Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Yorumsuz..

Yorumsuz.. 22 Oca 2022 10:27 #1

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Ayşe Yılmaz

Arkadaslar calistigim kurum, asgari ucreti kabul etmek zorunda oldugumu, kabul etmessem isten cikarmayacagini, yada 1 sene baska yerde calisamayacagimi soyledi.. boyle haklari varmi neler yapabilirim yardimci olurmusunuz.

- Sende o zaman her sabah işe geç gel bir bahane uydurup, derslere zamanında girme geç gir erken çık. Velileri sinirlendir ilgisiz davran verimsiz çalış. İş arkadaşları ile aranı boz huzursuzluk yarat paşa paşa yola gelirler. Bana öyle birşey dese çevremi toplar kurumu basarim çevre önemli. Buluyorlar garibanlari eziyorlar zalim kapitalizmin zalim patronlari

- Hatice Pektaş Kaya yoksa Bugatti leri satıp BMW ye mi binecekler???? Allah'ım bunlar nasıl acılar öğretmene de yaşat ????????
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking

Yorumsuz.. 22 Oca 2022 12:14 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
#RehabilitasyonaSahipÇık
Bunu Facebook da bir sözde öğretmen, kurum sahibine yazıyor. Birileri alanı bu hale getirdi. Birileri alkış tuttu. Mutlu musunuz? @tcmeb t.co/cyGQTCmoHD

Bir öğretmen!!! Facebook da, bir kurum sahibini kafasına sıkmak ile tehdit ediyor.
Bunu açıkca yazıyor.

Çok fazla ilginç bir durum. Çok yazık. Çok üzücü.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, waramiral

Yorumsuz.. 22 Oca 2022 13:03 #3

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Sayın Fahrettin, Sayın Tartanç hocam, içimizde hem kurucular hem de öğretmenler arasında maalesef haddini bilmeyen, ağzından çıkanı duymayan, sürekli gerginlik yaratmaya çalışan tipler olduğu gibi ortalığı karıştırmaya çalışan kuzu postu giyinmiş kurtlarda var. Ben şahsen bu tür söylemlerin altına gerekeni dilim döndüğünce yazmaya çalışıyorum. Kurum sahibi yada öğretmen olması benim için önemli değil. Yine bu forumda "Cimere yazalım" başlığı altında bir kurucunun emekli bir öğretmen için yazdıklarını okumuşsunuzdur. Yazdığı yazıda açık açık "nasıl mobbing uygularım da hoca kendi isteğiyle istifa eder" diye bizlere sormuş. İnanılır gibi değil.
Evet ekonomik koşullar hem işveren hem de çalışanlar için kötü bu durum psikolojileri etkiliyor fakat sağduyu kaybolursa kontrol kaybolur. İşler daha da çığrından çıkar. Patron yada eğitimci fark etmez haksız olana, tehditler savurana herkes tepkisini belli etmeli diye düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem, waramiral

Yorumsuz.. 23 Oca 2022 00:14 #4

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Dostum sen okuduğunu anlama özürlüsü müsün ? O yazıyı yazan benim ben kimseye “nasıl mobing uygularımda işten kendi isteğiyle istifa eder “ diye birşey sormadım. Ben sadece şimdiye kadar hiçbir öğretmeni işten çıkarmadığım için bu gibi sıkıntılı durumda öğretmeni nasıl işten çıkarabilirim diye sormuştum. İstifa etmesi şart değildi yani ben kurumdaki huzuru bozduğu için çalışanımı işten çıkartmak istiyorum ve bu da benim en doğal hakkım bunu daha önce deneyimlemediğim için de buraya yazmıştım

Yorumsuz.. 23 Oca 2022 01:19 #5

• scayking
  • scayking Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 265
  • Teşekkür Sayısı: 233
  • Başarı: 3
Arkadaşım, yaşça büyük birisinden bir öğretmenden bahsederken seçtiğin kelimelere dikkat et. "Anlama özürlü" ifadesi de çok yakışiksız en azında özel çocuklara özel eğitim hizmeti veren bir kurum sahibinin ağzına yakışmiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

Yorumsuz.. 23 Oca 2022 11:24 #6

• waramiral
  • waramiral Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 516
  • Teşekkür Sayısı: 297
  • Başarı: -9
Ne olursa olsun en kutsal mesleklerden olan öğretmenlik ile ilgili yazarken biraz daha dikkatli olmalıyız. Ben de öğretmenim. Bunu her konusu açıldığında vurguluyor ve düşüncelerimi belirtiyorum.

Fakat öğretmenlik mesleğinin adı altına sığınıp insanlık dışı konuşmalar yazışmalar yapandan bırakın öğretmeni, insan bile olamaz. Bu insancıklar da zaten sektorumuzde olmasın mümkünse.
Okuduğu bölüm veya kademesi ne olursa olsun kurum sahipliği statüsü olan birine de bir öğretmene hararet etme hakkı verilemez.
'Özürlü ' kelimesi bir küfürdür. İnsan için kullanılması da doğru değildir. Hatadan dönene ne mutlu.
Saygilar
Son Düzenleme: 23 Oca 2022 11:25 yazan waramiral.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: scayking, fahrettin75
Sayfa oluşturma zamanı: 0.298 saniye
Sistem Kunena Forum