Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Zam!

Zam! 14 Oca 2023 23:50 #105

• zeigarniketkisi
  • zeigarniketkisi Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 51
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 0
MEFUTU yazan:
Ayrıca bizi tüccar olmakla suçlayan vatandaşlar ve eğitimi ticarete çevirdiğimizden dem vuran vatandaşlar . Bu ticaretten hakkınızı aldığınızı düşündüğünüz sürece sus pus oluyorsunuz , bu sizi ne yapıyor peki ?

Senin yaptığın ticaret beni ilgilendirmez, ben yaptığım işin hakkını istiyorum.
Sen istersen milyonlar kazan, Allah daha çok versin.
Ama kurum ticaretten kazanıp çalışanına da köle gibi davranıyorsa, onu 3 kuruşa talim ettiriyorsa el insaf yani.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Zam! 14 Oca 2023 23:53 #106

• zeigarniketkisi
  • Kıdemli Uye
MEFUTU yazan:
Bu kurumlar birilerinin bağışları ile kurulmadığına göre , sermaye riske ederek bu işi yapıyorsak , evet bu kurumlar birer ticarethanedir ve biz kurum sahipleri de tüccarız. Ticareti , ticarethaneyi veya tüccarı , aşağılık , iğrenç , kötü bir şey olarak göstermek için yapılan algı yaratma çabası , akıl tutulmasıdır. Ben bir tek bu sektörde çalışanın, sektörü kendi isteklerine göre dizayn etme çabasını gördüm. Şartlar hoşunuza gitmiyorsa , yaptığınız iş ağır geliyorsa , kazancınızı az buluyorsanız , gidip başka sektörde çalışabilirsiniz. Daha 2022 senesinin başında devlet asgari ücrete %50 zam yaptı , kurumlara %35 zam yapıldı , bir kişide gelip size yapılan oranda zam istiyorum demedi , şimdi devlet kurumlara %5 fazla zam yaptı diye yer yerinden oynuyor. Bu en hafif tabir ile iki yüzlülüktür.

Biraz kelime oyunları yaparak seviyeyi yükseltmeye çalışmışsınız ama zaten kendinizi bilen birisiniz. Çok da fazla üzerine düşmemek lazım.
Cebiniz para görünce böyle eke eke konuşmak ne hoş.
Ticarethanenizde size başarılar (!) dilerim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Zam! 17 Oca 2023 17:36 #107

• MEFUTU
  • MEFUTU Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 32
Size yüksek maaş verdikten sonra bizim yaptığımız ticarette sorun yok yani , anlıyoruz ki herkes cebini düşünüyor. Neyse siz ve türevleriniz çok geldi gitti buraya , vakit kaybısınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dönmez

Zam! 19 Oca 2023 22:44 #108

• zeigarniketkisi
  • Kıdemli Uye
MEFUTU yazan:
Size yüksek maaş verdikten sonra bizim yaptığımız ticarette sorun yok yani , anlıyoruz ki herkes cebini düşünüyor. Neyse siz ve türevleriniz çok geldi gitti buraya , vakit kaybısınız.

Kayda alınacak bir cümleniz yok. :)
İşinize gelmeyince lagaluga yapıyorsunuz sadece.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye
Sistem Kunena Forum