Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 10:53 #17

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın barış,
Kamulaştırma bedeli ne olabilir acaba? :woohoo: Herkese aynı kamulaştırma bedeli mi ödenir? :side:
kurum başı en düşükden gidelim. Hadi 100.000 lira verseler. toplamda 275.000.000 lirayı bulur ki bu dönemde bu parayı da vermezler. Zaten sonrasında bir sürü dava açılacak falan filan...
Yaklaşık 35.000 eğitimciyi de ücretli öğretmen olarak atasalar, en az 25.000 yardımcı personeli ne yapacaklar?
En önemlisi 420.000 özel çocuk ve aileleri ne yapacak?

Yani kamulaştırma çok zor gibi hocam.

Sabahtan beridir oturuyoruz hocam.Gelen giden yok. Çay kahve içmekten bunlar hep.. :whistle: .
Son Düzenleme: 08 Ara 2020 10:55 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 13:09 #18

• Yediyaman
  • Yediyaman Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 4
  • Başarı: 0
Kesinlikle katılıyorum. Sayın hocam size özel bir soru geçen yıl tahmininizde yanılmadınız bu yıl nasıl olur sizce

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 13:47 #19

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Hocam bilemiyorum.

Değişik oranlar şimdiden söylenmeye başlandı.

2020 senesinde güzel bir zam aldık. Fakat hiç hayrını göremedik. Üstelik borcumuz katlandı.

Ne diyelim? Sağlık olsun.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 15:31 #20

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
tartanc yazan:
Sayın barış,
Kamulaştırma bedeli ne olabilir acaba? :woohoo: Herkese aynı kamulaştırma bedeli mi ödenir? :side:
.

Kamulaştırma için bize hiç bir bedel ödemesin.. Sadece kurum giderlerini karşılasın. Personeli sözleşmeli personel olarak işe alsın, maaşlarını versin.

Devlet kendi işletsin, hatta para da kazansın. :)

Yoksa devlet gelip borcu, harcı, alacağı, vereceği, vergisi algısıyla komple devralacaksa valla ben 5 kuruş istemiyorum. Ceketi alıp çıkarım. :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Son Düzenleme: 08 Ara 2020 15:31 yazan barisltd.

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 19:20 #21

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Devletin yapması gereken çok basit %50 fazla veya civarı devam sorunu olmayan kurumlar ciddi bir denetime gecip ve bunu gerckten sağlıyorlar tüm kurumlara örnek göstermelidir

VE şunu açıklıkla ifade edeyim bu kurumlar aşıyı bile bulur yeteri imkan verilsin covit 19 aşısı

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 08 Ara 2020 19:34 #22

• Yediyaman
  • Yediyaman Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 4
tartanc yazan:
Hocam bilemiyorum.

Değişik oranlar şimdiden söylenmeye başlandı.

2020 senesinde güzel bir zam aldık. Fakat hiç hayrını göremedik. Üstelik borcumuz katlandı.

Ne diyelim? Sağlık olsun.
Aynen öyle oldu tarihimizde ilk defa günün şartlarına göre güzel bir zam yapıldı fakat bu kurumların mı şansında corona çıktı hiçbirimiz tadını alamadık. Ama en azından zam, garanti ücret, servis ücreti, kota gibi konularda sağlıklı gelişmeler olursa gelecek namına faydamıza olur. Tabi bu hakları elde edince İsrafil as sura üflemezse ????

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 09 Ara 2020 00:18 #23

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Gerçekten kurumlar zor bir dönem geçiriyor ama bu bizim birşeyler talep etmememizin önüne geçmemeli sonuçta pandemi bitecek zaten bitmezse herkes bitecek ... o yüzden zam oranı konusunu çok da gözardı etmemeliyiz .. özellikle gerçek enflasyon oranını düşünerek ..

ZAM(%50)-KOTA-SERVİS ÜCRETİ 09 Ara 2020 01:09 #24

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben bazı arkadaşların iyimserliğine gerçekten hayranım.

Memura %6, Emekliye %7, yeniden değerleme oranına %9 artış yapıldığı, bütçenin açık rekoru kırdığı bu dönemde beklentilerin yüksek olması çok güzel bir şey....

Şahsen ben bu yıl zam oranını zerre umursamıyorum. Kestiğimiz fatuta miktarı %40-50'lere düşmüşken %100 zam yapsalar zararı yine karşılamıyor. Üstelik önümüzde nasıl bir süreç olduğunu bile bilmiyoruz.

Önlemlere rağmen vakalar azalmak bir yana her gün yeni rekor kırıyor.

Not olarak, SERVİS ÜCRETİNE karşıyım. Bizler eğitim kurumuyuz. Servis işletmesi değiliz. Bir ulaşım ücreti verilecekse bile bu her aileye direk yardım şeklinde verilmeli... Servisle gelen olduğu kadar kendi arabasıyla, otobüsle, taksiyle vs gelen de var. Servis ücreti ciddi bir eşitsizlik yaratır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye
Sistem Kunena Forum