Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Emekli ögretmen

Emekli ögretmen 30 Haz 2021 22:28 #1

• kiral
  • kiral Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 96
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 0
Anayasa mahkemesi'nin yeni aldığı karara göre 65 yaşını geçirmiş ders ücreti karşılığı maaş alan emekli öğretmenler artık emekli maaşlarını alamayacaklar.tr.sputnik...aslarinin/
Son Düzenleme: 30 Haz 2021 22:31 yazan kiral.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Emekli ögretmen 06 Tem 2021 22:15 #2

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
Nezaman yürürlüğe giriyor bu 65 taş üstü öğretmen çalıştıramama ? Bilgisi olan var mı?

Emekli ögretmen 06 Tem 2021 23:42 #3

• mavi760
  • mavi760 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 84
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -8
Ben de bunu merak ediyorum acikcasi...

Emekli ögretmen 06 Tem 2021 23:48 #4

• kiral
  • kiral Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 96
  • Teşekkür Sayısı: 20
Mahkeme kararları derhal uygulanır.

Emekli ögretmen 07 Tem 2021 14:33 #5

• pilot_il
  • pilot_il Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 91
  • Teşekkür Sayısı: 31
  • Başarı: 1
Rehabilitasyonları etkileyeceğini sanmıyorum

Emekli ögretmen 08 Tem 2021 13:13 #6

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
*özel eğitimde 40 yaştan sonra performans düşer
* bir öğretmenin günde 8 seans derse girmesi yanlıştır, en fazla 5 ya da seans olmalıdır. 5 saatlik performansını 8 saate yaymaya çalışan öğretmende enerji kalmaz (dersi lay lay lomla geçirenler hariç)
* meb konuyla ilgili yeni düzenlemeye gitmeli günlük ders seanslarını en fazla 6 ile sınırlandırmalı, buna karşılık seans ücretlerini de arttırmalı
* ülkede bunca işsizlik varken, iş bulamayan gençler, atanamayan öğretmenler intihar ederken, emekli öğretmenlerin hele hele 65 yaş üstünün özel eğitimde çalışmasına kısıtlama getirilmeli.
* dibimizde yunanistan'da kısıtlamalar başladı, delta virüsü rusya'da tavan yaptı, temmuz, ağustosta dördüncü dalga bekleniyor, muhtemelen eylül-ekimde kapanmalar başlayacak, o nedenle küçük meselelere kafa yormak yerine yeni dalgaya hazırlık yapalım.
kalın sağlıcakla...
garip
Son Düzenleme: 08 Tem 2021 13:14 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, waramiral

Emekli ögretmen 09 Tem 2021 06:59 #7

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
garip yazan:
*özel eğitimde 40 yaştan sonra performans düşer
* bir öğretmenin günde 8 seans derse girmesi yanlıştır, en fazla 5 ya da seans olmalıdır. 5 saatlik performansını 8 saate yaymaya çalışan öğretmende enerji kalmaz (dersi lay lay lomla geçirenler hariç)
* meb konuyla ilgili yeni düzenlemeye gitmeli günlük ders seanslarını en fazla 6 ile sınırlandırmalı, buna karşılık seans ücretlerini de arttırmalı
* ülkede bunca işsizlik varken, iş bulamayan gençler, atanamayan öğretmenler intihar ederken, emekli öğretmenlerin hele hele 65 yaş üstünün özel eğitimde çalışmasına kısıtlama getirilmeli.
* dibimizde yunanistan'da kısıtlamalar başladı, delta virüsü rusya'da tavan yaptı, temmuz, ağustosta dördüncü dalga bekleniyor, muhtemelen eylül-ekimde kapanmalar başlayacak, o nedenle küçük meselelere kafa yormak yerine yeni dalgaya hazırlık yapalım.
kalın sağlıcakla...
garip

hepsine katılmakla birlikte 6 dan 8 e nasıl yükseltildiyse 8 den de 6 ya düşürülebilir.
fakat tüm bunları yapmadan sektör için atılacak ilk adım bana göre ilçe kontenjanına ek olarak binaya göre anlık kontenjan değil üst kayıt limiti getirilmesidir. anlık kontenjanı 15 olan kurumla, 70 olan kurumun mebbise öğrenci kayıt sayısı bir olmamalıdır. bu hem devlete hem iyi çalışana hem de kurumlara büyük fayda sağlayacak, her köşe başında kurum açılmasını önleyecek, öğrenci kapmak için savaşa girenleri durduracak, rant sağlayan personelin de işine son verecektir. kurumlar nefes alacak ve kontenjanına göre öğrenci kaydedip ona göre iş ve işlemlerini daha düzenli yapabileceklerdir. 420 bin öğrenci ödemesi yapan devlet bu defa 300 binlerde bir kontenjanla ödeme bütçesi ayıracak ve yetkili merciiler gereksiz dilekçe şikayet vs. ile uğraşmaktan büyük ölçüde kurtulacaklardır.

sabah 8 den akşam 19:00 a kadar seans gömen kurumlar ortadan kalkacak, gelmeyen öğrencileri gelmeleri için uğraşanlar gelen öğrencilere eğitim için mantıklı bir şekilde küçüleceklerdir.
faydalarını aklınıza getirin. eğitimciden daha değerli olan tarama elamanları var bazı kurumlarda yahu! etrafınıza ilçenize bir bakın. olması gerekenler belli. bu olduğunda ise ne gibi sonuçlar doğurur bunu da bi zahmet düşünün derim.

kurumun olmadığı ilçe sayısı azımsanmayacak kadar çok. ama kendi kurumunda samimi olduğu kişilere güvenip onları kurumundan çalıp, kurum açmak varken neden gidip kurum açsın ki? en az 600 bine patlar! kurumunun karşısına açsa olur aldığı anda kayıtlara başlar ve masrafları çok düşer. sektörü baltalamak dururken neden kurum olmayan yerde sıfırdan mücadele etsin ki??? ihanet hırsızlık yalan dolan en kolayı...

emekli öğretmen meselesine gelirsek; keyfiyetten çalışmıyor bu hocalarımız. emekli olmasına rağmen ülkenin durumu ortada, mecburlar yani. fakat gençlerin önünü açmak lazım. hele ki bizim özel çocuklarımız için daha dinamik eğitimciler gereklidir.
saygılarımla...
Son Düzenleme: 09 Tem 2021 07:11 yazan waramiral.

Emekli ögretmen 11 Tem 2021 13:19 #8

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
emekli öğretmenler yasaklansın demedim kısıtlansın dedim. bilgi ve deneyimlerini idareci veya koordinatör olarak paylaşabilirler, derslere girmeleri ve imza yetkileri kısıtlansın yalnızca...
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye
Sistem Kunena Forum