın çok önemli olduğunu öğrendik.

ARINMA ZAMANI 25 Kas 2020 22:15 #5

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Bu dönem Kısa çalışma ödeneğine başvuru yapılmalı çalışanlar için yoksa kesinlikle bu giderlerle bu gelirle kimse ayakta duramaz ...

ARINMA ZAMANI 26 Kas 2020 08:56 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
"....... İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE
Pandemi döneminde kamera kayıtlarının yeterince denetlenmemesi nedeniyle, bir çok kurumun devamsız öğrencileri gelmiş gibi gösterip sahte fatura kestikleri, gerek cimer şikayetlerinden gerekse çalışanların ve ailelerin sosyal medya şikayetlerinden anlaşılmaktadır. Daha da kötüsü bu sahtekarlığa yönelen kurum yöneticilerinin bağlı bulundukları ilçe müdürlükleriyle yakın ilişkide oldukları duyumları da bakanlığımıza iletilmektedir.
Pandemi döneminde ülke gerçekleri gözönüne alındığında devam oranlarının yarıdan az olması gerekirken, bazı il ve ilçelerde sanki dünyada corona salgını yokmuş gibi pandemi öncesi olduğu gibi yüzde 90'lara varan oranda devam göstererek faturalandırdıkları tarafımızca tespit edilmiştir.
Konuyla ilgili olarak geriye dönük inceleme ve denetimlerin başlatılacağı ve yolsuzluk yapan kurumların, bu yolsuzluğu görmezden gelerek suça ortak olan bakanlık çalışanlarının en ağır şekilde cezalandırılacağı konusunda gereğinin yapılacağını bilgilerinize rica ederim.
.......... ..........."

Bu konuda hiç bir şey yapmayan ve devletin engelli bireyler için ayrılan milyarlarca lira özel eğitim ödeneğinin bazılarının cebine haksız bir şekilde girmesine göz yuman bakanlığın en azından illere böyle bir yazı göndererek hırsızları ve suç ortaklarını titretmesin arz ederim.
GARİP

ARINMA ZAMANI 26 Kas 2020 10:18 #7

• buggsbunny
  • buggsbunny Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 53
  • Teşekkür Sayısı: 11
  • Başarı: 0
ekim ayında 2 öğretmen göreve başlattım 1 i istanbuldan geldi diğeri doğuda küçük bir ilden...biz her ay denetleniyoruz ve her öğrenciyi tam saatte okulda olması için çaba sarf ediyoruz. bu 2 öğretmende şaşkın...çünkü kurumlarında kamera denetimi önemsenmediği gibi vatandaş memleketine gidip 14 gün izin kullanmış olmasına rağmen dersler maşallah yani...yazılmış...hele istanbulda gruplar hiçmi hiç önemsenmeden devam ediyormuş... istanbul ve doğudaki o ilde aynı tas aynı hamam!!!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.437 saniye
Sistem Kunena Forum