Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: Rehabilitasyon Merkezlerine as

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 09:41 #1

• GunGelisim
  • GunGelisim Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Başarı: 0
ershanelerin kaldırılmasıyla ilgili düzenlemeden rehabilitasyon merkezlerini ilgilendiren önemli değişiklik yapıldı.Çıkan yönetmeliğin Madde 7 .“ç)fıkrasına göre ; Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri bahçesi bulunan ve müstakil binalarda, diğer kurumlar ise bütün birimleri aynı binanın birbirine bitişik daire veya bitişik alt ve üst katlarında ya da bitişik binaların birbirine bağlantılı aynı katlarında yahut aynı bahçe içerisinde tamamı kuruma ait binalarda olması gerekir.” yazıyor.

kaynak

www.kocael...ulugu.html
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 12:22 #2

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
yönetmelik maddesinde bir eksiklik var. meb'e önerilen, bahçe büyüklüğünün kurum kontenjanıyla orantılı olmasıydı. öğrenci başına ortalama 5 metrekareydi sanırım. bazı mekruh binalar var 4 katlı,müstakil, muayyer ve de bahçesi var ama bahçe büyüklüğü toplam 50 metrekare civarında. bu olmaz. izmirde her yerde mantar gibi kreşler açılıyor. her birinin 3-4 dönüm bahçesi ve oyun alanları var. reh. merkezleri de böyle olmalı. şimdi bazı arkadaşlar çıkıp "biz haftada 2 seans destek eğt. veriyoruz" diyebilir. ama kurumlar doğal olarak gelirlerini arttırmak için yarı zamanlı/tam zamanlı öğrenci alıyor. ve gördüğüm çok kötü örnekler var. çocuklar kümese tıkılmış gibi, tam gün bir odada ya da küçücük bahçelerde. önemli bir konu olduğunu düşünüyorum bahçe meselesinin...

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 12:50 #3

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
Sayın Hüzün sizi iki yıldır takip ediyorum,hakikaten ben de neyi savunduğunuzu anlamadım.Kurum sahibimisin,çalışanmısın yoksa meb in bu site için görevlendirdiği bir kişimisin.

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 13:29 #4

• huzun
  • huzun Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 222
  • Teşekkür Sayısı: 76
  • Başarı: -8
başka bir tartışmada şu yanıtı yazmıştım:
yanıtlıyorum:
a) özel eğitim destek hizmeti de vermeye çalışan bir stk'nın yönetiminde yer alan kendi halinde biriyim.
b) bu sıfatımla ankara'da toplantılarda ve görüşmelerde bulunduğumda izlenimlerimi burada (bazen) paylaşıyorum.
c)kurum sahibi olacak kadar param yok, param olsa da bu koşullarda kurum sahibi olmam.
d)evet özel gereksinimli bireylerin normal gelişim gösteren akranlarıyla "anayasanın 42. maddesinde belirtildiği gibi" aynı haklardan yararlanması mücadelesi içindeyim ve tabi ki şu an uygulamada olan özel özel eğitim modeline tümden karşıyım.
e)sıkıntılardan zevk almak gibi bir sado-mazoşist ruh hali mi görüyorsunuz, fazla alıngansınız.
f)bu foruma bazen yeni gelişmeler var mı diye girer ve önemsediğim 2-3 kişinin yorumlarını okurum, onun dışında zaman geçirmem. sözü ettiğiniz kişi ve kişilerle lütfen aynı kefeye koymayın.
g)SON SÖZ: kim olduğumla değil, ne yazdığımla ilgilenin. selamlar,sevgiler...

sn. sabri bu soruyu eğer bahçe yorumumla ilgili yazıyorsan ve bu düşünceme karşı çıkıyorsan sana yazıklar olsun diyorum. başka bir şey demiyorum. sende mi kümesleri savunuyorsun????
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sabri

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 13:42 #5

• SerdarEGER
  • SerdarEGER Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 95
  • Teşekkür Sayısı: 36
  • Başarı: -1
Sn Hüzün hızınızı kesmek istemem ama kümes derken? Kurumlara ruhsatı tarım il müdürlüğü mü veriyor?Standartlar yönergesi diye bir şey var Mem'den gelip bakıyorlar uygun görürlerse ruhsatı veriyorlar.Kümes olup ruhsat alan kurum varsa buyrun isim paylaşın bizde bilelim. Şimdi öyle bir şey diyorsunuz ki sanki özel eğitimler merdiven altı izbe kimin girdiği çıktığı belli olmayan sağlıksız beter yerler yani bilmeden sizin yorumunuzu okuyan birisi bu sonucu çıkarır.Bağcıyı döveceksiniz bunu anladık da bari döverken bide sövmeyin lütfen
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 13:58 #6

• sabri
  • sabri Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 98
  • Teşekkür Sayısı: 56
Sayın huzun ordakı yapılmış olan teşekkur yanlışlıkla yapılmış olan bır teşekkür,malum tlf larla yapılınca islemler gerı dönmuyor.Son paragrafta bana yazıklar olsun demışsınız ya,eger yazdıklarımı iyi okumuş olsaydınız o paragrafa gerek kalmazdı.

Bizim tarafımız belli sayın huzun,ben bır oyle bır boyle yazılar yazmıyorum.Birde kumes konusuna gelınce,yıne bahcesız cok guzel kurumlar bılıyorum ben,eger her bahcesız kurumlara kumes gıbı dıyosanız asıl sıze yazıklar olsun sayın huzun
Son Düzenleme: 07 Tem 2014 14:45 yazan sabri.

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 15:50 #7

• munitiz
  • munitiz Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Başarı: 1
mdemircan gitti,huzun geldi...

memlekette her şey dört dörtlükmüş gibi bizim sektöründe (kendince) dört dörtlük olması için sağolsun canla başla çalışıyor :evil:
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, gul77

Rehabilitasyon Merkezlerine as 07 Tem 2014 15:56 #8

• munitiz
  • munitiz Kullanıcısının Avatarı
  • Kıdemli Uye
  • Gönderiler: 71
  • Başarı: 1
Sayın huzun "param olsa da bu sektöre girmem" diyerek durumu zaten özetlemiştir...

Başkasının parası söz konusu olunca "o da olsun,bu da olsun,suyundan da koyulsun" mantığı ama "taşın altına elini sen de sok,gel kurum aç,bütün yanlışları düzelt" deyince "yok benim ki yemiyor,ama siz paranızı kaybederken çok güzel akıl veririm" mantığı....
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, sabri
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.199 saniye
Sistem Kunena Forum