Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: ÖZEL EĞİTİM ALANI

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 14:21 #9

• hancan
  • hancan Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 102
  • Başarı: 2
Sayın özeltercih, sayın esinti,
Kendi egolarınız için koskoca sektörü ,bu kadar çalışanı ve bu kadar öğrenciyi harcamaya çalışıyorsunuz.
Sayın kdrcalis burada sizlerin aleyhinde en ufak kötü birşey yazmanış. Sektörün içinde olduğu sıkıntıyı objektif bir şekilde değerlendirmiş.
Ayrıca çokta güzel değerlendirmiş sağolsun.

Eğer mevcut durumunuzdan memnun değilseniz farklı bir duruma geçebilmeniz için bir alternatif bulmanız gerekir değil mi?

Varmı peki başka alternatif ?? Yada biz mi göremiyoruz? Sadece kendi yazılarınızı okuyup cevap yazmayın lütfen. Biz alan mezunu elbette istiyoruz. Ama bu fırsatı da acımasızca değerlendirneniz de hiç hoş değil.
Sayın kdrcalis in yazısını nasıl olduda meslektaşlarına ihanet düzeyine getirdiğinizi de ben anlamadım...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 14:37 #10

• esinti
  • esinti Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 483
  • Teşekkür Sayısı: 113
  • Başarı: -33
bilimsel unıversıte bunyesınde ypılack kurslardır 160-540 saat sacma sapn yat gel imza makınesı ytiştrmek değildır bu çocuklara yazık değilmi

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 14:50 #11

• celalmaya
  • celalmaya Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 117
  • Teşekkür Sayısı: 30
  • Başarı: 0
ne imza makinesi ya ağzına dolamışsın makine makine diye. bu işi sertifika alıp ta özel eğitimciler kadar iyi yapan sertifikalı sınıf öğretmenleri var. insanların kurumlarının geleceği için çok önemli meselelerin tartışıldığı şu ortamda çıkıp ta alan öğretmenleri alanınıza sahip çıkın diye donkişotluk yapmanın gereği yok. okyanusa düşen birinin yağmurdan sakınmasına benziyo yazdıklarınız...
Son Düzenleme: 14 Eki 2014 14:51 yazan celalmaya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: gulumse, kurs2

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 14:58 #12

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
kdrcalis yazan:
Klavye başına geçip ahkam kesmek en kolay yöntem aslında. Bir sorunu ifade ederken doğacak sorunlar adına da çözüm önerileri getirmezseniz yaptığınız "şey" sadece muhalefet etmek ve boş çığırtkanlıktan öteye gitmeyecektir.

-1600 kurumun ve 240 bin öğrencinin olduğu bir sisteme yılda 500 (beş yüz) öğretmen mezun ederek ihtiyacı nasıl karşılayacaksınız?
-500 öğretmenin çoğunun devlet okullarında ve üniversitelerde akademisyen olarak görev aldığını bilmiyor musunuz?
-Bu gün talebiniz kabul edilirse şayet eğitim alamayan binlerce engelli öğrencinin mağduriyetini çözme öneriniz nedir?
-Ne sertifika alan öğretmenler ne de bu öğretmeleri çalıştıran kurumlar hatalıdır. Hatanın esas muhatapları için öneriniz nedir?
-Şu an bile her üniversiteye bu bölümler açılsa, ilk mezunların 4 yıl sonra verileceğini, bu üniversitelerde eğitim verecek kadar dahi öğretim görevlisi olmadığını bile bile sorunu nasıl çözeceğinizi anlatınız.

-Amacınız yokluktan faydalanmak, tekelleşmeye ve durumdan kar etmeye çalışmak değilse şikayetten önce muhataplarınızı ikna edecek başka ne tür çözüm önerileriniz olduğunu da söyler misiniz?

-Bugün öğrencimin devam ettiği özel alt sınıfta öğretmen olmadığı için 7 öğrenciye ilk dönem bitene kadar gelmeyin diyen müdürü mü suçlayalım?
-İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin verdiği seminer eğitimiyle, her branştan binlerce öğretmen devlet okullarında özel eğitim öğretmeni olarak görev yapmaktayken kimi kime şikayet etmeyi düşünüyorsunuz?

Aksi halde sadece yazdıklarınız burada ki insanları sinirlendirmeye yönelik ve hitap ettiğiniz kitleye de boş vakit harcatmaktan öteye gitmez. Havada hafif bir esinti gibi gelip geçer..

Sayın Kdrcalis yazmış olduğunuz tüm maddeler doğrudur. Kesinlikle katılıyorum.

Esinti ve onun gibi düşünenler sadece kalın yazı ile belirttiğim kısıma odaklanmış; paraya aç, sektörden bir haber fırsatçı kişilikler sanırım. Diğer sayısal ve arz talep değer niteliği olan maddeleri anlayacak kadar bilgi ve donanıma sahip olduklarını düşünmüyorum.
Son Düzenleme: 14 Eki 2014 15:15 yazan ÖmerFC.

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 15:08 #13

• ozeltercih
  • ozeltercih Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 674
  • Teşekkür Sayısı: 371
  • Başarı: 4
Yahu arkadaşlar illa başına "ironidir" diye mi yazmalıydım. Bu ince espriyi de anlayamıyorsanız ne diyeyim. Sayın esintiyi gaza getirmeye çalışırken siz gelmişsiniz :lol: Yazının başında sayın kdr çalışın söylediklerinin doğru olduğunu söylüyorum ya... Allah müstehakınızı versin :) Şaka Şaka. Hay Allah...

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 15:14 #14

• ÖmerFC
  • ÖmerFC Kullanıcısının Avatarı
  • Tecrubeli Uye
  • Gönderiler: 157
  • Teşekkür Sayısı: 40
ikilemde bıraktığın doğru evet ilk cümlen şaşırtıyor. Ama şöyle de bir şey var; zaten zor günler geçirdiğimiz bir dönemdeyiz birileri de çıkıp olması gerekenin dışında bir şeyler söyledi mi sektör olarak aşırı tepki verir hale geldik.

Yanlış anlaşılmaya sebep olduğun için hatalısın B)

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 15:14 #15

• ozeltercih
  • Platin Uye
Bu arada sayın kdrcalis in yazısının altına imzamı atacak kadar katılıyorum hislerimize tercüman olduğu için de teşekkür ediyorum.

ÖZEL EĞİTİM ALANI 14 Eki 2014 15:15 #16

• ozeltercih
  • Platin Uye
ÖmerFC yazan:
ikilemde bıraktığın doğru evet ilk cümlen şaşırtıyor. Ama şöyle de bir şey var; zaten zor günler geçirdiğimiz bir dönemdeyiz birileri de çıkıp olması gerekenin dışında bir şeyler söyledi mi sektör olarak aşırı tepki verir hale geldik.

Yanlış anlaşılmaya sebep olduğun için hatalısın B)

Ne diyeyim güzel kardeşim, işte hal-i pür melalimiz. :silly:
Sayfa oluşturma zamanı: 0.218 saniye
Sistem Kunena Forum