Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeni Programlar

Yeni Programlar 25 Tem 2021 22:14 #17

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Daha önceki önerilerim arasında var aileye odeme yapılması kesinlikle destekliyorum. Kamera yüz tanıma damar okuma hergun denetim ne dersek diyelim bu sektörde de ülkenin, az gelismisligin gelişmekte olmanın sancıları olacak.ahlak sadece namus olarak algılandığı sürece hırsızlık hep olacak. Kaçak kayıp hep olacak hangi sistem gelirse gelsin. Daha önce yazdığımda eleştirilmistim ama teknoloji o kadar ileri bir noktada ki çocukların resmini çekip gelismis uygulamalar yüklediğinizde sanki oradaymış gibi yüz retina neyse okuyabilir. Endişem şu ki yüz tanıma sistemi bize iteklensin birileri ihaleyi alsin 3 gün sonra iptal edilsin. Bu işin yapilabilirligi noktasında yüz tanıma kamera vb uygulamalar yerine daha az maliyetli adam gibi bir veli bilgilendirme yapılsa kayıp kaçak büyük ölçüde duser. Dediğiniz gibi aileler biraz para cezası vb yaptirimlarla uyarılsa Daha geçerli olur. %10 a kadar kayıp kaçak gelişmekte olmanın sancıları olacaktır. 3 günlük garanti köprü parası etmez. Bir kutahya havalimani etmez. Çalışanların Sigorta vb meseleleri devletin çok mu umurunda. Kendi çalıştırdığı ücretli öğretmene bile yarım gün sigorta yapan asgari ücret dahi vermeyen bir devlet anlayışı var. Bakanlık diyemez mi ücret tabanı 4000 olacak diye. Neden demiyor? Teftişe gelen mifettis bilmiyor mu? Sayfalarca yazabilirim bu sistemi sizde biliyorsunuz ama kusura bakmayın başkaları yanlış yaptı diye herkes doğru yapmak zorunda değil. Benim genel hassasiyetim devam devamsızlık üzerine. Düzenli devamsızlıkta ders yazılmasına karşıyım yazmamda ama ben dersi planlamış öğretmeni ayarlamış kombiyi yakmış beklerken ailenin keyfi devamsızlığınin bedelini ödemek istemem. Son başımıza gelen derse gelirken dondurma almak için markete giriyor anne çocuk. Markette sinif arkadaşini görüp PlayStation oynamaya gidiyorlar ve geleceklerini teyit ettiğimiz halde derse gelmediler Benim öğretmenlerim bazı günler günde sadece 2 seans derse girdi/ giriyor. Bu bedel sadece benim sırtımda mi olacak. Sürdürülebilir mi sizce? Kredi çek kiraya rica et onu ertele bunu kapat nereye kadar. Garanti ücret şart. (Vermezler , ayrı konu)
Sayın garip sizin, baris in ,tartanc in ve buradaki bir kac kişinin iyi niyetlerinizden zerre kuşkum yok ama heryerinden catirdayan bir sistem var bu yüz tanıma falan da hikaye olur ekonomik olarak güçlü.olan ayakta kalır benim gibi 20 yıldır bu işi ahlaklı şekilde yapmaya calisan saf alan mezunlarida döner gelir avuclar.

Neyse; vakalarda artiyor ki sonbaharda bir kapanma dalgası daha görünüyor sanki kolaylıklar herkese
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni Programlar 26 Tem 2021 07:08 #18

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
gezenti yazan:
Endişem şu ki yüz tanıma sistemi bize iteklensin birileri ihaleyi alsin 3 gün sonra iptal edilsin. Çalışanların Sigorta vb meseleleri devletin çok mu umurunda. Kendi çalıştırdığı ücretli öğretmene bile yarım gün sigorta yapan asgari ücret dahi vermeyen bir devlet anlayışı var. Bakanlık diyemez mi ücret tabanı 4000 olacak diye. Neden demiyor? Teftişe gelen müfettiş bilmiyor mu?

Neyse; vakalarda artiyor ki sonbaharda bir kapanma dalgası daha görünüyor sanki kolaylıklar herkese

Son derece dogru tespitler. Harfiyen katılıyorum.
Yine söylüyorum. Once bizim hizaya girmemiz gerek. Kota ve kontenjan sinirlamasi sart!. Bu olduktan sonra gerisi corap sokugu gibi gelecektir. Sizden ricam, sadece kafanizda canlandirin ve neler olabilir görün.

Virus hizla artıyor ve asi olmayan 20 kusur milyon kisi oldugu soyleniyor. Kapanma olmazsa da devamsizliklarin artmasi kacinilmaz.

Yuz tanima icin farkli uygulamalar oldgunu ve bunun da hilesinin yapilabilecegini ben de duydum.
O da gelsin sorun yok. Fakat hirsiz olarak gorulen birine onlemin kendi kendine aldirmak nedir?
Bir kasiyerden supheleniyorsan kasanin oraya kamerayi taktirirsin kafan rahat olur. Ama suphkendigin kasiyere bu kameranin ucretini odetip sen takacaksin dersen bu ne kadar mantikli???

600 ogrencisi olan kurumdan rastgele 5 ogrenciye kamera kontrolü yaparak bu is olmaz. Hic yapmayarak da hic olmaz! Ama olduranlari biz de duyuyoruz.

2020 de odeneklerin buyuk olcude alindigi soylendi. Bu nasil oldu? Bazi kurumlarin cok ogrencisi olmasina ragmen telafisi yok denecek kadar az. Bu nasil oluyor?
Herkes cevabi biliyor ama hala baska sorunlarla ugrasmaya devam, ya da oyle gorunmeye devam.

Sadece ceza olan bir sistemde odullendirilmeyi beklemiyoruz. Bize gore odul, hakkimiz olani almaktir..
Son Düzenleme: 26 Tem 2021 07:44 yazan waramiral.

Yeni Programlar 26 Tem 2021 12:35 #19

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Hocam acaba hakkımız olanı alabiliyor muyuz bence öncelikle sorgulanması gereken bu soru … hiçbir kurum hakkı olanı alamıyor , kurumları yüzde 2 -10 arası zamlarla hakkını aldığına kimse bizi ikna edemez … kusuru bakmasın ama emeklerimizin karşılığı yıllardır aşama aşama bitiriliyor maalesef .. burada kurum sahibi olan arkadaşlara söylüyorum , yoksa herhangi bir nickle kayıt olup burada klavye delikanlılığı yapan sektör düşmanlarına, kurumlarınıza düşmanlık yapanlara söylemiyorum .. uyumayalım artık , her sistemi bize dayatanlar bizler için neler yapıyor bence esas sorgulanması gereken budur…diyelim ki farklı bir sistem getirildi maliyeti 20 bin TL diyelim , bunu karşılayacak gücünüz mü var , yada bu getirilen sistemle ücretlerde ciddi bir iyileştirme yapmadıktan sonra benim hangi sorunumu çözecek … sorgulanacak o kadar çok şey var ki .. ödeneklerin ailelere verilmesi konusuna da kesinlikle katılmıyorum .. o durumun açacağı sorunları göremiyorsanız kusura bakmayın ama ileriyi ön görme konusunda çok zayıf kalmışsınız … bu günleri mumla ararsınız ..
Son Düzenleme: 26 Tem 2021 12:40 yazan türkiyem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Yeni Programlar 26 Tem 2021 13:35 #20

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Sayın Türkiyem,
Yazdıklarınıza aynen katılıyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem

Yeni Programlar 26 Tem 2021 15:46 #21

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
.. ödeneklerin ailelere verilmesi konusuna da kesinlikle katılmıyorum .. o durumun açacağı sorunları göremiyorsanız kusura bakmayın ama ileriyi ön görme konusunda çok zayıf kalmışsınız … bu günleri mumla ararsınız ..[/quote]

sn türkiyem ne zamandan beri ileriyi görüyorsunuz, kaç yıldır? bugünleri bir kaç yıl önceden öngörebildiğinize göre neden 2 yıl önce kurumunuzu satmadınız?
ben ödenek aileye verilmeli diyorum, hatta tamamen özelleşelim, devletle işimiz kalmasın. çünkü kendime güveniyorum, kurumuma güveniyorum. siz de diyebilirsiniz ki, böylesi daha iyi kes faturayı al parayı, saygı duyarım. ama ileriyi göremiyorsun diyemem. şu anda siyasi, ekonomi, sağlık, eğitim; her alanda kim 3 ay sonrasını görebiliyor? güldürmeyin beni!!!
Son Düzenleme: 26 Tem 2021 15:55 yazan garip.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

Yeni Programlar 26 Tem 2021 17:54 #22

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
Ödenek aileye verilirse ne olur ? Bir kısım aile dersini alir parayı alır kuruma ödemez 1-2 ay içinde süreçten çıkarılır. Çoğunluk aile -çocuğuna gerçekten egitim aldırmak isteyen aile- dersini alir parasını öder hatta şu an bir kısmının yaptığı gibi evde bakım parasıyla da ek ders almaya devam eder. Benim hedef kitlem de bu aileler. Hem Bu aileler aldıkları eğitimin niteliğini de sorgular para ellerinden geçtiği için. Ben bu sisteme %100 varım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: garip

Yeni Programlar 26 Tem 2021 22:33 #23

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Ben 2006 dan beri ödeme veliye yapılmalı dediğim ve her seferinde tepki gördüğüm için ek bir şey demiyorum.

Bence devlet ödemesi külliyen kaldırılsın.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: hida

Yeni Programlar 27 Tem 2021 02:26 #24

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Kendine güvenen arkadaş valla hiç uğraşma bence özel bir yer aç velilerine de güveniyorsan zaten yaptığın işin hakkını fazlasıyla verirler ???? ben halen aynı görüşteyim saygı duyarım görüşünüze ama velilere ödeme yapılması konusu bence çok suistimal edilir tabi bu benim görüşüm . teşekkürler..
Son Düzenleme: 27 Tem 2021 02:28 yazan türkiyem.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral
Sayfa oluşturma zamanı: 0.537 saniye
Sistem Kunena Forum