Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Zam %2,1

Zam %2,1 03 Şub 2021 16:49 #9

• woodgate
  • woodgate Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 49
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: 0
Eğer yasalar çerçevesinde ise Dernek ve Federasyonun birleşip eğitim faaliyetini durdurma kararı alması ve hepimizin buna uyup belki 1 ay maddi zorluk çekerek sonrasında rahata kavuşması bir seçenek olamaz mı? En azından bu konuda birlik olamaz mıyız? Geçen sene yapılan zammı şahsi olarak devletin eğitim kalitesini artırmak için yaptığı bir vizyon değişikliği olarak algılamıştım. Bu seneki tutum ve fikir geçen sene ile örtüşmüyor. Bu süreçte ne değişti? Dernek ve federasyon çekişmeyi bırakıp olağan üstü bir kongre düzenleyemez mi? çok çeşitli gider kalemimiz yok hesaplar açık ve net. Derdimizi demokratik çerçevede anlatabileceğimiz kanaatindeyim. Şahsi fikrim birlik olmakta zorlanmamız. Dernek ve Federasyon birlik olabilmemiz için bir çaba gösterebilir mi? Birbirimizi suçlamamız da yersiz şimdi ne yapabiliriz buna odaklanmak gerek. Belli ki uyguladığımız yöntem tutmamış ve yetersiz kalmış. Bir yöntem değişikliğine ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Zam %2,1 03 Şub 2021 17:30 #10

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Belki de MEB ve Maliye'nin cenderesinden çıkma zamanı gelmiştir....
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Zam %2,1 03 Şub 2021 17:37 #11

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Bu akşam saat 21.00 de twettır da buluşalım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Zam %2,1 03 Şub 2021 19:45 #12

• N.K
  • N.K Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 2
Arkadaşlar merhaba bende bir paydaşınızım. Bilgim olmadığından soruyorum . Biz hizmet veriyoruz ve satıcısı olduğumuz birim milli eğitim bakanlığıdır. Fakat bu hizmette hizmeti alan taraf ücreti belirliyor ve bu devletin bir organıdır. Her ne olursa olsun hizmet alıcısı sabit bir fiyatı belirliyor ve bu mevcut durumlar dahilinde hiçbir şartlarla uyun sağlamıyor. Bu durumda mahkeme sürecine başvurulabilir mi ? Bulunursa muhatabınız milli eğitim bakanlığımıdır yoksa hazine ve maliye bakanlığımıdır.

Lütfen kimi kime şikayet edeceksiniz gibi anlamsız yorumlara ihtiyaç duyduğumuz bir durumda değiliz. Sadece bu olaya sağlıklı ve akla mantığa uygun bir şekilde bakış açısı kazandırmak amacındayım. Çünkü yaptığımız hizmetin alıcıları her kim olursa olsun bizlerin sergilediği emeklerin karşılığını değerini koruyarak sürdürmeliyiz. Yoksa bulunuş amacımızdan uzaklaşmak kaçınılmaz olur .

Zam %2,1 03 Şub 2021 20:03 #13

• Amir
  • Amir Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 14
  • Teşekkür Sayısı: 6
Bütçe uygulama tebligi dikkatli okursanız bazı şeyler daha net anlaşılır.
Devlet tarafından ödenen ve her yıl ilan edilen bu ödenek özel eğitim giderlerinin devlet tarafından karşılanan kısmı. Devlet bütün yasal düzenlemeleri bunun üzerine organize ediyor yani benim ödeyeceğim bukadar üstünü kimden alırsan al diyor. 2007 bu işin milatı 2007 ye kadar ücret böyle belirlenmiyordu. Mesele uzun ben yıllardır anlatmaktan yoruldum. Çaresizlik aşılamak istemiyorum ama bu sektörün sonu çoktan geldi. Velilerden destek olmadıkça devam etmek imkansız. Ücretsiz servis gibi saçma uygulamalara da hemen son verilmeli.

Zam %2,1 03 Şub 2021 21:23 #14

• N.K
  • N.K Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 9
  • Teşekkür Sayısı: 2
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

Zam %2,1 03 Şub 2021 23:55 #15

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
N.K yazan:
. Bu durumda mahkeme sürecine başvurulabilir mi ? Bulunursa muhatabınız milli eğitim bakanlığımıdır yoksa hazine ve maliye bakanlığımıdır.
.

Her şey için mahkemeye başvurulabilir. Burada esas soru böyle bir dava kazanılabilir mi?

Ben 8-10 yıl önce Rekabet Kuruluna başvuru yaptım. Belli bir sayıda seans için tüm kurumlara sabit bir ücret verilmesinin, hele ki hizmetin alıcısı devletken rekabet ortamını ortadan kaldırdığı, serbest piyasa koşullarına aykırı olduğu iddiasında bulundum. Rekabet kurulu başvurumu "bu bizim konumuz değil" gibi çok yüzeysel bir gerekçeyle reddetti.

Burada dava açılacak bir yer varsa bana göre MEB'dir. Çünkü Maliye bakanlığı bizim muhatabımız değil. Maliye diyor ki; ben ÇOCUK İÇİN bireysel eğitime şu kadar veririm. Üstü benim derdim değil. MEB ise diyor ki; sen şu kadar ücrete bu kadar ders vereceksin. Bunun dışında ücret alamazsın.

Esas çarpıklık burada. MEB benim nasıl çalışmam gerektiğini belirleyebilir ama ÜCRET TARİFEMİ belirlememelidir. Bu durum zaten kendi mevzuatına da aykırıdır.

Ancak şöyle bir şey var ki; bir idari işleme (yani yönetmelik yayınlanmasına) dava açmak için 60 gün süre var. Bu süre içinde açmazsan hakkın yandı bitti kül oldu. Artık böyle bir davayı sadece yeni bir kurum açıp bu mevzuatla yeni karşılaşan bir kişi açabilir.

Yıllar önce bu uygulamanın başımıza dert olacağını dile getirdiğimde hiç kimse desteklemediği gibi her kuruma aynı seans için aynı ücretin ödenmesini pek çok kişi desteklemişti. Sonuçta bugün MEB'in belirlediği seans ücretine mahkumuz. Ölüyoruz, bitiyoruz desek de faydası yok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.

Zam %2,1 04 Şub 2021 01:52 #16

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
Barış hocam,eğer bu ödenen ücrete herkes serbest piyasa gibi veliden ücret isterse ,bu sefer de kimse fiyat konusunda ortak bir noktada bulusmaz ,fiyat kırıp yine kendi içimizde çekişmeli bir ortam oluşur. O yüzden kendi içimizdeki anlasmazliklari bir kenara bırakarak,ortak menfaatlerimiz için birlikte hareket edebilen, gerektiği zaman yaptırım uygulayan bir sistem oluşması lazım. Bölüsürsek tok , bölünürsek yok oluruz.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.274 saniye
Sistem Kunena Forum