Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİM ALANI

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 10:10 #1

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
Sayın özel eğitim alan öğretmenleri alanınıza sahıp çıkın özel eğitim aileleri çocuklarınızı bu alnda yetişen alan mezunu arkadşlara eğitim verdırın
sertifıka acılacaksa unıversıte boyutunda açılmalıdır sacma sapan 160 - 540 saatlık değil hiçbır bilisellği yok grekırse savcılıga dılekçe vrılıp sertıfıka işine son verilmelidir herkesı özel eğitimcılerı meme dılekce yağmuuna tumasını tvtler atılsın alanlnınıza sahıp çıkn arkadşlar sacma sapan kurslarla kurumlara imza makinalrı ytiştırılmesıne ızın vermeyıngrekırse sızde yuruyun ankraya
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: rassmuss

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 10:21 #2

• pinaru
  • pinaru Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 270
  • Teşekkür Sayısı: 111
  • Başarı: -3
Şuanda en önemli sorunumuz alan mezunları herhalde. böyle gereksiz bir konu başlığı açmadan önce diğer önemli sorunları irdeleyin. Alan mezunlarının bu tavırlarından gına geldi artık..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, songulmavi, ozal24

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 11:42 #3

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın esinti hangi ülkede yaşıyor acaba??
Biz sertifikalı sınıf öğretmeni dahi bulamazken iki de bir çıkıp hiç akla mantığa uygun olmayan yazılar yazıp bizleri hâlâ ne için geriyor acaba?

Kaç tane alan mezunu var ki atanmamış? Yada varmı?
Sayın esinti, amacınız sertifikalı öğretmen düşmanlığımı yoksa ÖERM lerinin sıkıntı çekmesi mi?
Yeter artık lütfen amaaa..
Son Düzenleme: 14 Eki 2014 11:43 yazan hancan.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc, songulmavi

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 12:08 #4

• gulumse
  • gulumse Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 241
  • Teşekkür Sayısı: 146
  • Başarı: 1
özel eğitim öğretmenleri özel özel eğitimi terk etmiş durumda sayın esinti hocam
en son 1900 atamayla sektör önemli bir kırılma yaşamıştır
artık özel özel eğitimde özel eğitim öğretmenleri kalmamıştır
kalanlar ya kurum ortağı ya da yerdiğiniz sertifikalı öğretmenin iki katı maaş alan öğretmenler
yani ankara'ya gitmek için geç kaldınız :)
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: songulmavi

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 12:14 #5

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Klavye başına geçip ahkam kesmek en kolay yöntem aslında. Bir sorunu ifade ederken doğacak sorunlar adına da çözüm önerileri getirmezseniz yaptığınız "şey" sadece muhalefet etmek ve boş çığırtkanlıktan öteye gitmeyecektir.

-1600 kurumun ve 240 bin öğrencinin olduğu bir sisteme yılda 500 (beş yüz) öğretmen mezun ederek ihtiyacı nasıl karşılayacaksınız?
-500 öğretmenin çoğunun devlet okullarında ve üniversitelerde akademisyen olarak görev aldığını bilmiyor musunuz?
-Bu gün talebiniz kabul edilirse şayet eğitim alamayan binlerce engelli öğrencinin mağduriyetini çözme öneriniz nedir?
-Ne sertifika alan öğretmenler ne de bu öğretmeleri çalıştıran kurumlar hatalıdır. Hatanın esas muhatapları için öneriniz nedir?
-Şu an bile her üniversiteye bu bölümler açılsa, ilk mezunların 4 yıl sonra verileceğini, bu üniversitelerde eğitim verecek kadar dahi öğretim görevlisi olmadığını bile bile sorunu nasıl çözeceğinizi anlatınız.
-Amacınız yokluktan faydalanmak, tekelleşmeye ve durumdan kar etmeye çalışmak değilse şikayetten önce muhataplarınızı ikna edecek başka ne tür çözüm önerileriniz olduğunu da söyler misiniz?
-Bugün öğrencimin devam ettiği özel alt sınıfta öğretmen olmadığı için 7 öğrenciye ilk dönem bitene kadar gelmeyin diyen müdürü mü suçlayalım?
-İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin verdiği seminer eğitimiyle, her branştan binlerce öğretmen devlet okullarında özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktayken kimi kime şikayet etmeyi düşünüyorsunuz?

Aksi halde sadece yazdıklarınız burada ki insanları sinirlendirmeye yönelik ve hitap ettiğiniz kitleye de boş vakit harcatmaktan öteye gitmez. Havada hafif bir esinti gibi gelip geçer..
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: sevgi, gulumse, sabak ve bu kullanıcının diğerlerinden 3 teşekkürü var

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 12:37 #6

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Sayın kdrcalis, muhtemelen özel eğitimcisiniz. Özel eğitimciden başkası bu kadar DOĞRUYU bir araya getiremez. Malumunuz geri kalan EĞİTİMCİ BOZUNTULARININ doğru cümle kurma kabiliyeti bile yoktur.

Şimdi bu hipotezden devam edersek; Hem özel eğitimci olup hem de özel eğitimcilerin aleyhinde bir yazı yazmanızı ŞİDDETLE KINIYORUM. O halde neden kendi meslektaşlarınıza ihanet ediyorsunuz?? Bunun bir tek cevabı var. Dış güçlerle işbirliği... Düpedüz vatan hainliği yani..

Siz onlara aldırmayın sayın esinti... Ben olsam yürürüm..

Not: Sayın kdrcalis, özel eğitimci değilim demeyin. İlk paragrafta anlattığım sebeplerden dolayı kesinlikle inanmam..

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 13:06 #7

• beyazyelken
  • beyazyelken Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 173
  • Teşekkür Sayısı: 45
  • Başarı: 1
syn kadirçls ın bir sorusuna cevap verebilecek arkadaş varmı? benim kurumuma 2 tane lazım syn özel tercih yada esinti arkdasınız varsa gelsin çalışsın haydiii....

emekli bir işitme engeliler öğretmeni( zamanında devlette işitme sınıfına girdiği için hak kazanmış) benden 3850 tl + 1 yıllık kira bedeli istedi:)))))))

koyun can derdinde kasap et derdinde....
Son Düzenleme: 14 Eki 2014 13:07 yazan beyazyelken.

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 14:00 #8

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
sektörün tek kurtuluşu imza makinelri yetiştirmek oylemı yazıklar olsun boyle düşünenlere aslında çoğunuzun derdı ucuz iş gucu imza yetkısı devlet desekı özel eğitimde çlışn çaycıya şöfore sukadar saat sertıfıka kursu ıle ımza yetkısı vereceğim çok az kurum kurum buna karşı çıkacaktır çoguda halen yazr kapsam dhada genışledılsın dıye
DEVLET BU SEKTÖRÜ BİR ŞEKİLDE TERBIYE ETMELİDIR KAPNMASI GEREKENDE KAPNMALIDIR
Sayfa oluşturma zamanı: 0.231 saniye
Sistem Kunena Forum