Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Zam!

Zam! 18 Kas 2022 12:37 #1

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Yakında forumda zam ile ilgili bir sürü şey yazarız. Bu sefer ben başlayayım.

Senelerden beridir dernekler, federasyon sürekli bürokratlara ve siyasilere dosya vermiştir. Sunun yapmıştır.
Fakat geldiğimiz nokta özellikle büyükşehirlerde pek çok kurumda ağırlaşan borç yükü altında ezilme var. Devretme var. Hatta kapanma var.

Ne olacak bu gidiş?

Sektörde birbirini tanıyan ve bir STK ya üye olan 300 kişi olsaydı toplamda. Çok daha etkili olabilirdi. Şimdi 3300 kurum var. Yarısından fazlası üye değil. Bir kısmının hiç bir şey umurunda değil. Yolunu bulmuş gidiyor. Eğitimciler de o yoldan gidiyor işin ilginci.

Şimdi zam için yine kapı kapı dolaşılacak, ona buna teşekkür edilecek, fotoğraflar paylaşılacak.

Peki sonuç?
Bakanımızın STK lar ile yapmış olduğu toplantıdan sonra bir gelişme var mı?
Kurs ne oldu? Hani Bakan bey demişti?

Ya Ram lar öğrenciyi görmeden raporlar kesiliyor artık.

Seçimler varken 70.000 kişinin emek vermiş olduğu sektörü bakanlıklar görmezden geliyor.
Umurlarında değiliz anlaşılan.

Şimdi hemen bir şey yapmalı. Yeni bir yol açmalı. Bir yol bulmalı.
Yoksa artık onunla görüşmenizden bununla görüşmelerinizden kelime anlamı bıktıkkkkkkkkkkkk.
Son Düzenleme: 18 Kas 2022 20:04 yazan tartanc.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: selim80, türkiyem

Zam! 23 Kas 2022 12:13 #2

• selim80
  • selim80 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 106
  • Teşekkür Sayısı: 66
  • Başarı: 1
sayın tartanç
herkes o kadar umudunu kesmiş ki,kimse bir şey yazmak istemiyor.bu konu daha önceki yıllarda çok konuşulur, çok yazılırdı.
her yıl aynı şeyleri yaşamaktan herkes bıktı herhalde.
her zam döneminde herkes kahinlik yapmaktan bıktı.
her yıl aynı teraneyi konuşuyoruz.iyi bir artıştan sonra,mutlaka bir standarda oturtulmalı diyoruz.yine yok yine yok.
bu konuda dernekleri suçlamıyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, türkiyem

Zam! 23 Kas 2022 14:37 #3

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Her ne kadar TUİK %85 enflasyon açıklasa da hepimiz bize yansıyan enflasyonun %150 civarında olduğunun farkındayız. Ne çare ki devlet bize resmi enflasyon kadar dahi artışı layık görmüyor. Son 15 senede yapılan artışların büyük çoğunluğu enflasyonun hep altında kaldı.

Bu yıl farklı olacağına dair hiç bir emare yok. Seçim yılında olsak bile sanıyorum biz öncelikli kitleler içerisinde değiliz.

Bir takım arkadaşlarımız çözümün kotada, seans sayısının arttırılmasında falan olduğunu düşünüyor. Bizim asıl derdimiz birim fiyatlarımızın giderlere göre çok düşük kalması. Gelirimiz artmıyor, giderleri kısabileceğimiz de bir alan yok. Öğretmen maaşları neredeyse asgari ücret seviyesine indi.

Evet, insanlar gerçekten aynı konuları konuşup durmaktan bıktı. 30 yıldır bu sektördeyim, çok kriz gördük geçirdik ama bu kadar kötü zamanlar yaşadığımızı hiç ama hiç hatırlamıyorum. MEB gelip kurumu devralmak istese bir an dahi tereddüt duymam, bırakır giderim.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, selim80, ozal24 ve bu kullanıcının diğerlerinden 2 teşekkürü var

Zam! 23 Kas 2022 20:45 #4

• Fzt. Atak
  • Fzt. Atak Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 34
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: 0
Verilen ücretin belli bir kat sayiya bağlanması lazım. Her sene, bu sene ücret ne olacak diye düşünmek , önünü görememek ,planlama yapamamak çok yıpratıcı oluyor.
Geri kalan seans artışları , kota vs bunlar sonraki işler olmalı.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, selim80, türkiyem

Zam! 24 Kas 2022 11:11 #5

• memolix
  • memolix Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 80
  • Teşekkür Sayısı: 24
  • Başarı: -1
Yılllardır ne zaman yılbaşı gelse aynı sıkıntıyla karşılaşıyoruz. Yıllardır dilenci gibi il başkanlarının kapılarında, meclis kapılarında gezmekten bıktık. En önemli gider kalemimiz işçilik giderleri olduğu için bağlayın şu işi asgari ücretle ilgili bir orana herkes işine baksın. İşi gücü bıraktık bu sene ne olacak diye kara kara düşünüyoruz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, selim80

Zam! 24 Kas 2022 12:40 #6

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Sahipsiz kaldık gerçekten de sektör sahipsiz.. ücretlerin belirli bir kat sayıya bağlanması , kota ve seans artışları konusunda bir düzenleme gelmez ise sektör her zaman aynı çileyi çekecek maalesef.. seçim yılında bunlar çözülmezse mevcut yöneticiler bizlerin sorunlarını asla çözmez diye düşünüyorum... zam konusunda gerçekten de yorum yapmak bile istemiyoruz
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

Zam! 05 Ara 2022 22:40 #7

• dfn
  • dfn Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 112
  • Teşekkür Sayısı: 19
Huc kimsede ses yok ne olacak bu gidisat herkes benim gibi kapatmayimj dusunur oldu bu yil fazlasi ile sessizlik hakim stklarda da ses yok gorusme yok yorum yok kimsede peki ne olacak ????

Zam! 06 Ara 2022 00:12 #8

• türkiyem
  • türkiyem Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 813
  • Teşekkür Sayısı: 239
Valla hocam verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı hiçbir adım atılmıyor , bizlerle ilgilli olumlu gelişmeler mi varda biz bilmiyoruz :! Bu sessizlik seçimi mi bekliyor yada yüzde 70-80 lik bir orandan mı emin :!
Sayfa oluşturma zamanı: 0.522 saniye
Sistem Kunena Forum