Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Kurum Kapatmak

Kurum Kapatmak 17 Tem 2021 21:52 #9

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Affınıza sığınarak devam ediyorum, 1 kişiye faydam olursa eğer, ne mutlu..
Meslek elemanı olup kurum kapatırsanız eğer ve sektörde çalışma niyetiniz varsa;
- Öncelikli olarak “potansiyel tehlikesiniz”
- “Kendi kurumunu batırmış” bir insansınız..
- Muhtemelen “idare edilemeyecek kadar fazla özgüvenlisiniz”
- Ortalamanın üstü bir yaşta olmanız ciddi bir sorun.
- Ya da yalan mı söylemek lazım bilmiyorum..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Kurum Kapatmak 17 Tem 2021 22:09 #10

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Demekki bu sektördeki rahat rahat yata yata cokkk para kazanan modern hırsızlardan biri de sizsiniz. Yoksa bu laflar niye size dokunsunki ?....

Kurum Kapatmak 17 Tem 2021 23:31 #11

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Tekrar ediyorum ki, Cemil.54 gibi kimliğini belli edemeyen, vasfının ne olduğu belli olmayan, kinden ve nefretten beslenen, muhtemelen çalıştığı kuruma ihanet eden; vasıfsız, kültürsüz ve cahil insanları görmeyeli uzun zaman oldu. “Çok Şükür”
(Kim olduğunu bilmiyorum, ilişiğimiz yok, neden bana saldırdığını da bilmiyorum, umurumda da değil)
Bu herif çıkıp bana hırsız diyor ????
Sebep?
Siz yıllardır altı üstü 3-5 kişisiniz ve biz sizin gibilere cevap verme zorunluluğu hissederek besledik ve büyüttük malesef..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ozal24, türkiyem

Kurum Kapatmak 18 Tem 2021 17:58 #12

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Bu işi cok az kişi cok para kazanmak hırsından bağımsız olarak yapmaktadır. Eminimki siz onlardan degilsiniz. Ne zamanki Yüce Devlerimiz bu kurumlara verilen paralari kesti, işte o zaman gorecem ben rahat rahat cok para kazanan, kazanmaya alişan kurum sahiplerini. Iste o zaman sudan cıkmış balığa dönecekler. Yedikleri haram paralar hepsinin boğazında kalsın.

Kurum Kapatmak 18 Tem 2021 23:58 #13

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Cemil.54 yazan:
Ne zamanki Yüce Devlerimiz bu kurumlara verilen paralari kesti, işte o zaman gorecem ben rahat rahat cok para kazanan, kazanmaya alişan kurum sahiplerini. Iste o zaman sudan cıkmış balığa dönecekler. Yedikleri haram paralar hepsinin boğazında kalsın.

..Kazanmaya ALİŞAN.. değil alışan o bir kere. Alişan sanatçı biliyosun..

Kazanmaya alışmak güzel bir şeydir, keşke sen de insan olmaya alışabilseydin..

Kurum sahibi denmez, kurucudur onun adı. Seni çalıştıran yerlerde sahiplerin olabilir.. Kendini bir mal, meta olarak göstermekten vazgeç lütfen. Sonra sahiplerini ile olan çirkin diyaloglarınıza maruz kalıyoruz burada.

Son olarak kuyruk acısı başka bir şeye benzemez, hazır bayram tatil yapın ;)
Su akar yolunu bulur..
Son Düzenleme: 19 Tem 2021 00:00 yazan fahrettin75.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: waramiral, psycho01

Kurum Kapatmak 19 Tem 2021 07:29 #14

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Cemil.54 yazan:
Bu işi cok az kişi cok para kazanmak hırsından bağımsız olarak yapmaktadır. Eminimki siz onlardan degilsiniz. Ne zamanki Yüce Devlerimiz bu kurumlara verilen paralari kesti, işte o zaman gorecem ben rahat rahat cok para kazanan, kazanmaya alişan kurum sahiplerini. Iste o zaman sudan cıkmış balığa dönecekler. Yedikleri haram paralar hepsinin boğazında kalsın.
Sn. Fahrettinin verdigi cevabin ustune cikmaz ama ben bir alttan baslayacagim.
Kardeşim kac kurum gezdin? Belki hepsi para kazanma hirsindan yapiyor bu işi? İyi gez!
Yuce devletimiz kurumlarimiza ucret odemeyi kesti diyelim, kac kisinin egitim alamayacagini biliyor musun? Devlete kaldi diyelim bu iş, ne kadar maliyet cikacak haberin var mi?
Kim bu kadar kazaniyormus ben bilmiyorum! Sen biliyorsan git sen de ac! Hakedis ile kar farkli seylerdir. 100 ogrenciye verilen egitime istinaden alinan parayi kemiksiz kar olarak gormek hicbir matematik kitabina sigmaz. İsletme mantigina girmiyorum bile! Giderler bu kadar artmisken cogumuz kendi maasi icin baska bir yerlerde calissa emin ol cok da farketmez. En azından kafasi rahatlar. Ama yaptigi yatirimi verdigi emegi birakip gidemiyor -ki gitmek en dogrusu- nasil gitsin??? Bir umut belki duzelir diye bekliyoruz.

Bakkal dukkani degiliz ki kapatmak kolay olsun. Bugun bir bakkal dukkani bile acmak icin ne paralar gider sen onu hesapla! Buradan başla. Sonra bize gelene kadar belki yatirimi, emegi savasmayi biraz olsun anlarsin. Bugun satmaya kalksak yatirimin yarisini bile veren yok. Senin mantiginla da hala kurum acan da cok. Sonra bizim gibi buralarda bir umut olumlu bir haber var mi ona bakmaya başlıyorlar. Bir bakiyorlar ki okumus cahilin biri cikmis millet ona laf veriyor!

Bu mantikla kurum acan kisiler evrim mi geciriyor???
Hayir! İsin icine girip nasil bir degnekle karsilastiginin farkina variyorlar. Bu defa da bu kadar savas verdim illa ki ayakta kalacak bu kurum diye benim gibi inatla mucadele ediyorlar.
İsi dogru yapmayanlari duyuyoruz. Biz de sikayet ediyoruz. Sektorumuzu kirletiyorlar diye. Ama nedense bunlarin her suçu da tüm kurucuların!
Ogretmen bir engelli bireye ders yerine telefonla ugrassa bu da bahane olup kurumdan ayrilsa velisinin dilekcesiyle, ne oluyor? Kurum kötü oluyor. Öğretmen yine gidip is buluyor bi yerlerde. Ben de öğretmenim, fakat bu gibiler yuzunden mesleğime saygısızlık ettirmem. Ben ayni zamanda kurucuyum ama kusura bakma bazi haysiyetsizler yuzunden de yaptigimiz isin kutsalligina da dil uzattirmam.
Son Düzenleme: 19 Tem 2021 07:35 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: psycho01

Kurum Kapatmak 19 Tem 2021 07:54 #15

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Yazdiklarin bizi incitmiyor. Mantigin incitiyor. Belli ki seni cok incetmisler. Burada sana cevap vermek icin yazmiyorum. Bunu okuyup sana aferin! diyebilecek insanlar icin de yaziyorum.

Öğretmenlerimizin maaslari cok dusuk bunu kabul ediyorum. Yaptigimiz ise gore ederi bu degil. En az devletin ozel egitimciye odedigi kadar olmali fakat;

Bugun 100 bin acik varken ucretli ogretmen alan devletimiz asgari ucretten bile az odeme ve maliyet olusturuyor. Kaldi ki devlet ile bizim kurumlarimizin maas yarisi etmesi mumkun degil.
Gel bir anlasma yapalim. İyi kotu yeni eski emekli demeyelim tum ogretmenleri ucretli olarak calistiralim. Butcemiz bunu karsilar!
O zaman kurumlarimiza diyecek daha coook lafiniz olur degil mi??? Yok ben raziyim. Gelin hadi. Haftada 40 seans ayda 160 seans ders ucretli olsun. O zaman ne olur biliyor musun???
Ayda 160 x 23.21 den brut 3700 kusur yapar o da eline 3100 civari ucret gecer. Ama kuruma maliyet 30 gun sigorta yerine 22 gun olur. Resmi tatillerde prim yatmaz vs. Vs. Kurum daha kârlı olur.
Kaldi ki devletimizde 120 x 23.21 den ne yapar ne sgk muhtasar vs. Maliyet olur bunu da hesapla.
Simdi benim verdigim cevaplar dedigim gibi sadece sana degil. Bazilarini AYİKTİRMAK için.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: fahrettin75, psycho01
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye
Sistem Kunena Forum