Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Uzun dönemde raporlar

Uzun dönemde raporlar 22 May 2021 19:44 #1

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Malum destek eğitim programları güncellendi. Şu anda mevcut raporların %95 inin süresi, süre uzatımı nedeniyle dolmuş durumda. Aşılamada öngörülen durumda gerçekleşirse Eylül ekim gibi normalleşme beklenmektedir. 350 bine yakın sağlık ve Ram raporunun yenilenmesi gerekecek. Dernek ve federasyon şimdiden bunun çalışmasını yapmak zorunda. Aksi halde kurumları bekleyen, yaşadığımız ekonomik sorunların çok ötesine giden bir yıkım olacak. Önerim; mevcut raporların yeni modülleri göre tanımlanması modül seçiminin kurumlara bırakılması modül öğretmen zorunluluğunun ortadan kaldırılması. Normalleşme süreci ile beraber sağlık ve Ram raporlarının en az 1 yıl içinde yenilenmesi için süre verilmesi .
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Uzun dönemde raporlar 25 Haz 2021 16:43 #2

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Destek eğitim raporları 30/07/2021 tarihinden itibaren son yayınlanan modülleri içerecek şekilde verilecek. İlgili yazıyı ve eklerini buraya koymayı beceremedim.
özetle
30/07/2021 tarihine verilecek yeni rapor süreleri 6 aylık olacak.
bu tarihten sonra verilecek raporlar yeni modüllere göre olacak. bu tarihte mebbis üzerinden modül güncellemesi yapılacak.
mevcut raporlar süresi bitimine kadar eski modüllerle devam edecek.
mevcut rapordaki modülün süresi yenileme zamanında yeni raporda aynı modül varsa süre düşümü yapılacak (örneğin matematik modülü eski raporda 200 saat biz 150 saatini kullanmışız yeni modülde 250 saat çocuğun alabileceği matematik modülü eğitimi 100 saat olacak
eski modüllerin yeni modüllere karşılıkları listelenmiş.

uzun dönemde bu rapor meselesi çok ciddi bir kriz çıkaracak gibi. özellikle hangi modüle kimin girebileceği konuları netleştirilmemiş. rapor yenilemelerde nasıl bir yol izlenecek belli değil. bence bir an önce dernekler ve kurumlar olarak talep belirlemeli ve bunları ilgili makamlara iletmeliyiz.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye
Sistem Kunena Forum