Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Forum kuralları dahilinde bulunan her konuda yazışabilirsiniz.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Şubat ayı personele tam maaş

Şubat ayı personele tam maaş 13 Şub 2023 10:17 #1

• Laxper
  • Laxper Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -3
Merhaba arkadaşlar şubat ayı için personele tam maaş mı vereceksiniz ? Depremden etkilenen şehirler için sordum. Ben gaziantepdeyim
Son Düzenleme: 13 Şub 2023 10:18 yazan Laxper.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Şubat ayı personele tam maaş 13 Şub 2023 11:16 #2

• manager1
  • manager1 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 219
  • Teşekkür Sayısı: 20
  • Başarı: 1
Kesinlikle tam maaş verilmedi gerekiyor bence buraya yazmaya gerek bile yoktu. Sonuçta büyük bir afetle karşı karşıyayız ve bu durumda kurumlarımız küçük hesapları asla yapmamalı. Bölgedeki çalışanlarımız zaten yeterince mağdur olmuştur birde böyle bir durumla karşılaşmaları hiç hoş olmaz ve bunun kurumada zaten sadece zararı dokunur.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Iyimserim

Şubat ayı personele tam maaş 14 Şub 2023 13:14 #3

• Empati21
  • Empati21 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 74
  • Teşekkür Sayısı: 32
  • Başarı: -1
Kurumum hasarlı olduğu için kapatılmış ve çalışamaz durumda. 300 bin maaş 60 bin sgk ödeyebilecek durumumuz yok. Kimine göre küçük hesaplar ama bize göre çok büyük ve altından kalkamayacağız bir meblağ. Önceki ödeneklere göre bir ödeme yapılırsa maaş ödemesini ve primleri eksiksiz bir şekilde yapabiliriz fakat ödenek alamayan bir kurum 300 - 350 bin gibi rakamları asla ödeyemez. Bunu yapabilecek tek bir Kurumun olduğunu düşünmüyorum. Kaç yıldır mevcut politikalarla havanda su dövüyorduk zaten. Ne birikim var ne de başka birşey. Öğretmen de işveren de kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Hem çalışan hem kurum sahibiyim. Çalışan olarak geçimimi nasıl yapacağım diye düşünüyorum işveren olarak da nasıl ödeme yapabileceğimi ne olacağımızı düşünüyorum. Cevap bulamıyorum...
Son Düzenleme: 14 Şub 2023 17:15 yazan Empati21.

Şubat ayı personele tam maaş 14 Şub 2023 19:40 #4

• Laxper
  • Laxper Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 61
  • Teşekkür Sayısı: 6
  • Başarı: -3
Biz ilerde personelimle davalık olmamak için bu ayı tam vereceğiz baktık 2. Ay da uzuyor o zaman işsizlik maaşına baş vuracağız.Maalsef krediye bulaşıp ödeyeceğiz. Telafilerle bir şekilde kapatacağız krediyi. Yoksa ilerde 15 çalışan hepsi bir aylık maaş için dava açsa kurumu satsam avukat ücretlerni ödeyemem.
Son Düzenleme: 14 Şub 2023 19:41 yazan Laxper.

Şubat ayı personele tam maaş 14 Şub 2023 21:41 #5

• azad72
  • azad72 Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 77
  • Teşekkür Sayısı: 13
  • Başarı: -1
Pandemi döneminde bütün kurumlar kapaliydi kimse kimseye destek olamazdı ama şimdi en fazla %15-20si kapalıdır ki zaten bunlardan bazıları ya illerdeki göçten ya da yıkılmış olma ihtimaline karşı kapanacaktır gönül ister hiç kimse zarar görmesin devletinde bu kurumlara herhangi bir destek vereceğini sanmıyorum kapalı kurumlar bu ay Ocak odenigini alacaklar kimse kimseyi mağdur etmesin ama bir sonraki ay afet bolgesinde olmayan kurumlar odeniginin %1-2 sini diğer kurumlara bağıs yapabilir

Şubat ayı personele tam maaş 16 Şub 2023 00:32 #6

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
Çalışmış oldugum kurum afet bolgesinde ve kurumda
hasarimiz yok cok sukur ama kurum sahibi bu ay kapalı olduğu için ödeme yapamayacağını sadece kendisi değil ildeki diğer kurumların da böyle ortak karar aldiklarini söyledi.Bizler çoluk çocuk Ocak ayın sonunda aldığımız ücretle martin sonuna kadar ne yiyip ne icecegiz bilemiyorum.Subat ayinda zamli odenek yatmasina ragmen,odeme yapamiyorlarmis.Federasyon zam,servis konusu,kurslar vs..için bakanlikla görüşüyor neden ogretmenin mağdur olmaması icin girişimde bulunmak yerine üyelerine odeme yapmalarını söylemiyor.Bakin ucretli ogretmen ve usta ogreticilere bile odeme yapacağını açıklayan bir bakanlik var..Kurumlar ve federasyon böyle bir durumda öğretmenleri icin bakanlikla görüşüp destek istemeyecek yada destek olmayacak da ne zaman olacaklar soruyorum.
Son Düzenleme: 16 Şub 2023 00:33 yazan Iyimserim.

Şubat ayı personele tam maaş 16 Şub 2023 11:29 #7

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
11 İlde KÇÖ başlıyormuş.

Şubat ayı personele tam maaş 16 Şub 2023 12:36 #8

• Iyimserim
  • Iyimserim Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 54
  • Teşekkür Sayısı: 12
  • Başarı: 0
tartanc yazan:
11 İlde KÇÖ başlıyormuş.
.Allah devletimize zeval vermesin kimsenin başına da böyle bir felaket bir daha hiç gelmesin insalalh Maaşların asgariden gösterildiği bir sistemde personellerin eline ne geçerse artık o zaman sukur diyelim
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye
Sistem Kunena Forum