Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yeni Programlar

Yeni Programlar 27 Tem 2021 11:06 #25

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
eskiden şehirlerarası otobüslerde sigara içenler kendilerini uyaranlara " rahatsız oluyorsan git taksi tut" gibi kendine yakışan yanıtlar verirdi. bazı arkadaşlar sırf karşı çıkmak adına yasa, yönetmelik, mevzuat bilmeden buradan buna benzer şekilde sallıyorlar.
"git kendine özel yer aç!". açacağım yolunu yordamını anlat açacağım. ben 1 yıl araştırdım meb'ten çıkıp özelleşmek, saçma sapan uygulamalarla uğraşmamak için. adımız özel özel eğitim ama ben bunu özel yapmak istiyorum dediğinde yapamıyorsun. herkes tanır bir prof var, büyük şehirlerde merkezler açıyor, adına baktığında akademi yazıyor ama ruhsatı rehabilitasyon. adam bakanlarla oturup kalkıyor, o bilmiyor mu tamamen özel bir merkez açmayı, yok kardeşim açamazsın, malumların eğitimden tasfiyesi sürecinde her şey kısıtlanmış durumda. ne açabilirsin bazı spor öğretmenlerinin yaptığı gibi merdiven altı kaçak, adına kamp merkezi denilen ucube yerler açar, herhangi bir çocuğun başına bir iş gelmediği sürece gemini yüzdürürsün, bu da bana uymaz.
kontra yaparken lütfen biraz araştırıp ve bilgi sahibi olunuz. bilmem anlatabildim mi türkiyem???
Son Düzenleme: 27 Tem 2021 11:08 yazan garip.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Yeni Programlar 27 Tem 2021 13:12 #26

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
  • Başarı: 0
Garip kardeşim senin düşüncen sana güzel benim düşüncem de bana … yani bu konuyu tartışmak istemiyorum saygı duyarım ama velilere yapılacak ücret sistemi bence işlemez yavaş yavaş çöken sektör çöküşünü daha da hazırlandırır… bu benim düşüncem … yani uygulanamaz… neyse konuyu kapatalım herkesin fikri kendisine … iyi çalışmalar hocam

Yeni Programlar 27 Tem 2021 14:03 #27

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Velilere ücret ödenmesi sistemini çok eskiden yaşamış biri olarak:
1-Veli ücreti alıyor. Harcıyor. Sen kaydını silsen ne oluyor? Yüzlerce kurum var. O kaydı silene kadar zaten en az 3 5 ay geçiyor.

2-Kurumlardan normal şartlarda destek isteyen veli çok. O ücret emin olun kuruma gelmez. Gelse bile çok aylar geçer.

3-Zaten bir sürü sorun içinde boğulurken bir de ücret peşinde koşmanın mantığı nedir?

Destek kesilsin : Kesilecek se kesilsin. Sonrası? Ücretli öğretmenlik. Ayda 1800 2000 arası. Yarım SSK. Buysa istediğin hemen başvur.
Hangi devlet okulunda Dku çalışıyor? Fizyoterapist çalışıyor? Ergoterapist çalışıyor?
Normalde sadece imza yetkisi için bazı kişiler çalıştırılmamalı. Yeterlilik var mı ona da bakılmalı. Bir gün o da olur umarım.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: türkiyem, waramiral

Yeni Programlar 27 Tem 2021 14:29 #28

• garip
  • garip Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 951
  • Teşekkür Sayısı: 383
  • Başarı: -55
sn tartanç, o dediğiniz yıllarda ne mebbis vardı ne ortak bilgi işlem sistemi. elinde çocuğunun raporuyla tahsilat yapan da vardı, aynı öğrenciye izmir'de, manisa'da, uşak'ta üç kurum açıp aylık üç fatura kesen kurum da...
iki tür veli profili var: 1- çocuğunu ve eğitimi önemseyen 2- önemsemeyen
birinci grup çocuğunu otobüste, metroda taşır, toplum içine sokar, onun eğitimiyle ilgilenir, kurumla ve öğretmenle sürekli iletişim halindedir, yasal ve sosyal haklarını bilir, bir kaç denemeden sonra en iyi kurum ve öğretmene ulaşır. kuruma ve öğretmene saygı ve minnetini her şekilde belli eder. bu velilerle çalışmak kurum için de öğretmen için de zevk ve mutluluktur.
ikinci gruba gelince; yukarıda yazılanların tam tersi anlayışa sahiptirler.
ben birinci grupla çalışmak istiyorum, devlet onlara ödeme yaparsa, kuruşu kuruşuna ve zamanında ödemeyi yapar, devletin verdiği seans sayısı yetersiz olduğu için ek ders de alır. ikinci grubu konuşmak bile istemiyorum.
şu an klimalı odalarımızda fikir jimnastiği yapıyoruz, zaten burada bunlar yazıldı diye meb'in kalkıp aileye ödeme yapması gibi bir durum sözkonusu olamaz. onun için bu fikir ve önerileri çok fazla ciddiye almanıza gerek yok!

Yeni Programlar 27 Tem 2021 16:59 #29

• türkiyem
  • Platin Uye
Sayın tartanc hocam kesinlikle aynı fikirdeyim ..

Yeni Programlar 27 Tem 2021 20:02 #30

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Yıllardır yazılır sektör can çekişiyor kapat kardesim niye acık tutuyorsun kapatan kimse yok devlet yolsuzlukları görmeyerek en büyük desteği bu sektöre verdi
Ama artık deniz bitti adamakıllı duzenleme ve yaptırımlar uygulanmalıdır

Yeni Programlar 27 Tem 2021 20:57 #31

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Sayin esinti; size tamamıyle katılıyorum. Kurum sahipleri zarar ediyoruz, batıyoruz derler hep. Batin, batin, batinnnnnnnnnnnnn. Ama banka hesaplari hep kapatıyor, altindanki araba modelleri hep yükseliyor. Yuce Devletimiz gerçekten yapilan yolsuzluklara bu gune kadar hep goz yumdu. Umarim artik goz yummaz ve bu sektörü adam akıllı duzenler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Yeni Programlar 27 Tem 2021 22:01 #32

• türkiyem
  • Platin Uye
Kurumlarımızı böyle aşşağılayamAzsınız kusura bakmayın ama çok vebale giriyorsunuz sektörü karalamak bu kadar kolay olmamalı.. sektörde şuan ayakta durmak için çırpınan binlerce kurum var lütfen biraz daha saygı
Sayfa oluşturma zamanı: 0.475 saniye
Sistem Kunena Forum