Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Ram lar!!!!!

Ram lar!!!!! 04 May 2022 08:38 #9

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Ramlar krallık derebeyligi doğru tamamda kaç tane kurum çocuğu gerçekten değerlendirip kaba değerlendirmesini alıp çocuğun ihtiyaçlarına göre çalışıp modül veriyor. Hep ramlarin saçma kazanımlar verildiği söylenirdi şimdiki yeni raporlarda modül veriliyor kazanımi sen sec diyor ama seçerken cocugun kaba değerlendirmesini al. Ama yok sisteme atarken modülden istediğin kazanımı seçebiliyorsunuz. Değerlendirmeye gidincede çocuğun yapabilecegi kazanımlar seçilmiş hepsini yapabiliyor ee doğal olarak rapor iptal. Lütfen kurum sahipleri işten anlayan kişilerle çalışın sizin için oncelik sadece derse girip imza atan personel olmasın çoğu kurumda pktyi öğretmen hazırlanıyor yardımcı personel hazırlıyor
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Ram lar!!!!! 10 May 2022 09:34 #10

• muhammet
  • muhammet Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 65
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 1
öncelikle merhaba KİTAP.

Ram lar!!!!! 10 May 2022 09:42 #11

• muhammet
  • Kıdemli Uye
Arkadaşlar selam;
özel eğitimde öneri ve çözümleri ile beraber bir forum açılsa ve burada herkes gördüğü problemleri ve tabi kendine göre veya çevresel olarak da bir çözüm geliştirse ve donra biz bunu bir rapor yaparsak. her kes kendi ilindeki rama hastaneye milli eğitime sunarsa ve daha sonra bunu daha da geliştirip dernekler bazında en üste sunarsak. bir sonuç alır mıyız? hani çok büyük bir beklenti oluşmasın ama en az bir ses verebiliriz. belki de bazı şeyleri değiştirebiliriz. basın çok önemli basına verilebilir mesela. ama önce bir beyin jimnastiği diyorum.

Ram lar!!!!! 10 May 2022 12:37 #12

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Başka başlık açmak istemedim.
Yaşadığım saçmalıklardan bir demet.
1- Ram çocuğun gitmediği aylar için kurumdan imzalı kağıt ister. Konunun kurumla ilgisi nedir?
2- 10 dk. Değerlendirme yapar.
3-Portfolyo dosyası ister. Dosyadan sadece bir kağıt alır. Bir top A4 israf olur.
4-Bir Ram müdürünün bir kuruma ortak olduğu söylentileri almış başını gitmiş.
5-Devlette çalışan alt özel sınıf öğretmenlerinin bazıları çocukları üzerinden rant peşindedir.
6- Kimi yerlerde ahlak savunuculuğu yapan biri, zamanında birileri anlaşıp ayda 1500 liraya, uçana kaçana yazıyor.
7-Kimi 3 5 yapıyor. Kimi 6 yı 8.
8-Kimi ekonomik sorunlardan boğulurken kimi kurumlar alıyor.
9-Artık yapılan işlerden çok yorulduk.
Doğru dursak da sanki eğriye pek bişi olmuyor gibi.
Yorulduk.
Maddi ve manevi.
Son Düzenleme: 10 May 2022 13:21 yazan tartanc.

Ram lar!!!!! 10 May 2022 21:55 #13

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3652
  • Teşekkür Sayısı: 2866
  • Başarı: 54
Kurulumuz, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini içeren çalışma raporunu Sayın Cumhurbaşkanımıza arz etmiştir.
TCCB Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu
Son Düzenleme: 10 May 2022 21:57 yazan tartanc.

Ram lar!!!!! 12 May 2022 13:29 #14

• muhammet
  • Kıdemli Uye
bu kurulun fonksiyonu nedir? sunmuş oldukları sorun ve çözüm önerileri nelerdir? bu rapor a ulaşma durumu nedir?

Ram lar!!!!! 12 May 2022 14:36 #15

• muhammet
  • Kıdemli Uye
Sorunlar:
1. RAM' larda bireye destek eğitim raporu kararı verilirken keyfi uygulamalar, üstenci bakış açısı, önyargılar, kurumlardan nefret etmeler.
2.MEB'in Rehabilitasyon merkezlerine olumsuz bakış açısı ve Özel Eğitime sadece PARA olarak bakması.
3.Devletin, Özel eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören bireylere yönelik eşit (herkese ayda 8 bireysel ve aynı ücret politikası) ama adil olmayan ücretlendirme politikası.
4. Devletin, engelli bireyleri kendi sırtında bir kambur olarak görme anlayışı ve buna mukabil Rehabilitasyon merkezlerine uyguladığı aşırı kontrol (mobbing) ve aynı zamanda rencide edici davranış biçimi. yine bu minvalde halen kurumlara yönelik bir ücretlendirme standartının olmayışı ucuz hizmet sunumu.
5. Eğitimin kalitesine yönelik, sosyal ve toplumsal aktiviteleri geliştirici adımların atılmayışı ve mevcut düşünce ile de öğrencileri bireysel sınıf ve kuruma kapatma sonucunu doğurması.
6. Özel eğitimden bir haber yöneticilerin, masa başında, bilim ve gerçeklikten uzak, dayatmacı uygulamaları ve kurumlara olumsuz yansımaları sonucunda eğitim ve öğretim kalitesini düşürmesi.
7. servislere yönelik bir çözüm bulunmayışı ve kurumlara getirdiği maddi yük.

Ram lar!!!!! 18 May 2022 19:56 #16

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
tartanc yazan:
Başka başlık açmak istemedim.
Yaşadığım saçmalıklardan bir demet.
1- Ram çocuğun gitmediği aylar için kurumdan imzalı kağıt ister. Konunun kurumla ilgisi nedir?
2- 10 dk. Değerlendirme yapar.
3-Portfolyo dosyası ister. Dosyadan sadece bir kağıt alır. Bir top A4 israf olur.
4-Bir Ram müdürünün bir kuruma ortak olduğu söylentileri almış başını gitmiş.
5-Devlette çalışan alt özel sınıf öğretmenlerinin bazıları çocukları üzerinden rant peşindedir.
6- Kimi yerlerde ahlak savunuculuğu yapan biri, zamanında birileri anlaşıp ayda 1500 liraya, uçana kaçana yazıyor.
7-Kimi 3 5 yapıyor. Kimi 6 yı 8.
8-Kimi ekonomik sorunlardan boğulurken kimi kurumlar alıyor.
9-Artık yapılan işlerden çok yorulduk.
Doğru dursak da sanki eğriye pek bişi olmuyor gibi.
Yorulduk.
Maddi ve manevi.

Bence toprağa bas hocam. Gerginlik bir yere kadar. Öğrenciyi taşı, veliyi taşı, personeli taşı, devleti taşı.. bakmışsın bi kalp krizi, arada sırada yağan yağmurdan başka ziyaretçin olmayacak. Relax sal gitsin..
Su akar yolunu bulur..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, rassmuss
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.302 saniye
Sistem Kunena Forum