Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Kurum Kapatmak

Kurum Kapatmak 09 Tem 2021 19:17 #1

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Arkadaşlar merhaba, son (3 yıldır) fiilen 4 aydır kurumumu kapatmaya çalışıyorum, sanırım bugün başardım :)
Açabilmek için neler yaşadığımı 10 sayfa yazıya sığdırabilirim ama kapatabilmek için yaşadıklarım 100 sayfaya sığmaz.. İnanılmaz derecede yordu beni.
Bir dilekçe verip binayı boşaltmakla olmuyor, sağda solda tanıdığım var diyenlerle de olmuyor, kapatmaya gelen denetleyicilerle de olmuyor.. inanılmaz derecede zor ve yorucu bir süreç..Açabilmek için yaşadıklarınızı 10 ile çarpın.
Kapattın ve ne oldu diyenlere;
-Zar, zor da olsa dönen bir çark vardı geçinip gidiyorduk bir şekilde ve evet parasız kaldım, borçlarımla yüzleştim ama daha fazla borçlanmaktan (geçte olsa) kurtuldum.
-uyumaya başladım artık normal insanlar gibi ve “renkli rüyalar” görebiliyorum mesela.
- Genç sayılabilecek yaşta tansiyon hastası olmuştum, çok şükür geçti gitti.
-Ailemle ertelediğim her şeyi yaşayabilecek zamana kavuştum.
-Gelecek kaygılarım sadece bana indirgendi, hayatımın kontrolü ve nasıl yaşayacağım benim elimde artık..
-ömrümcek ağı bağlamış mangalımı yakabilme fırsatı buldum mesela
-3 yıl önce aldığım ve hiç açamadığım Ps4 ile armut koltuğuma oturup 2 adet oyun bitirdim.
-Aracımın bagajına tüm kamp malzemelerimi doldurup istediğim yere çadır kurabilir hale geldim.
-Minibüsün tüm koltuklarını söküp karavana çevirdim.
-İstediğim zaman balık tutmaya gidebiliyorum mesela.
-Yıllarca ertelediğim ve unuttuğum hayatı yaşamaya başlamış olabilirim..
Çok şükür ki zor da olsa bir şekilde kurtuldum, darısı kurtulmak isteyenlerin başına..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, barisltd, yetis ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

Kurum Kapatmak 12 Tem 2021 23:00 #2

• oka12
  • oka12 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Teşekkür Sayısı: 3
  • Başarı: 0
Çok merak ettim, neden kapatıyorsunuz ki?Herkes açmaya çalışıyor, 3 yıllık kurumdunuz anladığım kadarıyla.Pandemiye rağmen geç kalmış gibi mantar gibi ürüyor kurumlar.
Yazarsanız çok memnun olurum.

Kurum Kapatmak 13 Tem 2021 00:51 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
oka12 yazan:
.Pandemiye rağmen geç kalmış gibi mantar gibi ürüyor kurumlar.

Mantar gibi türemiyorlar. Tek tük yeni açılan kurumlar olsa da mevcut kurumların bir kısmı el değiştiriyor, bazıları birleşiyor, bazıları da kapatıyor. Toplam kurum sayısında ciddi bir artış olmaması da bunun göstergesi. Sektör yılda %10 büyüse her yıl 250-300 kurum eklenmesi gerekirdi.

Kurum açmaya çalışanlara uzaktan davulun sesi hoş geliyor. İçine düşecekleri girdap ve çıkmazın farkında değiller. Zorlukları olmasa bugün çok daha fazla kişi kurum kapatırdı. Kurum kapatmak finansal olarak çok yıpratıcıdır. Mevcut borç ve yükümlülükleri bir anda tasfiye etmek mümkün olmadığı için zarar edenler bile açık kalmaya bir anlamda mahkumdur.

Hiç kimse büyük umutlarla, hevesle, fedakarlıklar yaparak ve büyük risklere girerek açtığı bir işyerini durduk yere kapatmak istemez. Ancak zararın neresinden dönülse kardır denilebilecek bir nokta vardır. Hele ki zararın büyük kısmı insanın ruh ve beden sağlığı ise yapacak bir şey kalmamıştır.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, selim80, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Kurum Kapatmak 13 Tem 2021 12:41 #4

• Cemil.54
  • Cemil.54 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 153
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -26
Bence de kurumlar mantar gibi çoğaldı. Eee devletten bu denli rahat bi şekilde keş para alan başka bir sektor varmi ki? Bence yok.

Kurum Kapatmak 13 Tem 2021 16:59 #5

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Ne kadar güzel?
Herşeyi bilmek
Herşeyin uzmanı olmak
Eskiden '' bir bilen '' vardı.

Matematik bilgisi de süperdir. Şu kadar öğrenci *şu kadar para offffff paraya bak.

Ahhh matematik ahh.
Son Düzenleme: 13 Tem 2021 17:00 yazan tartanc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Kurum Kapatmak 13 Tem 2021 22:24 #6

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Ne kadar güzel?
Herşeyi bilmek
Herşeyin uzmanı olmak
Eskiden '' bir bilen '' vardı.

Matematik bilgisi de süperdir. Şu kadar öğrenci *şu kadar para offffff paraya bak.

Ahhh matematik ahh.

Ahahahaaa

Bunlar onlardan da değil. Çarpmadan paraya bak diyenlerden :)
Su akar yolunu bulur..

Kurum Kapatmak 13 Tem 2021 22:29 #7

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Cemil.54 yazan:
Bence de kurumlar mantar gibi çoğaldı. Eee devletten bu denli rahat bi şekilde keş para alan başka bir sektor varmi ki? Bence yok.

Hacı senin beyin mavi ekran vermiş

Keş para falan.. Galericiyle horoz dövüşçüsü arasında mutant bişey olmuşun..
yorma kendini fazla
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80

Kurum Kapatmak 17 Tem 2021 21:23 #8

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Üç madde daha ekleyeyim o zaman :)
1) Cemil.54 gibi cahil cühala ve hasbel kader diploma sahibi olmuş vasıfsız insanlarla muhattap olmayalı 4 ay oldu çok şükür.. Hayatımı paylaşabileceğim insanlara kendim karar verebiliyorum artık.
2) Şu forum sitesine gecenin bir yarısı girip yeni bir haber var mı endişesi taşımayalı da bir o kadar zaman oldu.
3) Tahmin etmediğim sorunlar yaşıyorum mesela iş ararken, 15 yıllık tecrübesi varmış deneyimli adam demiyorlar. İl değiştirmeme rağmen “yeni bir kurum açabilir, öğrencimizi çalabilir” şeklinde garip bir algı var. İnsanların canı epeyce yanmış sanırım..
“Deneyim” diye sunduğunuz şey, “potansiyel tehlike” olarak görülebiliyor..
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye
Sistem Kunena Forum