Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.

BAŞLIK: Özel ders ücreti ile ilgili

Özel ders ücreti ile ilgili 27 Ara 2022 15:10 #1

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Merhaba arkadaşlar; bir velimiz geldi bizim kurumdan 3 bireysel seans aldı, 750 lira ödedi gitti. Sonra maddi durumu yetersiz olduğu için gelemeyeceğini söyledi, öğrenci kayıtlı öğrencimiz değildir. Bu veli daha sonra yardım almak amaçlı kaymakamlığa gidiyor durumdan bahsediyor, kaymakamlıkta soruşturma başlatıyor. Şuan iki tane müdür gelmiş konuyu araştırıyorlar; ve müdür arkadaşlar savunmamı alırken şey istiyorlar;kayıtlı olmayanan özel öğrenciye özel ders verebileceğimize dair resmi yönetmelikte maddr falan istiyorlar. Bu durumda ne gibi bir yazı verebilirim gelen arkadaşlara, konuyla bilgisi olan varsa yardımcı olabilir misiniz acaba.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Özel ders ücreti ile ilgili 27 Ara 2022 17:53 #2

• manager1
  • Altın Uye
Bu konuyu yukarda tutalım arkadaşlar gelen yardım cevaplarına göre savunmmama ekleme yapacağımm.

Özel ders ücreti ile ilgili 27 Ara 2022 22:14 #3

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Çocuğun resmi tanısı varsa, o tanıya iliskin destek egitim programiniz varsa ve verdiğiniz eğitimleri faturalandirdiysaniz sorun olmaz. Tanıya uygun program yoksa, veli istegi ile ucretli bireysel degerlendirme yapıldı diyebilirsiniz. Ama mutlaka faturanız olsun

Bakanlık için ölçüt onayli destek egitim programınızın olması ve hizmet alacak kişilerin ilgili destek eğitimden yararlanması için tanisinin olmasıdır. Biz her öğrenciyi mebbise kaybedeceğiz diye bir durum yok. Normalde ogr3nci kayit/kütük defteri olurdu eskiden. Mebbis ten sonra pek ihtiyaç kalmadı.
Son Düzenleme: 27 Ara 2022 22:21 yazan gezenti.

Özel ders ücreti ile ilgili 27 Ara 2022 23:49 #4

• manager1
  • Altın Uye
Öğrencinin henüz tanısı yok, 5 yaşında henüz konuşamayan bir çocuktu; dil ve konuşma alanında ders vermişiz ve kurumumuzda dil ve konuşma programı da var, Soruşturma için gelen arkadaşlarda ortada bir şikayet yok zaten ama siz kayıtlı olmayan bir öğrenciye ücreti mukabilinde de olsa özel ders verme yetkiniz var mı diyor varsa da yönetmeliğin neresinde yazıyor diyor. E baktığımız zaman bizim kurumlarımızın hepsinde özel ders verme durumu var zaten ama bunun mevzuatta yönetmelikteki yeri nedir bilmiyorum, böyle de garip bir durumla da karşılaştık malesef bugün, her an bir tuhaflıkla karşı karşıya kalmaktan sıkıldık valla artık. Biz veliye bir yazı yazdık verdik ' bu isimli öğrenci kurumumuzdan bireysel dil eğitimi almaktadır' diye bu yazıyla kaymakamlığa gidip eğitim almak istiyorum maddi durumumu yeterli değil destek olabilir misiniz diye sorabilirsiniz dedik. Kadında verdiğimiz yazıyla kaymakamlığa gidiyor çocuğumun dil eğitimi alması için bana yardımcı olabilir misiniz diye, sonrada konu buraya geliyor :))

Özel ders ücreti ile ilgili 28 Ara 2022 01:01 #5

• gezenti
  • gezenti Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 236
  • Teşekkür Sayısı: 160
  • Başarı: 0
Bence bakanlığa sorsunlar ???? bildiğim kadarı ile yönetmelikte bir açıklama yok.

Siz fatura duzenlediyseniz sorun olmaz. Olay bu ay içindeyse faturanızı düzenleyin. Egitim değil dil konuşma değerlendirmesi yapıldı denebilir. Ücret aldığınızı kabul ettiyseniz ve fatura yoksa olay başka boyutlara döner diye düşünüyorum

Özel ders ücreti ile ilgili 28 Ara 2022 10:06 #6

• psycho01
  • psycho01 Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 90
  • Teşekkür Sayısı: 78
  • Başarı: 3
Minarenin kılıfını hazırlamayı unutmuşsunuz… Veli kaymakama değil, sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Siz kendi kendinizi ihbar etmişsiniz. 5 yaşında konuşamıyor olmak, dil konuşma terapistinin müdahale alanına girdiği anlamına gelmez. Tanılanmamış bir çocuğa müdahale etmek, tanı koymak, özel ders vermek bu kurumların yetki alanında değildir. Otizmli her çocuğa kurumlar tarafından zorla dil konuşma terapisti dayatılıyor, İhtiyacı olana olmayana ergoterapist pazarlanıyor. Garip garip testler, sülükle tedaviler, hacamat seansları satılıyor.
Ne meslek etiği kaldı ne vicdan. Bataklık..

Özel ders ücreti ile ilgili 28 Ara 2022 15:02 #7

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Yaptığınız şey mevzuata ve yönetmeliğe aykırı bir durum ne yazık ki.
Eskiden doktor görüşü veya hastane raporuna istinaden özel ders verilebiliyordu. MEB'in mevzuatı neticesinde verilemez oldu.

Siz değil çocuğa eğitim vermek, kapıdan içeri alıp değerlendirme bile yapamazsınız. Çünkü mevzuat gereki özel eğitim değerlendirmelerini RAM'lar dışında hiç kimse yapamaz.

Dua edin de size yüklüce bir ceza kesmesinler. Yanlış hatırlamıyorsam 3 asgari ücret kadar cezası var. Yani 30 bin lirayı bulur.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Sayfa oluşturma zamanı: 0.312 saniye
Sistem Kunena Forum