Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: BU SENSİN

BU SENSİN 02 Tem 2022 14:23 #1

• fahrettin75
  • fahrettin75 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 527
  • Teşekkür Sayısı: 161
  • Başarı: -54
Bu kadar nasıl hesap bilmeyen, basiretsiz insan nasıl aynı sektörde toplanmış anlamış değilim.

Oku özel eğitim öğrencilerimize anlatır gibi anlatıyorum hak vermiyorsan ondan sonra istediğini söyle.

Yıl başı asgari ücret 2.825 den 5.500. artış kaç? % 100

Yıl başında aldığın %35, yaptığın %100

35 den 100 çıkar mı? Bu hesabı yapabilecek kadar akıl yetilerine sahip misin?

Çünkü Devlet demiş ki; Bu sektörü işleten değerli zatlar eğer yukarıdaki hesabı dahi yapamıyorsa, bu oluşumun içinde olmasınlar.

Sen ne yapıyorsun bu hesabı yapmak yerine, yok dernek ti yok federasyondu yok STK lar uğraşsındı.

Kardeşim yukarıdaki hesabı kasaya geldiğinde onlar mı ödüyor? nasıl bir ka fa yapın var. Kardan zarar diye birşey var evet. ama ZARARDAN ZARAR diye birşey olur mu?

Bu yazıyı okuyabilecek kadar, ama anlayamayacak kadar alzaymır kurucular gördüm de, cebinde para kalmadığı halde NOLUYOR YAHU Bİ YERDE BİR SORUN VAR BEN BU YAKITI NEDEN ALAMIYORUM diye kendine sormayaktan aciz bir canlı görmemiştim bugüne kadar.

Kim mi o canlı, sensin.

Dediler ne iş yaparsın? Dedin, param var sadece. Dediler al sana öğretmenlerle dolu bir kurumu yönet, mebe de bağlı saygınlığı da var. En eskiden karlı idi, sonra karı azaldı, kafa kafaya geldi, her ay eksideydin, en son ki asgari ücret artışları ile her ay yüklü miktarda içeri giriyorsun.

Her ay o koltukta bir maaş karşılığında bile otururdum dediğin yer, her ay yüklü bir zarara sokuyor seni.

Peki sen ne yapıyorsun, öyle bir yapıştın koltuğa sanki dünyada bundan başka yapacak bir iş yok. ne gerekiyorsa yapıyorsun. Koltuğu yaksalar üzerinde yanarsın kalkmazsın. İşi sevdiğinden değil, yapıştığından!

Diyelim ki seni temsil eden birileri var. Ve ben sana artış yapacağım.
Kaç kişisiniz 4.300*30.000 zam yapsam=129.000.000
peki temsil eden kişiye her ay 5.000.000 versem?
129-5=124.000 000 kasamda kalır.
Sen kapandığında ne olur. Öğrencilerin nereye gider? Seans ücretleri ne olur?

Onun orasını da sen bul kardeş!!!
Su akar yolunu bulur..
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.363 saniye
Sistem Kunena Forum