Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Teftişler ve Cezalar

Teftişler ve Cezalar 16 Haz 2021 09:57 #9

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Hala şu kapanan ve para cezaları alan kurumların adlarını yazmasını bekliyorum arkadaşınızın.

Yoksa taktik hep aynı.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Teftişler ve Cezalar 16 Haz 2021 10:54 #10

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
içinde insan unsurunun olduğu denetimler benim için yok hükmündedir. evet her yerde kamera denetimi yapılıyor ve buna rağmen pandemi döneminde yan yana iki kurumdan birinde devam oranı yüzde 40 diğerinde yüzde 90 artı full telafi. bir kurumda öğrenci devamsızlığından çalışanların yarısına yakını kısa çalışma iznine ayrılmış, diğer kurum "öğrenci artışına bağlı olarak" yalanıyla yana yana mevsimlik işçi statüsünde telafiler bitene kadar öğretmen arıyor... geçiniz bunları... daha önce burada yazdım izmir'in ..... ilçelerinde denetmenler aylık 5000 tl'den başlayan maaşlara bağlanmış, meb çalışanları kurumlara gizli ortak ortak olmuş, bizler 7256' yapılandırma mı avantajlı 7326 mı derdine düşmüşüz, boşuna tartışıyoruz, yüz tanıma sistemi gelsin kimin haklı olduğu ortaya çıkar. bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok bence. durumumuz western filmlerine benziyor, iyiler sürekli dayak yiyor, kötüler çalıyor çırpıyor, kahkahalar atıyor, filmler en fazla 2 saat sürüyor ama bizim hikayemiz 20 yıldır final yapamıyor maalesef, yüz tanıma gelmeden de mutlu son olmayacak!
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75

Teftişler ve Cezalar 16 Haz 2021 16:15 #11

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
garip yazan:
içinde insan unsurunun olduğu denetimler benim için yok hükmündedir. izmir'in ..... ilçelerinde denetmenler aylık 5000 tl'den başlayan maaşlara bağlanmış, meb çalışanları kurumlara gizli ortak ortak olmuş,

ciddi bir iddia..

Bin türlü takla gördüm de bu şeytanın aklına gelmez.. Doğruysa Pes!!
Su akar yolunu bulur..

Teftişler ve Cezalar 16 Haz 2021 19:59 #12

• garip
  • Platin Uye
Doğru Fahrettin Doğru!

Teftişler ve Cezalar 16 Haz 2021 23:40 #13

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Sayın garip , bu Tür iddialar yada bu tür rüşvetlerin olduğuna inanıyorsanız ve eminseniz kesinlikle hiç affetmeyin kanıtıyla beraber sunun .. kendinizi açık etmek mi istemiyorsunuz kanıtıyla beraber yetkilililere kimliğinizi açık etmeden de eyleme geçebilirsiniz hatta geçin … bu tür çürük elmalar olabilir iddia ettiğiniz gibi ama söylemde kalmasın burada yazdığınızla kalmasın ki çürük elmalar temizlensin … çünkü bu tür söylemler tüm kurumları ve tüm yetkilileri zan altında bırakır ..

Teftişler ve Cezalar 17 Haz 2021 09:50 #14

• garip
  • Platin Uye
sn türkiyem, neden bu çürük elmalar klasik söylemine sığınıyoruz. her yerden foseptikler, kanalizasyonlar fışkırırken sektörün temiz kalabileceğini mi savunuyorsun? ben izmir'in o iki ilçesini daha önce yazdım, ne değişti?. geçen yıl tartanç buradan bir çağrı yaptı cimere başvuru yapalım diye , 10-15 kurum açık ad ve adreslerimizle yazdık ne değişti? ve de neden yalnızca 10-15 kurum? ben adını ve makamını yazmak istemiyorum en üstlerden biriyle görüştüm bu kamera sisteminin kandırmaca olduğunu ve yolsuzluğu önleyemeyeceğini; ne değişti? hiç bir şey... nasrettin hoca fıkrasındaki gibi hırsız içerdeyse şikayetçi olsan ne yazar?
radikal çözümler gerekiyor, kısa vadede yüz tanıma sistemi, uzun vadeyi de zamanı geldiğinde bize sorarlarsa tartışırız...

Teftişler ve Cezalar 17 Haz 2021 14:44 #15

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
hocam inan hiçbirşey fark etmez ...dediğiniz sistemde gelse (yüz tanıma sistemi ) yine birilerine yarar bizlere yük olur , niyet kötüyse engelleyemezsiniz ... yani isterlerse yüz tanıma sistemini de çok rahat suistimal ederler.. yani eğer niyet bozuk olursa inan her türlü kılıfına uydurur... bu arada kim ne yapıyor görmeden de kimsenin günahını almak haddime değil..
Son Düzenleme: 17 Haz 2021 14:45 yazan türkiyem.

Teftişler ve Cezalar 17 Haz 2021 15:14 #16

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Yüz tanıma sistemi de suistimal edilir görüşüne katılıyorum. Vesikalık fotoğrafını büyütürler çocuğun ne bileyim tablete yuzunun videosunu çeker falan.
kurumum açıldığından beri mebbis işlemlerini müdürüm yapar kendisi evlilik izninde olduğu için 2 haftadır ben yapıyorum ve bütün sıkıntıları daha bir net gördüm devam oranı %62. 5 öğretmenim var. 2 ozel eğitimci. Bu devam oranında bile aynı anda 3 okuma yazma- matematik öğrencisi gelince birine ders yazamıyorum gelmeyeni bırakın gelene ders yazmıyorum. Modül saçmalığına son verilmeli. Öğrencinin ihtiyacın kagit üstünde kalan kurumların Bep kurulları belirlemeli.
Sayın garip in dediğine katılmıyorum. Aksine insan faktörünün olduğu denetimler (işi bilen öğrencinin programına bakınca anlayan uzmanlarla) + ailelere yollanan mesajlar+ailelere yapılacak uyarilar( usulsuzlege neden olursanız aldığınız nakdi yardım kesilir)+usulsüzlük yapan kurumların teyit edilmesi halinde kurumun tek seferde kapatılacak olması + kurumlara belli sayıda öğrenci için garanti ücret uygulanması + kurum kotası olmasi gibi bir karar şimdikinden daha etkili olur diye naçizane düşüncemi ifade edeyim.mesela ne kadar büyük olursa olsun kuruma kayıt edilebilecek ogrenci sayısı 150 ile sınırlandırılsin. 700 öğrencisi olan kurum biliyorum 60 üstü öğretmen çalışıyor öğretmenler bile tanımıyor birbirini.
Yine suistimal olur mu , bizim gibi az gelişmiş ülkelerde suistimal her yerde her zaman olur. Bakınız patlayan lağım. Üstüne alınan kimse var mı. Gazeteciler ne de güzel manipüle etmiş halkı.hesap veren var mı? Önerdiğim maddeler hayata geçsin suistimal %5 lere düşer ki bizim gibi ülkelerde kabul edilebilir bir oran diye düşünüyorum
Sayfa oluşturma zamanı: 0.340 saniye
Sistem Kunena Forum