Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla
Sitemizden Duyurular

BAŞLIK: Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 21 Mar 2015 01:29 #17

• egemenege
  • egemenege Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 482
  • Teşekkür Sayısı: 380
  • Başarı: 4
açıkçası prosedür gereği herkes kendine tanınan süreyi kullanmaya kalkarsa; daha önce de ifade etmeye çalışmıştım; sadece 1 nisan grubu değil 1 mayıs grubu bile bu belirsizlikten kaynaklı sıkıntılar yaşayabilir...

burada ki tek çözüm; MEB in duruma iyi niyetli yaklaşması; sitem kurulumu tüm illere yetişemeyeceği, var olan belirsizlik vb. nedenlerle belirtilen süreyi uzatabilir...

sayın barışltd nin belirttiği gibi yönetmelik değişikliği gibi daha zor bir süreç tercih etmeden, sadece bir yazı ile geçici olarak, "yönetmeliğin değişmesi gereken 18 mayıs tarihine" kadar alanı rahatlatabilir...

buradan da anlaşılacağı üzere; kısa vadede tek çözüm var; MEB in duruma uygun bir yazı ile, sistemi ertelemesidir... yani yapılacak bir çalışma olacaksa büyük oranda bu noktaya odaklanmak gerekir...
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: barisltd, ozeltercih, Ersoy

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 21 Mar 2015 16:57 #18

• gunesli
  • gunesli Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 264
  • Teşekkür Sayısı: 34
  • Başarı: -3
egeefe yazan:
bugün bize de geldi. 1 nisanda sisteme geçecek illerdeniz. ancak ben cihazı taktırmadım ve geri gönderdim. gelen kişinin konu ile ilgili bilgisi dahi yoktu. tamam dedi gitti. umarım gidişi olur da dönüşü olmaz ))

Keşke geri göndermeseydiniz 1 nisanda olurda geçiş olursa ne yapacaksınız ?

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 18:47 #19

• anestezi
  • anestezi Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON
  • Gönderiler: 198
  • Teşekkür Sayısı: 81
  • Başarı: 1
Degerli arkadaşlar Dernek yetkilileri ile görüşen, bu YD ile ilgili bir bilgi sahibi olan forumda varmı? Yani şimdi sayın dernek yetkililerimizdemi bir belirsizlik içinde.(Sanmıyorum) Bu iş nereye kadar böyle sürecek?
ÖZEL DENEYİMLİ ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 19:13 #20

• barisltd
  • barisltd Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Cats bite!
  • Gönderiler: 2509
  • Teşekkür Sayısı: 2514
  • Başarı: 10
Diğer derneğin girişimlerinden haberdar değilim. Mutlaka onlar da girişimlerde bulunuyordur. Ancak Özerkder yönetimi ve Başkan Faruk bey'in neredeyse her günlerini Bakanlık, Danıştay vs. süreci hızlandırmak için harcadıklarını biliyorum.

Bakanlık elinde yazılı bir karar olmadan bir şey yapmayacak gibi duruyor. O yüzden daha yukarılardan bu işin çözülmesi lazım. Diğer taraftan bir an önce kararın yazılması ve tebliğ edilmesi için hukukçuların da gayret içinde olduğunu tahmin ediyorum.

Yani her yönüyle çözülmeye çalışılan bir süreç var. Hiç bir şey oluruna bırakılmış değil. Ancak, şu anda hiç kimsenin "evet, çözdük, çözüyoruz, cihaz almayın, alın, vpn bağlatın, bağlatmayın, 1 Mayıscılar kurtuldı, 1 nisancılar yandı" falan gibi yorumlar yapabileceğini sanmıyorum. Sonuçta, sağlıklı işlemesi gereken bir süreç bu.
It is better to be hated for what you are than to be loved for what you are not.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anestezi

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 19:36 #21

• serkan198125
  • serkan198125 Kullanıcısının Avatarı
  • Platin Uye
  • Gönderiler: 352
  • Teşekkür Sayısı: 77
  • Başarı: -8
Aneztesi arkadaşım dernek ve başkent güvenlik ile görüştüm her ikisi de şuan da belirsizlikle ugraşıyor dernek yetkilileri cihazın alıp yda almıyacagına biz karar veremeyiz ve böyle bir sorumluluğun altına giremeyiz.. Dediler ! Ancak başkent güvenlik bize bakanlık cihazları takmamıza devam etmemizi değişen bir karar alınmadığını , taki gerekçeli kararın ellerinde olana kadar aynı şekilde devam edeceklerini bildirdiler... Yani anlayacağınız iş sıkıntılı
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: anestezi

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 19:57 #22

• anestezi
  • Altın Uye
Kıymetli yorumlarınız için teşekkür ederim.Benim gibi düşünen çok arkadaşımız var.tamam bir belirsizlik söz konusu ama 1 nisan uygulaması için fazla bir vaktimiz kalmadı. Sessiz kalmak elde değil. Bir uygulama var ve bu YD kararı ile alınan duyumlardan sonra herkeste bir beklenti oluştu kimi cihaz almadı kimi aldı iptal ettirdi.Herkes sorumluluktan kaçıyor anlaşılan olan yine kurumlara olacak.

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 20:12 #23

• sefkat
  • sefkat Kullanıcısının Avatarı
  • Altın Uye
  • Gönderiler: 165
  • Teşekkür Sayısı: 38
  • Başarı: -1
Bakanlık iyi direniyor adamlar uygulamak için elinden geleni yapacaklar anlaşılan. Burda dernek avukatları çözüm üretmeli

Tik Tak Tik Tak zaman daralıyo 23 Mar 2015 20:17 #24

• anestezi
  • Altın Uye
Aslında benimde demek istediğim bu.Tamam bir tebliğ olması lazım ama UYAP sistemine giren bir karardan bahsediyoruz bunun hukukî bir yapptırımı yokmu?
Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye
Sistem Kunena Forum