Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular
  • Sayfa:
  • 1
  • 2

BAŞLIK: kontejyan değişikliği

kontejyan değişikliği 29 Ara 2014 10:16 #1

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
arkadaşlar bir konu hakkında yorumunuza ihtiyarcım var, şimdi son yayınlanan yönetmeliğe göre kurumun genel kontejyanı değiştiğinde ve program ilavesi yapıldığında yeni yönetmeliğe ( sınıf boyutları asansör vs ) ama var ola kontejyan değişmediğinde yani misal özel öğrenmeden bir sınıf artırılıp zihinden bir sınıf eksiltildiği durumlarda yani kontejyanın değişmediği durumlarda sadece değilikliğin yapılacağı sınıfa bakılması gerktiğini yorumladım, ama istanbulda bütün başvurular red gelmiş her koşulda yeni standartlar istenmiş, şimdi bende değişiklik yapmaya cesaret edemiyorum, görüşmü yazsam yada nasıl bir yol izlesem bilemedim...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

kontejyan değişikliği 29 Ara 2014 10:29 #2

• tartanc
  • tartanc Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Herşey neye layıksa ona dönüşür.
  • Gönderiler: 3651
  • Teşekkür Sayısı: 2865
  • Başarı: 54
Kontenjan değişmiyor. Fakat programlarda bir değişme var. Belki !!!! bundan ret gelebilir.

kontejyan değişikliği 29 Ara 2014 10:38 #3

• msabri
  • msabri Kullanıcısının Avatarı
  • Yeni Uye
  • Gönderiler: 7
  • Başarı: 0
aynı sorunu bizde yaşıyoruz.
Zihinselden bir oda eksiltip özel öğrenmeye kaydıracaktık. il milli eğitim kabul etmedi ve yeni standartlar yönelgesi geçerli(asansör ve diğer şartlar) dedi. elimiz kolumuz bağlı hiç bir şey yapamadık.

kontejyan değişikliği 29 Ara 2014 10:55 #4

• kdrcalis
  • kdrcalis Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 162
  • Teşekkür Sayısı: 198
  • Başarı: 2
Yönergenin geçici 6. maddesi yoruma açık olduğundan bakanlığa görüş sordum. Kurum kontenjanım değişmeden yapacağım değişikliklerde ne olacağı ile ilgili.

Bakanlığın verdiği cevap aynen şöyle;

Genel kontenjan yada program kontenjanı değişirse yönergenin uygulanmasına, fakat kurumun sınıflarının ismini değiştirirseniz geçici 6. maddeye uyulmasına olanak veriyor.

Daha açık anlatmak gerekirse;
Zihinsel Eng. Programınızın 10 Bireyseli Özel Öğr Programınızın 3 bireyseli var. Bunu 8-5 değiştirirseniz yeni standartları uygulamak zorundasınız. Ama rölevenizde ki 10-3 sınıfı yer değiştirirseniz, geçici 6. maddeye göre yeni standartlardaki hususları uygularsınız.

Kısacası hiç bir anlamı yok..
Kolaylıklar..

Not: "Kontenjan Değişikliği" olarak başlığı değiştirmenizi rica ederim. Teşekkürler..
Son Düzenleme: 29 Ara 2014 11:40 yazan kdrcalis.

kontejyan değişikliği 29 Ara 2014 11:47 #5

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Kontenjan değişikliği yada program ilavesi yapmakla yeni sıfır kurum açma arasında bir fark yok.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: tartanc

kontenjan değişikliği 29 Ara 2014 12:05 #6

• ares94
  • ares94 Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 282
  • Teşekkür Sayısı: 192
  • Başarı: 1
çok saçma ve anlamsız bir uygulama olmuş,yani hiç bir şekilde kontenjan değişikliği yapılamıyor doğru anlıyorum değil mi ?

kontenjan değişikliği 30 Ara 2014 15:52 #7

• Egelim17
  • Egelim17 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 375
  • Teşekkür Sayısı: 197
  • Başarı: 5
Sn ares demek ki yorum her yerde değişik.ben sorduğumda asansörün 2016 mayıs ayına kadar istenmediğini fakat bahçe rampalar ve eğimleri yeni standart yönergesine göre sınıflar 10m2 den aşağı olamayacağını kontenjan değişse de asansör şimdilik istemediklerini söylediler.bence konuyu detaylı araştırın zorda kalmayın.yeni kurum yada bina değişiminde şart olduğunu söylediler.15 gün falan oldu ben görüşeli.

kontenjan değişikliği 30 Ara 2014 16:14 #8

• mdalyan
  • mdalyan Kullanıcısının Avatarı
  • Junior Uye
  • Gönderiler: 37
  • Teşekkür Sayısı: 18
  • Başarı: -1
Egelim17 yazan:
Sn ares demek ki yorum her yerde değişik.ben sorduğumda asansörün 2016 mayıs ayına kadar istenmediğini fakat bahçe rampalar ve eğimleri yeni standart yönergesine göre sınıflar 10m2 den aşağı olamayacağını kontenjan değişse de asansör şimdilik istemediklerini söylediler.bence konuyu detaylı araştırın zorda kalmayın.yeni kurum yada bina değişiminde şart olduğunu söylediler.15 gün falan oldu ben görüşeli.
HOCAM KİME SORDUNUZ ACABA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ. ASANSÖRÜN 2016 MAYIS A KADAR OLDUĞUNU KİM SÖYLEDİ.
  • Sayfa:
  • 1
  • 2
Sayfa oluşturma zamanı: 0.232 saniye
Sistem Kunena Forum